Günün Sözü

15 Kasım 2019
"Altan'a yapılan sistematik haksızlıklar sürdükçe ve olup bitenler karşısında bizler sustukça hepimiz kendimizden ve insanlığımızdan utanıyoruz."
14 Kasım 2019
"Hayvanlar elbette konuşur. Mesele şu ki, biz insanlar dinlemeyiz."
13 Kasım 2019
"Çok endişeliyim. Dünya, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne bağlı ve ifade özgürlüğünü ve insanlığın temel ilkelerini korumak için gereken uluslararası yükümlülüklere bağlı olan Türkiye'yi izliyor"
12 Kasım 2019
"O manzarayı artık UNESCO ve dünya düşünsün, insanlık düşünsün. Çünkü burası dünya mirasıydı."
11 Kasım 2019
"Serbest piyasanın işe yaramadığını 2008 finans krizinde göremediysek, herhalde iklim kriziyle göreceğiz: Neoliberalizm resmen medeniyetin sonunu getirecek [...] Tabii şu da gayet açık ki, demagoglar bilime ve hoşgörüye sırtımızı dönmemiz için çalışarak işleri kötüye götürüyor."
08 Kasım 2019
"İklim krizi gezegeni tehlikeye sokuyor. Bunu inkâr etmek Başkanın azledilmesini gerektirecek cürümlerle suçların en büyüğüdür."
07 Kasım 2019
"Her gün 6-7 tane ekmek alıyorlardı... 2.260 lira veresiye borçları vardı. Cuma günü bana borcunu ödeyecekti, ödeyemedi; dedi ki 'Maaşıma haciz koymuşlar.' "    
06 Kasım 2019
"Dünyanın her tarafından 11 binden fazla bilim insanı ile birlikte şunu açıkça ve tartışma götürmez biçimde ilan ediyoruz ki Dünya gezegeni iklim acil durumu ile yüzyüze bulunmaktadır."
04 Kasım 2019
"Suudi Aramco şirketinin halka arzı: Karbonla kapitalizmin izdivacının doruk noktası."
01 Kasım 2019
"Gün bitiminde nefes alıp veriyor olmak, gün bitiminde nefes alıp verememekten iyidir."
28 Ekim 2019
“Petrolü güvence altına almak için asker bırakıyoruz. Ve bu petrol için savaşmamız gerekebilir.”
25 Ekim 2019
 "Çağımızda küresel ısıtma olgusu, geçmişteki tüm ısınmalardan yaklaşık 10 kat daha hızlı cereyan ediyor; şu anda dünyadaki hararet, en az son 20 bin yılda olduğundan daha fazla."
24 Ekim 2019
"İklim davaları, görece yeni bir yöntem. Bazı davaları kazanacağız; bazılarını kaybedeceğiz. Hukuk bize her ülkede iklim adaleti getirir mi, onu göreceğiz. Ancak, ne olursa olsun, hangi yaştan olursak olalım, bu mücadeleyi bırakırsak; kömürün ve petrolün yarattığı kaosta yok olup gideceğiz."
24 Ekim 2019
"İklim davaları, görece yeni bir yöntem. Bazı davaları kazanacağız; bazılarını kaybedeceğiz. Hukuk bize her ülkede iklim adaleti getirir mi, onu göreceğiz. Ancak, ne olursa olsun, hangi yaştan olursak olalım, bu mücadeleyi bırakırsak; kömürün ve petrolün yarattığı kaosta yok olup gideceğiz."
22 Ekim 2019
"Hayatımızın kavgasını yapmaktayız. [...] Herkesin -- gerçekten herkesi kastediyorum -- kendini toplaması, yüzeysel farklılıklarımızı unutması ve 'onlara karşı biz' şeklindeki bu destansı savaşı kazanması şart."  
21 Ekim 2019
"Sadece umalım ki, bütün bu vizyonlar, misyonlar, yenilenen stratejiler, hedefler en az 8,5 yıldır büyük acılar çektiğini, trajediler yaşadığını gördüğümüz bölge halkları için daha fazla zarar verici, daha fazla yerinden yurdundan edici olmasın!”
18 Ekim 2019
"Ben biraz kavga etmeleri gerekiyor dedim. Okul bahçesindeki iki çocuk gibi kavga etmelerine izin vereceksiniz, sonra da ayıracaksınız. Birkaç gün kavga ettiler ve oldukça şiddetliydi."
17 Ekim 2019
"Gözaltına alındım, çünkü yeryüzünde hayatı savunmaya çalışıyorum. Yokoluş İsyanı'nın bir parçası olmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum. Bu, bütün kariyerimde karşıma çıkan en parlak hareketlerden biri."
15 Ekim 2019
"Kamuoyunu ateşlemeye yardımcı olmanın yollarını bulmak için tutuklanmak gerekiyorsa, tutuklanmak elbette buna değer bir eylem!"
14 Ekim 2019
"Çin'i, ülkemizin hangi tarafından olursa olsun bölmeye kalkışanlar, her kim olursa olsunlar, kendilerini bedenleri yamyassı ezilmiş, kemikleri un ufak kırılmış olarak bulacaklardır."