Günün Sözü

18 Ekim 2018
"Arap dünyası bugün kendi Demir Perde'siyle yüzleşiyor. Perdeyi çekenler ise dış aktörler değil, güç mücadelesi içindeki iç güçler. Arapların, Soğuk Savaş'ın Radio Free Europe'una (Özgür Avrupa Radyosu) benzer bir şeye ihtiyacı var."
17 Ekim 2018
"Konsolos dokunulmaz değildir; ağır bir suç iddiası varsa bulunduğu ülkeden çıkamaz.
16 Ekim 2018
"İstesen uyduramazsın bunu!!!"
15 Ekim 2018
"Bu kangurunun avlanıp öldürülmesini istemiyorum. Hayvanları çok seviyorum." 
09 Ekim 2018
"Bilim insanları büyük harflerle 'HEMEN HAREKETE GEÇİN, APTALLAR!' demek istiyor ama bunu gerçekler ve rakamlarla kibarca ifade ettiler." 
08 Ekim 2018
"Sonra elime bir fotoğraf geçti. Şahin Bey ve eşi Fatma Hanım’ın  fotoğrafı… Birbirlerine bakıyorlar. Ta içine. Fatma Hanım’ın yüzünde  tarifsiz bir tebessüm. Yıllarla sınanmış bir yol arkadaşlığında  atlatılmak zorunda kalınan bir badirenin izdüşümü. Ve başka bir şey  daha. Fatma Hanım’ın yüzündeki o asalet. Hani artık tedavülden kalkmış  olan, handiyse bir manevi değerden ziyade ayak bağı telakki edilen şey.  Bir dönem hikâyesi. Eski zaman, farklı mekân bilgisi. Bir terbiye.  Hiçbir okulun
05 Ekim 2018
"Veganlık, bir diyet ya da hayat stili değil. Bu bir moda ya da sağlıklı  yaşama trendi de değil. Bu bir adalet meselesi ve adalete hepimizin  ihtiyacı var."
04 Ekim 2018
"Her evde yaşanan şeyler... Ne olur onu serbest bırakın.” 
03 Ekim 2018
”Osman Kavala bize, yapılacak hiçbir şey olmadığında yapabileceklerimizi öğretti.
03 Ekim 2018
"Eğer o zaman İsveç Demokratları’nın politikası uygulansaydı ne olacağı konusunda spekülasyon yapmak istemiyorum."  
28 Eylül 2018
"Allah kahretsin seni e mi! Arabam mahvoldu!"
24 Eylül 2018
'' Yemen'de insanlar yiyecek hiçbir şey bulamadıkları için ot ve yaprak  yiyor; kıtlığa karşı mücadeleyi kaybediyoruz."
21 Eylül 2018
“Biz halkız ve barıştan başka ne çıkar yolumuz var ne de çıkarımız! Ustamız, barışın yılmaz savunucusu, hep özlediğimiz Aziz Nesin'in "İyi olmak zorundayız," sözü uyarınca 'Barış içinde birlikte bir arada yaşamak zorundayız!'"
20 Eylül 2018
Felaket kapıya dayandığında, bir zamanlar baş tâcı edip el üstünde tuttuğunuz bütün o yalanların hiçbir işinize yaramadığını anlayacaksınız. Ahlakın tamamen çöktüğü bir toplumda yaşamanın nasıl birşey olduğunu göreceksiniz o zaman. Ve her şey olup bittiğinde, tanıklar bu dünyadan geçip gittiğinde, yavaşça bakacak ve fakat kesinlikle göreceksiniz ki, bu en ağır dersler unutulmuş, onların yerini yeni efsaneler alıvermiş.
19 Eylül 2018
"Bildiriye imzamı atarak işlenegelen suçları durduramadım ama bu konuda kamuoyu oluşmasına bir milim katkım olmuşsa mutluyum, ve bu fevkalade kör, vicdansız, tek sesli resmi tarihe bir düzeltme olarak böyle bir metni imzaladığım için de gururluyum."
17 Eylül 2018
"Çalışmaların başladığı Mayıs 2015 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre, sağlık sorunları ve trafik kazası vakalarının da yer aldığı olaylarda 27 işçi hayatını kaybetti."
14 Eylül 2018
"Hepimiz güvencesiz şartlarda çalışıyoruz. Barınmada problemler yaşıyoruz, yemeklerde sorunlar yaşıyoruz, servislerde sorunlar yaşıyoruz. Burada bir işçinin yaşayacağı bütün sorunlar mevcut."
14 Eylül 2018
“10 bin silahlı kişiyle, teröristlerle savaşıyorsunuz ve savaşın bedeli 3 milyonluk nüfus olacak. Tabii ki teröristlere karşı savaşa diyecek birşeyimiz yok ama 1 milyon çocuk dahil 3 milyonun haklarını korumak için de birşeyler yapılmalı. İdlib’de olabilecekler yanında diğer tüm olaylar ufak kalıyor."
14 Eylül 2018
"Her 5 saniyede bir çocuk açlıktan ölüyor. Dünyada 300 trilyon dolarlık bir varlık bulunuyorken bu durum kabul edilemez ve affedilemez."
11 Eylül 2018
"Uçurumun kenarına doğru yaklaşıyoruz. Ama kaderimiz kendi elimizde."