COVID-19

-
Aa
+
a
a
a

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili yazı ve podcastler.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından dünyaya yayılan koronavirüs hakkında son durum, bilimsel yazılar ve uzmanların konuk olduğu podcast yayınları. Açık Gazete içinde hafta içi her gün 08.30'da yayınlanan Selim Badur'la Korona Günleri'nin kayıt arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

18 Haziran 2021
,
Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık

Osman Elbet ve Kayıhan Pala, dünyadaki son duruma kısaca değindiler, ardından da delta varyantını ve bu varyantın Türkiye'deki varlığına dair yorumlarını paylaştı. İkili, son olarak da aşılama konusunda son gelişmeleri aktardı. 

15 Haziran 2021
,
Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık

Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık’ın 10 Haziran 2021 tarihli nüshasında Kayıhan Pala ve Osman Elbek, COVID-19 aşılarında yaşanan eşitsizliği irdeliyor. 

14 Haziran 2021
Selim Badur'la Korona Günleri

Korona Günleri’nde Selim Badur, COVID-19’un kadınlara olan etkilerinin yanı sıra güncel bilgileri de aktardı. 

05 Haziran 2021
,
Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık

Kayıhan Pala ve Osman Elbek, hükümetin ‘normalleşme’ dediği süreci mercek altına aldı.

03 Haziran 2021
Selim Badur'la Korona Günleri

Korona Günleri’nde Prof. Dr. Selim Badur, dünyanın çeşitli ülkelerinden son gelişmelerinin aktardı, ayrıca güncel çalışmalardan ayrıntılar da paylaştı. 

02 Haziran 2021
,
Önce Sağlık

Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ile ile yeni kitabı "Mitoloji ve Tıp" üzerine ve Fadime Kavak'la da  hemşireliği konuştuk.

31 Mayıs 2021
,
Önce Sağlık

Önce Sağlık’ın 21 Mayıs 2021 tarihli nüshasında konuklarımız Dr. Evren Suvari ve Dr. Emrah Kırımlı ile COVID-19 aşılamasını konuştuk. 

27 Mayıs 2021
Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık

Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık programının bu bölümünde, Osman Elbek ile konuğumuz Prof. Dr. Özlem Azap’la infodemiyi konuştular ve salgınla ilgili çeşitli sayıları kamuoyu ile paylaştılar.

24 Mayıs 2021
,
Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık

Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık programının ikincisinde Osman Elbek ve Kayıhan Pala, salgında Türkiye’deki son durumu ele aldı. 

11 Mayıs 2021
Selim Badur'la Korona Günleri

Korona Günleri’nde Pro f. Selim Badur, ABD’de yürütelen bir araştırmanın sonuçlarını paylaşırken dünyanın çeşitli ülkelerinden son gelişmeleri aktardı; aşı konusunda güncel bilgileri de anlattı.