Nereye Doğru Kayıt Arşivi

Buradan programın geçmiş bölümlerine ait kayıtları doğrudan site üzerinden dinleyebilirsiniz. Ancak bu kayıtlar sitemizin altyapısının güncellendiği Ocak 2016’dan itibaren başlıyor. 

Programın podcast olarak yayınlanmış tüm bölümlerini dinlemek için podcast kanalına üye olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 01.03.2017
Örn., 01.03.2017
Açık Gazete'de Cengiz Aktar'la KCK tutuklamalarını, hükümetin bu konudaki politikasını ve bu politikanın olası sonuçlarını ele aldık.
Açık Gazete'de Cengiz Aktar'la 24 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan dünya çapındaki Moving Planet eylemi hakkında konuştuk. Daha sonra Türkiye'ye döndük, son günlerde içinde bulunduğumuz şiddet ortamı hakkında konuştuk.
Açık Gazete'de Midilli adasından konuştuğumuz Cengiz Aktar'la daha çok ada hakkında ve Yunanistan'ın ekonomik durumu hakkında konuştuk.
Açık Gazete'de Cengiz Aktar'la geçen hafta Cenevre'de Birleşmiş Milletler, Kıbrıs Türk ve Rum kesimlerinin liderlerinin katılımıyla gerçekleşen ve çok önemli sonuçları olacağını söyleyebileceğimiz üçlü zirveyi değerlendirdik.
Cengiz Aktar'la Açık Gazete'de Suriye'deki gelişmeleri, özellikle Türkiye sınırındaki mülteci sorununu, ayrıca Yunanistan'daki gelişmeleri konuştuk.
Açık Gazete'de Cengiz Aktar'la Türkiye'de başta ifade özgürlüğü olmak üzere temel hak ve özgürlükler alanınında yaşanan gözle görülür gerileme hakkında konuştuk.
Açık Gazete'de Cengiz Aktar'la Avrupa Birliği ülkelerinin Ortadoğuda'ki halk hareketleri karşısındaki tepkileri, olayları algılayışları ve bu ülkelere etkileri, Avrupa'nın Arap ve İslam dünyası ile ilişkileri üzerine konuştuk.
Açık Gazete'de Cengiz Aktar'la Ortadoğu'da Tunus'ta başlayan Mısır'da devam eden ayaklanmaları ve bu ayaklanmaların arkasındaki nedenleri, iki ülkenin benzerlik ve farklılıklarını konuştuk.
Cengiz Aktar'la Açık Gazete'de bu kez, Ahmedinejad'ın Dışişleri Bakanı mutteki'yi görevinden almasıyla başlayarak, nükleer programı, İsrail ile ilişkileri gibi konuları kapsayarak İran'dan sözettik. Daha sonra TBMM'de kabul edilen Sayıştay Yasası hakkında genel bir değerlendirme yaptık.

Sayfalar