Günün Sözü

-
Aa
+
a
a
a
21 Mayıs 2024
Bazı liderler benimle konuştu ve çok açık sözlülerdi. Üst düzey bir lider bana, bu mahkemenin Afrika için ve Putin gibi haydutlar için kurulduğunu söyledi. Ama biz böyle düşünmüyoruz.
20 Mayıs 2024
Vatanseverlerin Brüksel'i işgal etme zamanı geldi. Brüksel’dekiler bugüne kadar kitlesel yasadışı göçü serbest bıraktı ve çocuklarımızı cinsiyet propagandasıyla zehirledi.
17 Mayıs 2024
Dışarıda olmanın tek başına özgürlük olmadığını biliyorum. Hukukun, adaletin, barışın olmadığı yerde özgürlüğü ne yazık ki doyasıya teneffüs edemiyoruz.
16 Mayıs 2024
Tarihimizi karmaşık, cesur, lekeli ve gerçek olan yönleriyle tanımak, başımızı umutsuzluk sularının üzerinde tutmamızı sağlar. İsrailli ve Filistinli dostlarımızın bakış açılarını, en azından gerçeği paylaştığımızı bilerek birleştirmemizi sağlar. Bu temelden belki de yeni başlangıçlar doğabilir.
15 Mayıs 2024
Ben de birçok Filistinli gibi kendi topraklarını sadece sınırdan görebilme şansına sahip olanlardanım. Her seferinde sınıra kadar gittim ama içeri giremedim. O rüzgarı alma ve toprağı uzaktan görme ile yetiniyoruz ama bu, geri dönüş hakkının ne kadar yakın olduğunu da gösteriyor.
14 Mayıs 2024
Ağladık, ağladık ve ağladık. Kendimiz için, halkımız için, toplumumuz için ağladık, sevdiklerimiz için ağladık. Aklımızdan geçen her şeye ağladık. Gözlerimin bağını açtıklarında, aşağılanmanın boyutunu gördüm. Bizi insan değil ‘hayvan olarak gördüklerini’ anladım.
13 Mayıs 2024
Vietnam'daki savaşa ve Güney Afrika'daki ırk ayrımcılığına karşı mücadele eden ve zamanında aynı derecede baskı gören cesur öğrenciler gibi, tarih sizi haklı çıkaracaktır.
10 Mayıs 2024
Biz, burada, Eurovision'un, soykırım yapmakta olan İsrail'in yarışmaya katılmasına izin vermesinin öfkelendirici ve affedilemez bir şey olduğunu gösteriyoruz. Gençler bu duruma nasıl tepki verilmesi gerektiğini gösteriyor ve buna öncülük ediyor.
09 Mayıs 2024
Bariz hak ihlalleri içeren, delillere dayanmayan mahkumiyet kararlarının verildiği, suçsuz insanların yıllar boyu hapis kalmalarına yol açan davaların yeniden görülmesi, temel hukuk ilkelerinin ve insan haklarına saygının gereğidir.
08 Mayıs 2024
İnsan hakları, daha büyük bir güç olan, insanların ve doğanın sömürülmesine dayanan bir sistem olan küresel ekonominin karşısında duruyor. Ve bu temel sistemi değiştirmediğimiz sürece, Titanik'teki güverte sandalyelerinin yerini değiştirmekten başka bir şey yapmış olmuyoruz.
07 Mayıs 2024
Filistin için verilen mücadelenin aynı zamanda bir iklim adaleti mücadelesi olduğunu görebiliyoruz. İsrail işgal gücü Gazze'de bir ekokırım gerçekleştiriyor, yaşamın ve doğanın tüm unsurlarını yok ediyor.
06 Mayıs 2024
Dileğimi asacağım bir gül ağacım olmasa da; darda kalanların darına yetişen Hızır ile denizlerin sultanı İlyas'ın buluştuğu bugün hepimizin duaları kabul, muratları gerçek olsun diliyorum… Bu baharın adı umut olsun.
03 Mayıs 2024
Milyonlarca Amerikalı açıkçası savaştan, hükümetlerinin yabancı bir hükümete sadakatından, militarizmden, polis şiddetinden, ABD'de ifade özgürlüğünün kısıtlanmasından ve daha pek çok şeyden bıkmış usanmış durumda.
02 Mayıs 2024
Onca yıl, onca olay, onca acı... İlke yok, kural yok, kanun yok... Anayasa bile yok. Sonuç ne? Gelişmeyen, özgürleşemeyen, zenginleşmeden, gerginlikler için kuşak kuşak insanlarının hayatını perişan eden yoksul bir toplum.
30 Nisan 2024
Az önce dede olduğunu biliyor musun? Evet, baba. Bu senin ilk torunun. Bir aydan fazla oldu. Bu senin kucağına alacağını hayal ettiğim torunun Abdurrahman. Onunla tanışamadan seni bu kadar erken kaybedeceğimi hiç düşünmemiştim.
29 Nisan 2024
Bilim, çevre adaletinin savaştan ve apartheid'den uzak durmayı gerektirdiğini ve sivil itaatsizliğin iklim acil durumunun üstesinden gelmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu kanıtlıyor.
26 Nisan 2024
Gazze’deki insanların direnişi, kadınların ve çocukların dirayeti Amerika'yı özgürleştiriyor. Şu anda kampüslerde öğrenciler kendi ülkelerinin normlarını eleştiriyorlar ve büyük bir değişime öncülük ediyorlar.
25 Nisan 2024
“Adaletsizliğe, soykırıma ve faşizme karşı tarihi bir sorumluluğumuz var. Cesur olduğunuz ve tarihin doğru tarafında yer aldığınız için sizlere teşekkür ederim.”
24 Nisan 2024
İşte en büyük trajedi. Bu çocuk hayatta kalsa bile, öksüz ve yetim olarak doğdu.
22 Nisan 2024
Çevre yıkımı ve iklim krizinin keskinleşmesi 'ulusal güvenlik' perdesi altında sessiz sedasız yürütülüyor; oysa savaşın çevreye yüklediği bedel, karşımızdaki en büyük tehdit.