Günün Sözü

20 Haziran 2018
"Koşullar kötü. Bulunduğum koğuş 7 kişinin kalması için yapılmış, biz 45, 46 kişiydik. Yer yatağı vardı tabii ama yerde battaniyede bile yatanlar vardı. Düzende bir sorun olduğunu söyleyebilirim."
19 Haziran 2018
"Bütün köy yerimizi yurdumuzu terkettik. Ama yarımız, ihtiyarlarla birlikte geri döndü. Çocuklar daha fazla dayanamadı da ondan. Ölen öldü, kalan kaldı. Ölenler hastanelerin buzdolaplarında yatıyor. Buzdolabında 10 ya da 15 bedenimizin yattığını biliyoruz. Ama düşmanımız kim, onu bilmiyoruz işte."
18 Haziran 2018
“Sonu belirsiz, karanlık bir tünele girmeden önce önümüzde ciddi bir fırsat var. Bu fırsatı hep birlikte doğru değerlendireceğiz ve göreceksiniz, ülkemizi bu uçurumun kenarından çekip alacağız."​
18 Haziran 2018
“Sonu belirsiz, karanlık bir tünele girmeden önce önümüzde ciddi bir fırsat var. Bu fırsatı hep birlikte doğru değerlendireceğiz ve göreceksiniz, ülkemizi bu uçurumun kenarından çekip alacağız.”
14 Haziran 2018
“Önce sandık başına, sonra sandık peşine!"
13 Haziran 2018
“Siyaset düşmanlıkları değil, dostlukları büyütmelidir. Seçimlerden sonra da herkes birbirinin yüzüne bakabilmelidir. Her şey oy değildir, oydan daha kıymetlidir insani değerlerimiz."
12 Haziran 2018
"Bin yıllık ağaçların bizi terk ettiğine şahit olmak şoke edici bir deneyim." 
11 Haziran 2018
“Aklımızda kalan şu oldu, demek ki bizden bu kadar korkuyorlar.”
07 Haziran 2018
"Eğer muhalefet parlamentoyu alır ve Erdoğan yeniden seçilirse siyasetçiler vatandaşların ‘birbirlerini denetleme ve işbirliği yapmalarını’ istediğini anlamalı. Eğer başaramazlarsa parlamento ya da cumhurbaşkanı yeni seçime gitme kararı alabilir.”
06 Haziran 2018
İnsanlar artık oy kullanmakta da, oy saymakta da çok daha bilinçli... Mümkün olduğu kadar herkesin dahil olmasını, seçimlerle ilgili bir şüphesi varsa şikâyet etmek yerine harekete geçmesini teşvik etmeye çalışıyoruz.... 'Uzaktan bir tuşla seçim sonuçları değiştiriliyor' gibi bir algı artık Türkiye’de olmamalı, çünkü şeffaf bir kontrol sağlıyoruz."
05 Haziran 2018
"Türkiye'nin, 'Ulusal Katkı Niyet Beyanı'nı güncellemesi, azaltım hedefini yeniden belirlemesi, iklim değişikliğine uyumu hedeflerine dâhil etmesi ve Paris Anlaşması'nı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde onaylaması gerekmektedir."
04 Haziran 2018
"2954 sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu 13. maddesinde, 'tarafsızlığın ihlal edildiği hallerde TRT Genel Müdürü görevden alınır' hükmü yer almaktadır... veriler göz önüne alındığında TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, yasa uyarınca gecikmeksizin görevinden derhal alınmalıdır."
01 Haziran 2018
"Elimde su bardağı, su içiyordum. Hayati Yazıcı ‘Nasılsınız?’ diye sordu. Ben de ‘İyi değiliz’ dedim. Bir sessizlik oldu. ‘İyi olmamızı mı bekliyordunuz?’ deyince ikinci bir sessizlik ve soğuk bir hava oldu." 
31 Mayıs 2018
"Şunu açıkça belirteyim: Biz PKK’nin şiddetini meşrulaştırmak, normalleştirmek gibi bir tutum içinde olmadık; olamayız. Silaha, bombaya, şiddete açık ve net bir tutumla karşıyız."  
30 Mayıs 2018
“Kahrolsun sansür, yaşasın tam bağımsız rap!"  
30 Mayıs 2018
"Bir TIR domates satıp karşılığında bir i-phone almamanız gerekiyor.Yaratıcı teknolojiye, eğitime ağırlık vermek gerekir."
29 Mayıs 2018
"Hapiste bıraktığımız bir siyasinin çok huzurlu halinden, seçme ve seçilme hakkını kullanmak isteyen herkes huzursuz olmalıdır."
28 Mayıs 2018
"Hapiste bıraktığımız bir siyasinin çok huzurlu halinden, seçme ve seçilme hakkını kullanmak isteyen herkes huzursuz olmalıdır."
25 Mayıs 2018
"İklim değişikliği sadece Avrupa'nın değil, dünyadaki diğer mahkemelerin de bir meselesidir.”
24 Mayıs 2018
 "Döviz sattık ama, ne kadar sattığımızı bilmiyorum... Rakamı ben arkadaşlara sormuyorum bile."