Günün Sözü

-
Aa
+
a
a
a
07 Aralık 2023
Uluslararası toplum, krizin daha da tırmanmasını önlemek ve bu krizi sona erdirmek için tüm nüfuzunu kullanma sorumluluğunu taşıyor.
05 Aralık 2023
Ailelerinin hepsi olmasa da çoğunun öldürüldüğünü, evlerinin ve mahallelerinin yok edildiğini gören bir nesil Filistinli, ömür boyu adalet ve intikam için susuzluk duyacaktır. Bu savaş bitmedi. Başlamadı bile.
04 Aralık 2023
Sevgili Noel Baba… Bu yıl, çocuklara oyuncak bebekler ve bisikletler getirme. Bunun yerine battaniye getir çünkü üşüyorlar. Ve arkadaşımın oğlunu çok sevsem de ona en sevdiği çikolatayı getirme, biraz yiyecek ve un getir çünkü Gazze'deki çocuklar aç.
01 Aralık 2023
Rekor sıcaklık artışları, dünya liderlerinin tüylerini diken diken etmeli ve onları harekete geçirmek için tetiklemeli.
30 Kasım 2023
Modern tarihte bir işgal ordusunun planladığı ve işlediği en büyük gazeteci cinayeti
29 Kasım 2023
Birleşik Arap Emirlikleri'nin tariflere sığmayan yolsuzlukları, COP28 iklim zirvesinin daha başlamadan bittiği anlamına geliyor.
28 Kasım 2023
Biz evimizi, yuvamızı ortadan kaldıranlara karşı, kurdun, kuşun, insanın, tüm canlıların yuva hakkını savunuyoruz. Yuvamızı bir avuç kâr için şirketlere ve devletlere vermeyeceğiz.
27 Kasım 2023
Biraz gergin ve şaşkınım. Çıktığıma inanamıyorum. Hukuk okumak istiyorum.
17 Kasım 2023
Sen de bu acıların aynısını yaşadın. O yüzden en iyi biz birbirimizi anlarız. En çok da bir kuzuya kıydıkları için üzülüyorum.
16 Kasım 2023
Gazze sivil nüfusunun Gazze'de doğmuş Filistinliler olmaktan başka bir suçu yok. İsrail'in cezasızlığı yeni bir düzeye çıktı; hepimiz de insan hayatını hiçe sayan o uçurumun dibini boylamaktayız.
15 Kasım 2023
'Nehirden denize, Filistin özgür olacak" sloganı Yahudilerin Filistin’den zorla çıkarılması ya da yaygın olarak yanlış anlaşıldığı gibi 'Yahudileri denize dökme' çağrısı değildir. Aksine Gazze’de, Batı Şeria’da ve Yeşil Hat içinde yaşayan tüm Filistinlilere yönelik baskının sona erdirilmesi çağrısıdır.
14 Kasım 2023
Gidince neyle karşılaşılacağının bilinmemesiyle ilgili bir korku ve kaygı var. Ancak gitmeye dönük motivasyon başka her şeyin önüne geçecek kadar güçlü.
13 Kasım 2023
Uluslararası dayanışma olmadan iklim adaleti sağlanamaz. İşgal altındaki topraklarda iklim adaleti olamaz.
10 Kasım 2023
Bundan sonraki süreçte, kim mücadele ediyorsa onların yanında olmaya devam edeceğiz.
09 Kasım 2023
Çocuklar olarak haykırmaya geldik, hepinizi bizi korumaya çağırıyoruz. Ölümü durdurun. Biz bir hayat istiyoruz. Barış istiyoruz. Katillerin yargılanmasını istiyoruz. İlaç istiyoruz. Yiyecek istiyoruz. Eğitim istiyoruz. Diğer çocuklar gibi yaşamak istiyoruz.
08 Kasım 2023
ABD ve İsrail Anlaştı: Binlerce çocuğu öldürmek OK.
07 Kasım 2023
7 Ekim'den bu yana Gazze'de ortalama her 10 dakikada bir çocuk öldürüldü… Çatışma zamanlarında sivilleri korumak bir istek veya ideal değil; ortak insanlığımızın sorumluluğu ve taahhüdüdür.
06 Kasım 2023
Filistinlilerin toptan yok edilmesi ve etnik temizliğe tabi tutulması yönündeki kan dondurucu çağrıları ciddiye almamak büyük bir hata olur. Bu retorik abartılı değildir.
03 Kasım 2023
Bir soykırımı ve insani felaketi önlemek için zamanımız doluyor.. Filistin halkının ciddi bir soykırım riski altında olduğuna inanmaya devam ediyoruz.
02 Kasım 2023
Yaralı çocukları taşıyanlar da çocuktu. Havayı dolduran gri toz içinde koşuşuyorlardı.