Ufuk Turu

-
Aa
+
a
a
a

Türkiye ve dünya gündemine dair değerlendirmeler.

 
Salı sabahları Açık Gazete'nin içinde.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Ahmet İnsel
 
59. Yayın Dönemi: 29 Nisan 2024 - 27 Ekim 2024
""
19 Temmuz 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Fransa'da genel seçimler sonrasındaki durumu değerlendirirken, diğer yandan Ruanda'daki seçimler ile Pakistan'daki ​otokratik uygulamalar üzerine bilgi veriyor.

""
11 Temmuz 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Fransa, Birleşik Krallık ve İran'da gerçekleşen seçimlere değinirken, ayrıca meclis çoğunluğu sağlanamadığı için altıncı kez seçime gidilen Bulgaristan'a da göz atıyor.

""
04 Temmuz 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Fransa’da geçtiğimiz günlerde birinci turu gerçekleşen erken seçimleri, İngiltere seçimlerini ve Moğolistan seçimlerini ele alıyor.

""
28 Haziran 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, uzun yıllar hapiste tutulan araştırmacı gazeteci Julian Assange’ın serbest bırakılmasını ve dünya çapındaki seçim süreçlerinde yaşanan gelişmeleri ele alıyor.

""
13 Haziran 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen ve sağ partilerin yükselişi ile sonuçlanan Avrupa Parlamentosu seçimlerini değerlendiriyor.

""
05 Haziran 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Hindistan'daki seçimlere kısaca değinirken; ilk kez bir kadın cumhurbaşkanının seçildiği Meksika'daki seçimler, Afrika Ulusal Kongresi’nin meclis çoğunluğunu kaybettiği Güney Afrika'daki seçimler ile Sırbistan’da yapılan yerel seçimler hakkında bilgi veriyor.

""
31 Mayıs 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, Haziran başında gerçekleşecek Avrupa Birliği Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağın yükselme ihtimaline, İsrail - Filistin savaşındaki güncel gelişmelere ve Güney Afrika’daki seçimlere yer veriyor.

""
23 Mayıs 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, İspanya’da düzenlenen Europa Viva toplantısı ile bir kez daha gözler önüne gelen aşırı sağın yükselişinin önümüzdeki Avrupa Parlamentosu seçimlerindeki olası yansımasına, Yeni Kaledonya’nın bağımsızlık mücadelesine ve Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin İsrail ve Hamas yetkilileri için tutuklama kararına değiniyor.

""
16 Mayıs 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Katalonya’da yapılan bölge seçimleriyle Makedonya’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinirken, Avrupa'da hızla yükselişe geçen sağ görüşe de dikkat çekiyor.

""
09 Mayıs 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, İngiltere’deki yerel seçimlere, Gürcistan’daki Yabancı Etkileri Yasası’na, Panama’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerine ve İsrail - Hamas savaşına değiniyor.

""
02 Mayıs 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, İsrail’in protesto edildiği dünya çapındaki öğrenci eylemlerini, Makedonya’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerini, Gürcistan’daki Yabancı Etkilerinin Şeffaflaşması Yasası’nı ve İsrail’in Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı’na yönelik asılsız iddialarını ve suçlamalarını ele alıyor.

""
18 Nisan 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Slovakya, Güney Kore ve Hırvatistan’daki seçimlerin yanı sıra Çin ile Filipinler arasındaki gerilime, Almanya'daki Filistin’le ilgili kongrenin yasaklanmasına ve İsrail ile Sırbistan arasındaki yakınlaşmaya değiniyor.

""
03 Nisan 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, hafta sonu gerçekleşen yerel seçimlerin yanı sıra Bulgaristan'daki hükümet krizine, Avrupa Birliği Konseyi’nin Ukrayna, Bosna-Hersek ve Moldova ile üyelik müzakerelerinin başlanmasına yönelik kararına, Şam'da İran’ın konsolosluk binasına gerçekleştirilen bombalı saldırıya ve Bosna-Hersek ile Peru'nun üst yönetimlerinde yaşanan skandallara değiniyor.

""
29 Mart 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Slovakya, Senegal ve Venezuela seçimlerine değiniyor.

""
11 Mart 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Fransa’da kürtajın anayasaya girmesine, Polonya'da gündemde olan casus yazılımlarına, Rusya Federasyonu başkanlık seçimlerine ve Haiti’de son aylarda vahim hale gelen gelişmelere değiniyor.

""
19 Şubat 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Pakistan'daki seçimlere, Myanmar'daki Federal Birmanya projesine, Senegal'de ertelenen seçimlere ve Donald Trump'ın NATO için sarf ettiği sözlerine değiniyor.

""
15 Şubat 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, öncelikle 6 Şubat depremlerine değinirken, Senegal, Azerbaycan ve El Salvador'daki seçimler hakkında da bilgi veriyor.

""
22 Ocak 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Tayvan, Guatemala ve Yeni Zelanda'daki seçimlere değiniyor.

""
13 Ocak 2024

Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, 2024 senesinde birçok ülkede gerçekleştirilecek olan seçimlere değiniyor.

""
08 Ocak 2024

Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel gündeminde, 2023 senesinde yaşanan politik kırılmalar ve gündemdeki ABD ve Çin seçimleri vardı.