Nereye Doğru

-
Aa
+
a
a
a

Geleceğe bakışlar...

 
Çarşamba sabahları Açık Gazete'nin içinde.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Cengiz Aktar
 
58. Yayın Dönemi: 30 Ekim 2023 - 28 Nisan 2024
""
07 Aralık 2023

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde, Gazze’deki son durum, Avrupa Birliği’nin yeni yayınladığı Türkiye stratejisi raporu, Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün (SIPRI) yayınladığı en çok silah ve askeri hizmet satışı yapan ilk 100 şirket listesi ve İran’da devam eden idamlar yer aldı.

""
30 Kasım 2023

Nereye Doğru'da Cengiz Aktar, Gazze’deki son durum ile Avrupa Parlamentosu seçimleri ve Avrupa Birliği genişleme kapsamına girmeyi bekleyen ülkelerdeki son gelişmeleri gündeme getiriyor.

""
20 Kasım 2023

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Yunanistan, Ermenistan, Almanya ve Fransa yer aldı.

""
13 Kasım 2023

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde İsrail işgal harekatı ile ilgili son gelişmeler yer aldı.

""
02 Kasım 2023

Nereye Doğru’da Cengiz Aktar’ın gündeminde Birleşmiş Milletler’in geldiği son atıl durum, Yunanistan-Türkiye arasındaki göç sorununu engelleme, Türkiye ile Yunan adaları için 12 aylık vizesiz seyahat konuşmaları, İran’da Cavit Rahman’ın Birleşmiş Milletler’e hazırladığı insan hakları raporu ve Azerbaycan-Ermenistan’daki son gelişmeler yer aldı.

//
27 Ekim 2023

Nereye Doğru’nun bu haftaki bölümünde Cengiz Aktar’ın gündeminde Türkiye, Yunanistan ve Ukrayna yer aldı.

""
24 Ekim 2023

Nereye Doğru'da Cengiz Aktar, Filistin’deki hastane bombalanması, Polonya’daki seçimler ve Yunanistan’daki yerel seçimler hakkında konuşuyor.

20 Eylül 2023

Nereye Doğru'nun gündeminde Azerbaycan'ın Karabağ’a saldırısı, Birleşmiş Milletler içindeki kriz ve Erdoğan'ın uluslararası görüşmeleri vardı.

06 Eylül 2023

Bu haftanın gündeminden Türkiye'nın Irak ve Yunanistan'la ilişkileri ve Erdoğan ile Putin'in görüşmesi vardı.

Fotoğraf: AFP
26 Ağustos 2023

Nereye Doğru’nun bu haftaki gündeminde ABD-Suriye ilişkisi, Türkiye-Suriye toplantıları ve devletler arası yeni ilişkiler vardı.

07 Ağustos 2023

Cengiz Aktar, Avrupa Birliği ile bağlantılı gelişmeleri aktardı.

18 Temmuz 2023

Cengiz Aktar'ın bu haftaki gündeminde NATO zirvesi, İsveç’in NATO Üyeliği ve Türkiye bağlantısı vardı.

13 Temmuz 2023

Cengiz Aktar'ın gündeminde AİHM kararlarının ihlali ve Avrupa Konseyi’nin bu kararların uygulanması yönündeki tutumu, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması vardı.

25 Mayıs 2023

Cengiz Aktar, Nereye Doğru programını bu hafta seçim hilelerinin değerlendirmesi belki de pek değerlendirilmemiş olması gündemi ile başlattı.

12 Mayıs 2023

9 Mayıs Avrupa Günü ve 8 Mayıs Almanya’nın teslim bayrağını çektiği gün olarak 1945, 9 Mayıs’ına değindi. Eskiden önemli bir gün olarak kutlanan Avrupa Günü’nün ilanının 8 Mayıs tarihinde Almanya’da yaşanan değişikliklerle de beraber düşünmenin mümkünlüğünü belirtti.

24 Nisan 2023

Cengiz Aktar, bu hafta Nereye Doğru programını Sudan’daki gelişmelerle açtı. Bu gündemi; F-16 güçlendirmeleri, Türkiye'nin dış ilişkileri ve Suriyeli göçmen sorunu izledi.

14 Nisan 2023

Nereye Doğru'da Türkiye'deki seçimlere dünyanın yaklaşımı, Türkiye-Yunanistan arasındaki anlaşma, Ortadoğu'dan haberler ve Türkiye'nin F16 gündemi konuşuldu.

07 Nisan 2023

Nereye Doğru'da Cengiz Aktar'ın gündeminde; Front Line Defenders'ın Küresel Analiz Raporu, Macron yönetiminde son durum ve Türkiye'nin komşu ülkelerle ilişkileri vardı.

05 Nisan 2023

Cengiz Aktar'ın gündeminde İran'da yaşananlara dair yayınlanan rapor, Avrupa'daki grevler vardı.

Fotoğraf: AA
13 Mart 2023

Cengiz Aktar, Nereye Doğru? köşesinde bu hafta NATO ile AB arasında gerçekleşen Ukrayna konulu işbirliği deklarasyonunda Türkiye’yi yakından ilgilendiren Kıbrıs meselesine değindikten sonra İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelikleri konusundaki gelişmelere, Yunanistan’daki tren kazasına ve aklaşan seçimlere, Fransa’da emeklilik yaşının yükseltilmesine karşı mücadeleye ve son olarak da Maraş depremlerinin seçimlere olası etkilerine değindi.