Günün Sözü

21 Haziran 2017
"İnsani bakımdan gereken çalışmaları yaptık. Gördük ki iş ideolojik boyuta taşınmış; yapacak fazla birşey yok."
20 Haziran 2017
"Bu yürüyüşün asıl amacı adaleti Türkiye'ye getirmek ve adalete duyulan özlemi sadece Türkiye'ye değil, bütün dünyaya duyurmak. Adalet özlemini bundan sonra sadece yürüyüşle değil, pekçok sivil itaatsizlik eylemiyle dile getirebiliriz, getirmek zorundayız."  
12 Haziran 2017
"Kimsenin yaşananları basına yansıtmaması gerekirdi."
30 Mayıs 2017
"Hayatın bir gerçeği."
26 Mayıs 2017
“Evet normal, beğenmeyen beyin göçü yapsın."
25 Mayıs 2017
“90 günlük direnişten sonra oğlumun kemiklerine ulaştım. Mutluyum.”
24 Mayıs 2017
"Gitar çalıp şarkı söylediğin bir video paylaşılmış, sen de beğenmişsin, paylaşanların örgüt üyesi olabileceğini düşündün mü? Masumane hak arayışı görünümündeki bu eylemlerin asıl amacı nedir? Ülkemiz genelinde eylem birlikteliği yaparak ülkemizde Gezi türü olaylar mı başlatmak istiyorsunuz?”    
18 Mayıs 2017
“NATO zirvesi özeti bile Trump için çok ağır, çok resmi ve sert. Trump bunu sevmeyecek.
16 Mayıs 2017
"Ölümden hayat doğmaz, ölümden umut doğmaz; hele de bu topraklarda hiç! Eyleminiz amacına ulaştı. Yaşatmak için, umutlar filizlendirmek için, bizleri çaresizlikten doğan utancımızla baş başa bırakmamak için, yaşama tutunun ki bizler de size tutunabilelim."
11 Mayıs 2017
"Beni baştan aşağı süzdükten sonra gülümseyerek, ‘Eee, Cumhuriyet’e gönderirsen böyle atarlar seni içeri!’ dedi."  
10 Mayıs 2017
"Benden beklenen neydi, 'Benim babam şehit siz bana terörist diyorsunuz. Allah sizin belanızı versin' dememdi belki de. Ama onun tersine bu dili kullanmayarak, ben gülümsemeye devam edeceğim. Burada hâlâ umut var. O işte, iradenin umudu. Çılgınca, saçma sapan bir şekilde umut etmeye çalışmak."  
09 Mayıs 2017
"Bu ülkenin yönetimine talip olmuş ve görevlendirilmiş bütün yetki sahiplerinden rica ediyorum: Lütfen bir dinleyiniz, seslerine kulak veriniz."
08 Mayıs 2017
"Yüksek yargı on gün içinde tamamen Saray’a bağlanacakken, Ensarcılar yargının basamaklarını tırmanırken, KHK’ler peşi sıra gelirken, damatlar serbest demokratlar mahkumken bugün verilecek tepkiyi muhayyel bir geleceğe ertelemek siyasi mücadeleden kaçmaktır."  
04 Mayıs 2017
“Mahkemeleri hukuk mezbahasına dönmüş bir ülkenin hapishanesinde mutlu ve umutluyum. İnsanlara ve insanlığa olan güvenim hiç sarsılmadı ve hiç sarsılmayacak."
03 Mayıs 2017
“Demokrasi tektir, demokrasinin Türkiye versiyonu olmaz. Türk halkı da Avrupalılar gibi özgür yaşama hakkına sahiptir.”
02 Mayıs 2017
"Gerçekten kızgın değilim, öfke duymuyorum. Geçen hafta Paris’teki terör saldırısında ölen polis memurunun sevgilisinin cenazede Antoine Leiris’den yaptığı alıntı benim hislerime de tercüman oluyor: 'Vous n’aurez ma haine!- Nefretimi kazanamayacaksınız!'".
28 Nisan 2017
"Bu tartışmanın hiç bitmeyeceği, gelecek kuşaklara da yansıyacak bir sürece girilmiştir." 
18 Nisan 2017
"Biz, şu an itibariyle bin midir, 5 bin midir, 10 bin midir, 20 bin midir; gerçekten bilmiyoruz. Bunlar itiraz üzerine yeniden geldiğinde, gelir mi, gelmez mi; onu da bilmiyorum. Bir bakılır. Şu anda ne bizim ne siyasi partilerin kaç tane böyle oy var, onu bilmemiz mümkün değil."
14 Nisan 2017
“İngiliz filozofu Francis Bacon yüz yıllar önce demiş ki: 'Yeni çareler bulmayanlar, yeni kötülükler beklesin.' Çare, diktaya hayır demekten geçiyor."
11 Nisan 2017
"Birbirimizle birliğe ihtiyacımız var, bizi ezenlerle değil.”