Günün Sözü

15 Aralık 2017
"Sıralama Batı merkezli kuruluşlar tarafından hazırlanıyor, basın özgürlüğü kavramını Batı merkezli olarak ele alıyor."  
14 Aralık 2017
"Akıl almaz bir yanlışlık bu!... Zaten Türkiye'nin iki büyük adası var: Biri Bozcaada, öbürü Gökçeada. Biz bunları da koruyamayacaksak, ne yapalım adaları yani?"  
13 Aralık 2017
"Bu sonuç, Başkan Trump'a verilmiş doğrudan bir cevaptır. Roy Moore, bırakın bir kamu görevini, herhangi bir işte çalıştırılabilecek biri değildir. Bu akşam Alabama, Amerika için oy kullandı."
12 Aralık 2017
  "Hem ihtiyacımıza, hem de ihtirasımıza yetecek kadar toprak olmadığından, hayvan yemeye doğru dünya çapında bir geçiş yapmak, yoksulların ağzından lokmalarını almak anlamına gelecektir. Bu, aynı zamanda, gezegenin neredeyse her köşesinin ekolojik olarak silinip süpürülmesi demektir.
11 Aralık 2017
"Dünya yanıyor... Dikkatli olmazsak, gezegenimizin sonu Roma'nınki gibi olacak. 64 yılındaki büyük yangın şehrin yüzde 70'ini kül etmiş, ahalinin yarısını da evsiz bırakmıştı."  
08 Aralık 2017
"Aşırı tehlike alarmı olarak mor renk kullanıldığını daha önce hiç görmemiştim. Ama geldiğimiz nokta bu işte."
07 Aralık 2017
"Trump Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan ederken, barışa yardımcı olmakta azimli olduğunu da söylüyor; bu ikisi asla birbiriyle bağdaşmaz."  
06 Aralık 2017
"Mirasım, direnmek."
05 Aralık 2017
“Bugün, burada, bir kez daha bilim insanlarının hakikati dile getirmelerinin önüne geçemezsiniz diyoruz. Barış istemek suç değildir. ‘Barış talebi yargılanamaz’ diyoruz. Bugün ve her gün ‘söz barışın’ diyoruz."  
04 Aralık 2017
"Merhaba..."
01 Aralık 2017
"Artık Türk kömür madenciliğinde 'akıllı kömür' dönemini başlatıyoruz."  
30 Kasım 2017
"Çağlayan'a rüşvet olarak ödenen rakamlar."
29 Kasım 2017
"Kılıçdaroğlu tarafından müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir."
28 Kasım 2017
"O bir ömrü, hukuka adamıştı. An geldi, bu davalar dışında hiçbir ideali olmadı. O, hukuk mücadelesiyle çoğu şeyin hallolacağına inananlardandı. Şayet bir gün avukatlığa başlarsam, ben de bu noktadan meselelere yaklaşacağım." 
27 Kasım 2017
"Araştırmalara göre, 2050 yılına kadar Türkiye'nin % 20 - % 25 civarında tahıl kaybına uğraması ihtimali var ... Bu araştırma tahılla sınırlanmış, ama susuzluk ve kuraklık diğer gıda ürünlerinin de hepsini mutlaka etkileyecektir."
24 Kasım 2017
"Onu hedef gösteren, düşmanlaştıran, öldüren ırkçı zihniyet, bugün sadece Türkiye'de iktidardan pay almaya çalışmakla kalmıyor, dünyada da yükseliyor, yeni "öteki"ler ve "düşman"lar yaratıyor, duvarlar örüyor. Bu dünyada o kadar acı yaşandı ki, artık yetmez mi?"   
23 Kasım 2017
"Maliye Bakanlığına aktarıldı ama oradaki arkadaşlar bunların kime ait olduğunu, Hristiyanlara mı, İslam mensuplarına mı ait olduğuna bakmaksızın masa başında değerlendirdikleri için böyle bir hata oldu. Şimdi biz Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak Mor Gabriel'e ait bu kabristanlıkları ve yerleri tekrardan iade ediyoruz."  
22 Kasım 2017
"Sayın Başbakan ... Yemen'deki harabiyet ve mahvedici yıkım konusunda BM ve başka kuruluşların sürekli raporları ışığında, Hükümetinizin Suudi liderliğindeki koalisyonun insani krizi uzatma ve tırmandırmadaki destekleyici rolü hakkındaki derin kaygımı bildirmek ve derhal ateşkes çağrısında bulunmanız ihtiyacını vurgulamak için size yazıyorum."  
21 Kasım 2017
"Yanlış yönetmektense hiç yönetmemek daha iyidir."
20 Kasım 2017
"Şehirlerimizin kimliğini, peyzajını feda ederek 15 yıllık büyüme süreci yaşadık."