STK'ler & NGO'lar

18 Ağustos 2008
Bu seneki Barışarock, son Barışarock'tı. Sahneden bu işin aktivistleri, gönülleri, sanatçıları çıkıp bitiriyoruz dediklerinde bir süre susup alandan gelen "7" tezahüratını dinlemek zorunda kaldılar.
17 Ekim 2007
100 taarruz uçağı alınacak
28 Eylül 2007
50 activists, including Greenpeace USA Executive Director John Passacantando, were arrested in front of the US State Department building in Washington DC for participating in a global warming protest.
21 Haziran 2007
"2007 yılı Hormonlu Domates Ödülü adaylarımızı aşağıda listeledik. Her bir adaya tıklayarak, neden bu listede bulunduklarını okuyabilirsiniz. Biliyoruz, seçmek çok zor. Ama her kategoriden bir adaya oy verebiliyorsunuz." Lambda İstanbul
05 Haziran 2007
Lives and Livelihoods of Hundreds of Millions if not Billions in Many Parts of the World Influenced by Ice and Snow Losses Linked to Climate Change
11 Mayıs 2007
Given the science and evident abrupt climate changes, Kyoto successor agreement must be negotiated now that emphasizes mandatory emissions reductions for all major industrial economies
04 Mayıs 2007
Beyoğlu ilçesinde travesti ve transeksüeller polis baskısına maruz kalıyorlar.
30 Nisan 2007
Başka Bir Enerji Mümkün, Türkiye Kyoto'yu İmzala !.. "AKP hükümetinin mevcut enerji sistemlerini sürdürmeye yönelik politikalarından vazgeçmesi ve Türkiye'nin de Kyoto Protokolü'ne imza atması talebiyle herkesi Kadıköy'de olmaya çağırıyoruz"
17 Nisan 2007
"Bir Ankara'ya geldiniz! Yedi metrelik duvarlarla örülmüş malikaneleri korku sardı. Korku medyanın plazalarından çıkıp gazete sayfalarını sararttı. İşgal edilen tv ekranlarını kararttı."
17 Nisan 2007
"Türkiye, 14 Nisan'da, 24 Ocak ve 12 Eylül sarmalıyla ivme kazanmış bir sürecin sonucunda sırtına giydirilmiş bulunan deli gömleğini yırtıp atmak noktasına gelmiştir. Bu etkinliğimizin önemi, odaklaştığı sorunların ciddiyetiyle bağlantılıdır."
12 Nisan 2007
Bugün, Çorlu Askeri Mahkemesi'nde, "hizmetten kısmen veya tamamen sıyrılmak kastı ile emre itaatsizlikte ısrar" suçlamasından bir kez daha yargılanan vicdani retçi Halil Savda 6 ay hapis cezasına mahkum edildi.
16 Mart 2007
Savda'nın, "hizmetten kısmen veya tamamen sıyrılmak kastı ile emre itaatsizlikte ısrar"dan 3.5 ay, "firar"dan da 1 yıl (toplam 15.5 ay) hapis cezası aldığı, bir sonraki duruşmanın 29 Mart'ta yapılacağı ve tutukluluğun devamına karar verildiği öğrenildi.
16 Şubat 2007
To mark tomorrow's second anniversary of the Kyoto Protocol's entry into force, European Environment Commissioner Stavros Dimas called for the international community to begin negotiations urgently on a comprehensive global climate change treaty that would succeed Kyoto when its targets expire in
07 Şubat 2007
Vicdani retçi Halil Savda, dün (05.02.2007) bir kez daha, Çorlu Askeri Mahkemesi'ne çıkarıldı.
30 Ocak 2007
"Zorunlu askerlik hizmeti, devletler için bütün sistemi ayakta tutmak için gereken şiddetin nihai sınırıdır. Tebaası içinse itaatin nihai sınırıdır. Duvarları ayakta tutan kemerin hayati tuğlasıdır. Söküldüğünde bütün bina çöker."(Tolstoy)
17 Ocak 2007
"Askeri ceza kanunun 148. maddesine muhalefet ediyorsunuz. Eger siyasete ilginiz varsa yasalarda ifade edildiği gibi (hakimlik) görevinizden istifa ederek açıklamalarınıza uygun bir siyasi partiye katılmanızı tavsiye ederim"
10 Kasım 2006
Power, poverty and the global water crisis
12 Ekim 2006
The International Helsinki Federation for Human Rights (IHF) is an international, nongovernmental organization constituted by national Helsinki committees and Cooperating Organizations in the participating States of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE).
27 Eylül 2006
"yanı başımızda her gün insanların öldüğü, silahların bir an bile susmadığı şiddet dolu bir dünyada, şiddetten arınmış bir dile her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuk ve genç tüketicinin dikkatini şiddet ve savaş çağrıştıran tanımlarla çelmenin doğru olmadığını düşünüyoruz"
18 Ağustos 2006
Geçen yılın haberlerine göre KOÇ Grubu'nun ticari ve askeri araç üreticisi şirketlerinden otokar ihracattaki daralmayı zırhlı araç siparişleriyle aşmış. Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Körfez ülkeleri dahil 15'ten fazla ülkede aktif olarak kullanılıyormuş.