Günün Sözü

20 Nisan 2018
“Gelin el ele verelim, bu korkunç kutuplaşmayı ortadan kaldıralım. Önümüzdeki seçimleri demokrasinin ve kardeşliğin düğününe dönüştürelim. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım.”
19 Nisan 2018
“Biz Kübra’nın arkadaşları olarak onu yakından tanıyor, azmini ve cesaretini takdir ediyoruz. Durduğu yer durduğumuz yerdir; itiraz ettikleri, itiraz ettiklerimizdir.
18 Nisan 2018
"Türkiye özellikle hukukun üstünlüğü ve temel haklar konusunda AB'den büyük adımlarla uzaklaşmaya devam ediyor."  
17 Nisan 2018
"Gazetecilik suç değildir ve senin suçlu olmadığını biliyoruz...Sadece gazeteci olarak işini yaptığını biliyoruz ve bu kadar sert ve tehditkar koşullarda işine devam ettiğin için sana saygı duyuyoruz."
16 Nisan 2018
“Az önce protesto olarak kendimi yakarak öldürdüm... Benim fosil yakıtlarıyla gerçekleşen erken ölümüm, kendimize yaptıklarımızı yansıtıyor...Hayatta onurlu bir amaç, ölümde de onurlu bir amacı getirir.”
13 Nisan 2018
"Suriye'de kimyasal silahların imha edilmesine katkı sağlamıştık ancak şimdi bu imhanın tam anlamıyla gerçekleşmemiş olduğunu görüyoruz.”
13 Nisan 2018
"Vuran asker madalyayı hak ediyor."  
11 Nisan 2018
"Suriye'de halkın hayatındaki trajedi ve dehşet sadece siyasi bir çözümle sona erdirilebilir."
10 Nisan 2018
“O krediyle Doğan Medya’yı biz de satın alırdık.”
09 Nisan 2018
"Artık günleri de birbirine karıştırıyoruz; çünkü fark etmiyor. Bütün günlerin tadı birbirinin aynı artık: Ölümün ve yıkımın tadı."
06 Nisan 2018
"Fakültemiz içinde silah bulundurmak zor bir şey değil."
05 Nisan 2018
“Suat’ın yaptığı her şeyin ve ağzından çıkan her lafın arkasındayım. Annesi de öyle. Hiç bir zaman inançlarınız ne ise ondan ödün vermeyin. ... Bunu asla unutmayın, biz haklıyız. Bunlar yatar çıkar; siz daha gençsiniz, ömrünüzde birkaç ay hiç önemli değil. Ama siz ömrünüzün sonuna kadar başınız dik yaşayacaksınız.”
04 Nisan 2018
"Ajda, ben uçak fobimi yenmek için uçak aldım. Bu uçak eninde sonunda yere inecek, korkma."  
03 Nisan 2018
"Valla Zuckerberg ve arkadaşlarının yatacak yeri yok. Geceleri nasıl uyuyorlar, bilmiyorum. Eğer bir parçacık vicdanları varsa, servetlerinin hatırı sayılır bir bölümünü, yarattıkları kaosu düzeltmek için harcarlar."  
02 Nisan 2018
"Orada baharın çiçeklerini, yazın sıcağını hissetmek belki zor, ama biliyoruz ki uzak değil. Demokrasi mutlaka kazanacak ve umarım yakında, Boğazın sularına bakarak sohbet edecek, kadeh kaldıracağız."   68 Devrimi'nin liderlerinden, Alman siyasetçi Daniel Cohn-Bendit'in, tutuklu hak savunucusu Osman Kavala'ya yazdığı mektuptan.  
02 Nisan 2018
“Yağmur çamur geçecek. Sis dağılacak. Özgürlük Boğaziçi’nde renklerle doğacak.“   Arkadaşları gözaltına alınan Boğaziçi Üniversiteli öğrencilerin düzenledikleri forumda yapılan çağrıdan.   (Bianet)
29 Mart 2018
"Halkın bağımsız medyaya, bağımsız medyanın da halka ihtiyacı var. Demokrasinin de her ikisine." Köşe yazarı Özgür Mumcu Türkiye'deki medyanın mevcut durumu üzerinden bir çağrı yapıyor.  (cumhuriyet)
27 Mart 2018
"Burada yaşamını yitiren 301 aile, yaralanan 162 kişi, tüm Türkiye adalet bekliyor.”
26 Mart 2018
Günün Sözü: "Üniversitenin yetiştirdiği gençliğin “vatana millete hizmeti” de iktidar şakşakçılığından değil, iktidar tasarruflarını tartışma, eleştirme, sorgulama yetkinliğinden çıkar. Üniversitenin siyasi iktidarın “5’inci kolu” olmaya itmek de en büyük zararı o iktidarın kendisine verir."
22 Mart 2018
"Bir tür olarak biz insanlar, büyümeye duyduğumuz sapkın bağımlılık yüzünden karşımıza çıkan zorlu meselelerle baş etmeyi beceremedik."