Günün Sözü

27 Mart 2017
"Dünya artık Putin'in dünyası, Trump'ın dünyası." 
23 Mart 2017
"Belki de en kötüsü şunu bilememekti: Yakında serbest bırakılacak mıyım yoksa burada mı kalacağım? Bu, bugünkü Türkiye'nin durumuyla aynı. Ülkemizi neyin beklediğinden emin olamıyoruz." 
22 Mart 2017
"Şimdi artık gerçekten keşfedilmemiş bölgedeyiz." 
21 Mart 2017
"Newroz dört yıl önce ne umutlarla kutlanmıştı, şimdi acılarla kutlanıyor, ne hazin!..Ama yine de barışı inadına savunmalıyız. Silah ve savaş çıkmaz yoldur!"
20 Mart 2017
"Aslında kardeş olanlar iktidarlar, başkanlar; bu kardeşlikten yararlananlar da onlar." 
17 Mart 2017
“Biliyorum ki insanların hissettiği ilk şey doğal bir kaynağa hukuki şahsiyet kazandırmanın oldukça garip olacağı. Ancak bu şirketlerin ya da anonim toplulukların tüzel kişi sayılmasından daha garip değildir." 
16 Mart 2017
"Brexit ve ABD başkanlık seçiminin ardından bu gece Hollanda popülizmin yanlış türüne dur dedi." 
15 Mart 2017
"KHK’lerle bireysel karar ve zamanında yargı denetimi olmaksızın, çok sayıda medya organının tasfiyesi, insan hakları hukukunun gereklerine göre kabul edilemez ve son derece tehlikelidir." 
14 Mart 2017
"Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinin tepkisi bir ilk. Umarım başka üniversitelere örnek olacaktır. YÖK’ün bu kararı yalnızca Boğaziçi Üniversitesi akademik ilkelerine değil, ifade özgürlüğüne karşı bir saldırıdır. Türkiye’nin birçok üniversitesinde eleştirel seslere karşı yapılan saldırılardan farksızdır. Eleştirinin imkansız olduğu bir üniversite bir üniversite değildir, muhalefetin susturulduğu bir demokrasi de bir demokrasi değildir. Barış, demokrasi ve üniversite için mücadele etmeye
13 Mart 2017
“Ne atacaklar, burası Türkiye mi?” 
09 Mart 2017
"Siyasetçi eşi olmak ayrı, siyasetçi olmak ayrı. Siyasetçi olmak elbette gurur vericidir. Ama bu kadar. Ha bire insanlar ölüyor, ha bire kan dökülüyor, ha bire kentler yıkılıyor. Böyle bir durumda siyasetin nesini seveyim…" 
08 Mart 2017
"Ben kendimi Papa'nın Müslüman kızı gibi hissediyorum." 
06 Mart 2017
"Sonra orada abidik gubidik bir takım işler oluyor. Bir bakıyorsunuz hiç aklımıza gelmeyen biri Başbakan olmuş." 
03 Mart 2017
“Bizi parayla sustu sanıyorlar. Verelim parayı, versinler canlarımızı.” 
02 Mart 2017
"Size biraz garip gelecek ama, sanki bir nebze de olsa özgürlüğümü geri kazandığımı hissediyorum: Gün ışığı! Temiz hava! Gerçek yemek! Çay ve kahve! Sigara! Gazeteler! Gerçek bir yatak!"
01 Mart 2017
"Türkiye şunu iyi anlamalı, Deniz Yücel konusu zaten zorlu Türk-Alman ilişkilerinde her şeyi çok daha zora sokuyor."
28 Şubat 2017
"Belki idari anlamda hukuk yok ama hukuk devleti değiliz diyemeyiz, ayıp olur.”
27 Şubat 2017
"Kişiliğimle bütünleşik insani değerlerden feragat etmediğim sürece olağan (öğretim ve araştırma başarım gibi nesnel ölçütlere dayanan) bir akademik gelecek öngöremiyorum.”
24 Şubat 2017
"İkizlerden biri acı çektiğinde, diğerinin de acı çektiğini söylerlerdi, inanmazdım. Kardeşim işkence gördüğünde benim de kaslarım ağrıyor... Tek bir isteğim var. İddianame hazırlansın."
23 Şubat 2017
"Müjdat Gezen’in Osmanlı padişahlarından Abdülhamit Han’ın torununa hakaret ettiği için buna tepki olarak yaptım, alkollü olduğum için bunun etkisiyle olayı gerçekleştirdim."