Açık Gazete

-
Aa
+
a
a
a

Satır aralarında kıtalararası yolculuk, kuşaklar arası sohbet.

 
Hafta içi her gün 08:00-10:00'da. Tekrarı geceyarısından sonra 01:00 - 03:00 arasında.
 
Ömer Madra, Özdeş Özbay
 
59. Yayın Dönemi: 29 Nisan 2024 - 27 Ekim 2024
Açık radyo
 

Açık Gazete

Açık Gazete bir haber programıdır. Türkiye ve dünya gündemine dair güncel haberleri ele alır, takip eder ve yorumlar.

Günün Sözü arşivine ulaşmak için tıklayın.

Pazartesi

Ekonomi Politik: Ali Bilge ile ülke gündemine dair konuşmalar.

Haftanın Karikatürleri: İzel Rozental dünyadan ve Türkiye'den haftanın karikatürlerini yorumluyor.

Salı

Ufuk Turu: Ahmet İnsel'le Türkiye ve dünya gündemine dair değerlendirmeler.

Açık Bilinç: Güven Güzeldere ile bilim ve felsefe sohbetleri.

Çarşamba

Hüsnükabul:  Ferhat Kentel, Taha Elgazi, Waseem Ahmad Siddiqui ile mültecilerden hak temelli sesler.

Nereye Doğru: Cengiz Aktar'la geleceğe bakışlar.

Perşembe

Avrupa Ne Konuşuyor? : Tuğba Tekerek ile Avrupa gündemi.

Seyfettin Gürsel'le Ekonomik Gidişat (15 günde 1)

Standing Rock (Dikilen Kaya): Bikem Ekberzâde ile "petrol, açgözlülük ve lakotaların adalet mücadelesi". (15 günde 1)

Cuma

Spor: Burcu Biçer'le spor kültürü.

""
12 Temmuz 2024

Nereye Doğru'da Cengiz Aktar'ın gündeminde The Lancet dergisinde yayınlanan Filistin ile ilgili makale, Fransa'da sonuçlanan seçim, Avrupa Parlamentosu seçimi sonrası değerlendirmeler ve giderek kötüleşen Sudan yer aldı.

""
12 Temmuz 2024

Spor Gündemi'nde Burcu Biçer, EURO 2024'e veda ediyor, A Milli Voleybol Takımı'nın Olimpiyat kadrosunu inceliyor ve UEFA'nın çevrimiçi taciz raporuna göz atıyor.

""
11 Temmuz 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Fransa, Birleşik Krallık ve İran'da gerçekleşen seçimlere değinirken, ayrıca meclis çoğunluğu sağlanamadığı için altıncı kez seçime gidilen Bulgaristan'a da göz atıyor.

""
10 Temmuz 2024

Ekomomi Politik'te Ali Bilge, RTÜK'ün Açık Radyo'ya verdiği lisans kapatma kararına ilişkin olarak RTÜK'ün tarihçesini, işlevini masaya yatırıyor.

""
08 Temmuz 2024

Açık Gazete'nin köşelerinden Haftanın Karikatürleri'nde İzel Rozental'in seçtiği ve anlattığı çizimler arasından Açık Radyo'ya gelen destek karikatürlerinin hepsi birden haftanın karikatürü seçildi.

""
04 Temmuz 2024

Ekonomi Politik'te Ali Bilge, ekomomi ağırlıklı ücretler meselesini masaya yatırıyor.

""
04 Temmuz 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Fransa’da geçtiğimiz günlerde birinci turu gerçekleşen erken seçimleri, İngiltere seçimlerini ve Moğolistan seçimlerini ele alıyor.

""
04 Temmuz 2024

Açık Gazete programcısı Özdeş Özbay, 31 Mayıs 2024 tarihinde Stockholm’de Europahuset önünde gerçekleşen İklim İçin Cuma grevine katılarak Açık Radyo için Greta Thunberg ile kısa bir röportaj gerçekleştirdi.

""
01 Temmuz 2024

Açık Gazete'nin köşelerinden Haftanın Karikatürleri'nde İzel Rozental'in seçtiği ve anlattığı çizimler arasından Philippe Decressac'ın çizimi haftanın karikatürü seçildi.

""
28 Haziran 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, uzun yıllar hapiste tutulan araştırmacı gazeteci Julian Assange’ın serbest bırakılmasını ve dünya çapındaki seçim süreçlerinde yaşanan gelişmeleri ele alıyor.

""
28 Haziran 2024

Spor Gündemi'nde Burcu Biçer, EURO 2024'te olan biteni, Su Sporları Avrupa Şampiyonası'nı, 2024 FIVB Milletler Ligi’ni ve Pazar günü başlayacak olan Tour de France üzerine bilgi veriyor.

""
27 Haziran 2024

Ekonomi Politik'te Ali Bilge, Türkiye'nin ekonomik meselelerine değinirken, özellikle ücretler meselesi üzerine duruyor.

""
26 Haziran 2024

Açık Gazete'de Ömer Madra ve Ferhat Kentel, Gündüz Vassaf, Nevin Sungur ve Derya Tolgay ile Adalar'da süren 'azmanbüs' olarak adlandırdıkları adabüs krizi üzerine konuşuyorlar.

26 Haziran 2024

Akdeniz artık -rutin olarak- göçmeler için bir mezarlık. Hüsnükabul'de "uluslararası sularda" boğulmanın sıradanlığını, iklim mülteciliğini ve göç politikalarının kanlı sonuçlarını konuşmaya devam ediyoruz.

""
24 Haziran 2024

Açık Gazete'nin köşelerinden Haftanın Karikatürleri'nde İzel Rozental'in seçtiği ve anlattığı çizimler arasından Oğuz Demir'in çizimi haftanın karikatürü seçildi.

""
14 Haziran 2024

Spor Gündemi'nde Burcu Biçer, EURO2024 üzerinden Milli Takımlar için yazılan şarkılara göz atarken, Avrupa'da sağın yükselişinin turnuvaya etkilerini de masaya yatırıyor.

""
13 Haziran 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen ve sağ partilerin yükselişi ile sonuçlanan Avrupa Parlamentosu seçimlerini değerlendiriyor.

""
12 Haziran 2024

Ekonomi Politik'te Ali Bilge, Türkiye'deki son gelişmeleri değerlendirirken, özellikle 9. Yargı Paketi'nde yer alan 'etki ajanlığı' kavramının üzerinde duruyor.

""
10 Haziran 2024

Açık Gazete'nin köşelerinden Haftanın Karikatürleri'nde İzel Rozental'in seçtiği ve anlattığı çizimler arasından ADENE'in çizimi haftanın karikatürü seçildi.

""
05 Haziran 2024

Ekonomi Politik'te Ali Bilge, iç siyasi gelişmeler ile Kuzey Irak'a yapılması beklenen askeri harekât üzerine konuşuyor.