Yeşim Burul

-
Aa
+
a
a
a
""
29 Aralık 2023
Sinefil'de Melis Behlil ve Yeşim Burul, kendilerinin 2023 senesindeki seçkilerini açıklıyor.
Kurak Günler'den bir sahne
16 Aralık 2022
Melis Behlil ve Yeşim Burul, Kurak Günler filminin yönetmeni Emin Alper’le filmin ortaya çıkış sürecini ve Kültür Bakanlığı’nın gündemde yer alan kararını konuşuyor. 
Hafıza Yetersiz belgeselinin afişinde ipte duran bir cambaz
19 Ocak 2022

Sinefil'de Yeşim Burul ve Melis Behlil, Ümit Kıvanç'la Hrant Dink'i anlatan son belgeseli "Hafıza Yetersiz" üzerine konuştu.

15 Kasım 2019

Bu hafta Sinefil'de yönetmen Pelin Esmer ile bugün vizyona giren yeni filmi 'Kraliçe Lear', ilk filmi 'Oyun'la Kraliçe Lear'in ilişkisi ve umut veren filmlerin önemine dair konuştuk.

02 Kasım 2019

Sinefil'in konukları 'Merhaba Güzel Vatanım' filmiyle yazar Ahmet Ümit ve yönetmen Cengiz Özkarabekir.  

24 Eylül 2019

'Görülmüştür' filminin yönetmeni Serhat Karaaslan ile konuştuk.  

15 Eylül 2019

Sinefil'in konukları 'Kolej Havası' belgeselinin yönetmeni Sertan Ünver ve yapımcısı Suzan Güverte.

18 Ağustos 2019

Sinema yazarları Murat Özer, Kaya Özkaracalar ve Uğur Vardan'ın konuk olduğu programımızda sevgili dostumuz Cüneyt Cebenoyan'ı diğer tüm meziyetlerinin yanı sıra sinema yazarlığını odağımıza alarak andık.  

11 Haziran 2019

Sinefil'in konukları, Türkiye'deki kadın yönetmenleri ele alan 'Onun Filmi' adlı belgeselin yönetmenleri Su Baloğlu ve Merve Bozcu'ydu.

25 Nisan 2019

Programda, 'Kardeşler' filminin yönetmeni Ömür Atay ve 'Saf' filminin yönetmeni Ali Vatansever ile sohbet ettik.

25 Nisan 2019

Programda, 'Kardeşler' filminin yönetmeni Ömür Atay ve 'Saf' filminin yönetmeni Ali Vatansever ile sohbet ettik.

13 Haziran 2002
Berlin'de geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Kültürler Karnavalı ve düşündürdükleri biraz gecikmeli de olsa Açık Site'de. Ama akla getirdiği sorular bizi daha uzun bir süre oyalayacağa benziyor! Diyalog alanları ve çokkültürlülük üzerine bir örnek...
22 Mayıs 2002
... ya da Mercan Dede'nin yolculukları. Yeşim Burul, Mercan Dede ve Secret Tribe projesinin konserini anlatıyor: "Her zaman sürprizlere hazırlıklı olmak lazım." Grup bugünlerde Türkiye'nin çeşitli kentlerinde turnede...
22 Ocak 2002

Medyadaki imajını hesaplanmış bir kıvraklıkla yöneten Tarkan belli ki, kendisinden ve imaj mühendislerinden başka birilerinin oturup Tarkan olgusu üzerine düşünmesinden, düşünmekle de yetinmeyip bunları yazıp yayınlatmasından rahatsız olmuş.