Soma Çocuk ve Gençlik Gelişim Merkezi Destek Bekliyor

Diğer Program: 
Açık Gazete
Bağlı olduğu dosyalar: 
Soma Nöbeti

Soma Çocuk ve Gençlik Gelişim Merkezi Destek Bekliyor

15 Mart 2017

Bu programda Soma'ya uzanıyoruz ve AFAD yardımlarıyla kurulan Soma Çocuk ve Gençlik Gelişim Merkezi'nden Selami Özdemir ile konuşuyoruz. Özdemir tam da açıklamasa bile Soma'daki kaynaklarımıza göre Belediye, Kaymakamlık ve Valilik, kurulan merkeze olan desteklerini kesmiş durumda ve şimdi 2 bin öğrencisi olan 7 katlı merkez çalışmalarına devam edebilmek için destek bekliyor. 

15 Mart 2017 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.
Ayın 13'ü podcast servisi: iTunes / RSS

Soma Katliamı'nın karar duruşmasının referandumdan 2 gün sonraya ertelenmesi mahkeme heyeti üzerinde baskı kurulmasına dair fikirlerimizi doğruluyor. Geçen programda şöyle demiştik: 

"Soma katliamı davasında Can Gürkan’ın avukatları hakimler hakkında soruşturma açıldığını iddia etti. Soruşturma açıldığına dair hakimlere herhangi bir bilgi ulaşmazken, Adalet Bakanlığı konuyla ilgili bilgi vermeyi reddetti. Somalı ailelerin avukatları, karar duruşmaları yaklaşırken bunun yargıyı etkileme hamlesi olduğu görüşünde. "

Bu programda Soma'ya uzanıyoruz ve AFAD yardımlarıyla kurulan Soma Çocuk ve Gençlik Gelişim Merkezi'nden Selami Özdemir ile konuşuyoruz. Özdemir tam da açıklamasa bile Somadaki kaynaklarımıza göre Belediye, Kaymakamlık ve Valilik kurulan merkeze olan desteklerini kesmiş durumda ve şimdi 2 bin öğrencisi olan 7 katlı merkez çalışmalarına devam edebilmek için destek bekliyor. 

Etiket:
Dosya: