Ahmet İnsel

-
Aa
+
a
a
a
""
03 Nisan 2024
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, hafta sonu gerçekleşen yerel seçimlerin yanı sıra Bulgaristan'daki hükümet krizine, Avrupa Birliği Konseyi’nin Ukrayna, Bosna-Hersek ve Moldova ile üyelik müzakerelerinin başlanmasına yönelik kararına, Şam'da İran’ın konsolosluk binasına gerçekleştirilen bombalı saldırıya ve Bosna-Hersek ile Peru'nun üst yönetimlerinde yaşanan skandallara değiniyor.
""
29 Mart 2024
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Slovakya, Senegal ve Venezuela seçimlerine değiniyor.
""
11 Mart 2024
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Fransa’da kürtajın anayasaya girmesine, Polonya'da gündemde olan casus yazılımlarına, Rusya Federasyonu başkanlık seçimlerine ve Haiti’de son aylarda vahim hale gelen gelişmelere değiniyor.
""
19 Şubat 2024
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Pakistan'daki seçimlere, Myanmar'daki Federal Birmanya projesine, Senegal'de ertelenen seçimlere ve Donald Trump'ın NATO için sarf ettiği sözlerine değiniyor.
""
15 Şubat 2024
Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, öncelikle 6 Şubat depremlerine değinirken, Senegal, Azerbaycan ve El Salvador'daki seçimler hakkında da bilgi veriyor.
""
22 Ocak 2024
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Tayvan, Guatemala ve Yeni Zelanda'daki seçimlere değiniyor.
""
13 Ocak 2024
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, 2024 senesinde birçok ülkede gerçekleştirilecek olan seçimlere değiniyor.
""
08 Ocak 2024
Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel gündeminde, 2023 senesinde yaşanan politik kırılmalar ve gündemdeki ABD ve Çin seçimleri vardı.
""
02 Ocak 2024
Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel’in gündeminde, Arjantin, Sırbistan, Polonya, Yunanistan ve Irak’taki son gelişmeler yer aldı.
""
22 Aralık 2023
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, Sırbistan'daki seçimlere, Şili'deki referanduma ve Almanya'daki yerel seçimlere değiniyor.
""
15 Aralık 2023
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, İsrail'in Gazze'deki şiddetine, Polonya'daki seçimlere, Arjantin'in yeni Cumhurbaşkanı Javier Milei'ye değiniyor.
""
08 Aralık 2023
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, İsrail - Filistin savaşında yaşanan gelişmelere, Venezuela'daki Esequiba krizine, Hindistan'daki eyalet seçimlerine ve Paris şehrinde büyük tartışmalara yol açan cinayete değiniyor.
""
11 Kasım 2023
Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel, dünyanın yaşamakta olduğu iktisadi, siyasi ve ekolojik çerçevedeki çoklu krizi Filistin - İsrail ekseninde değerlendiriyor.
""
06 Kasım 2023

Ufuk Turu’nda bu hafta Ahmet İnsel, İsrail ordusunun Gazze’ye karşı yoğun bombardımanını değerlendirerek başladı. Gazze’nin kuzey ve güney hatlarında kara çatışmaları var.

""
30 Ekim 2023
Ufuk Turu’nda bu hafta Ahmet İnsel’in gündeminde Arjantin'deki Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Gazze'de devam eden savaş vardı.
""
21 Ekim 2023
Ufuk Turu’nda bu hafta Ahmet İnsel’in gündeminde Polonya, Yeni Zelanda ve Ekvador’un seçim gündemleri vardı.
""
14 Ekim 2023
Ufuk Turu’nda Ahmet İnsel’in gündeminde İsrail ve Gazze’deki gelişmeler vardı.
""
05 Ekim 2023
Ufuk Turu’nun gündeminde Yunanistan'daki yasa değişikliği ve Slovakya’daki seçimler sonrası yaşananlar vardı.
22 Eylül 2023
Ufuk Turu’nun gündeminde Macaristan’da gerçekleşen Demografi Zirvesi, İsrail’deki kitlesel protesto gösterileri ve Mahsa Amini’nin öldürülmesinin birinci yılında İran'dan sesler vardı.
05 Eylül 2023
Ahmet İnsel; Kıbrıs’ta yükselen göçmen karşıtlığını ve pogromu, Guatemala’da rejimin muhalif siyasetçinin başkanlık yarışını kazanmasına tanımayarak partisini kapatmasını, Gabon’da ise bu kez 56 yıldır iktidarda olan Bongo Ailesi rejiminin son seçimleri kazanmasının ardından darbe ile devrilmesini ve Suriye’de yeniden Esad karşıtı kitle eylemlerinin başlamasını anlattı.
04 Eylül 2023
Ahmet İnsel’in bu haftaki gündeminde Afrika’nın seçimler ve darbe gündemi yer aldı. 
Fotoğraf: Anadolu Ajansı
26 Ağustos 2023
Ufuk Turu’nun bu haftaki gündeminde Guatemala ve Uruguay’ın seçim gündemi, Türkiye’den Almanya’ya olan mülteci talebi artışı yer aldı. 
13 Temmuz 2023
Ahmet İnsel bu hafta Türkiye’nin Avrupa Birliği adaylığına dair son gelişmeleri ve Guatemala’nın seçim gündemini aktardı.
Fotoğraf: Michel Euler, AP
07 Temmuz 2023
Ahmet İnsel'in gündeminde Fransa'daki polis şiddetine tepki olarak başlayan ve kontrolden çıkan protesto gösterileri vardı.
27 Haziran 2023
Ahmet İnsel'in gündeminde Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde gerçekleşen katliam, Kenya'da insanları oruca zorlayarak öldüren cemaat ve Finlandiya'nın siyasi gündemi vardı.
Karadağ’ın yeni Cumhurbaşkanı Jakov Milatović
19 Haziran 2023
Ahmet İnsel ile Ufuk Turu’nun bu haftaki gündeminde Karadağ, Bulgaristan, Polonya ve Senegal’den öne çıkan başlıklar yer aldı.
06 Haziran 2023
Ufuk Turu'nda Ahmet İnsel, 20. Radyo Şenliği hakkında konuştu.
23 Mayıs 2023
Ahmet İnsel bu hafta, Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine ve Yunanistan’da yapılan milletvekili seçimlerinin sonuçlarına değindi.
Tayland'da seçimler
22 Mayıs 2023
Ahmet İnsel bu hafta Tayland, Hindistan ve Türkiye’nin seçim gündemleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
15 Mayıs 2023
Ahmet İnsel’in gündeminde bu hafta Şili ve Yunanistan’ın seçim gündemleri ve İsrail’in Gazze ve Batı Şeria saldırısı yer aldı.