COVID-19

-
Aa
+
a
a
a

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili yazı ve podcastler.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından dünyaya yayılan koronavirüs hakkında son durum, bilimsel yazılar ve uzmanların konuk olduğu podcast yayınları. Açık Gazete içinde hafta içi her gün 08.30'da yayınlanan Selim Badur'la Korona Günleri'nin kayıt arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

22 Mayıs 2020
Avrupa Ne Konuşuyor?

Açık Gazete'nin köşelerinden Avrupa Ne Konuşuyor? programında Tuğba Tekerek, Avrupa gündemine ilişkin üç konuyu aktardı.

22 Mayıs 2020
Selim Badur'la Korona Günleri

Açık Gazete’nin köşelerinden Korona Günleri’nde Selim Badur, son gelişmeleri ve bilimsel makaleleri paylaşıyor.

21 Mayıs 2020

Tutuklu ve hükümlü yakınları cezaevlerindeki uygulamaların salgını yaydığına dair ciddi iddialar öne sürüyor. 

21 Mayıs 2020

Bilim insanlarına göre, Covid-19 salgınına karşı hükümetler tarafından alınan önlemlerin zirvesine çıktığı dönemde, küresel ısınmaya yol açan günlük karbon salımında yüzde 17 civarında düşüş yaşandı.

20 Mayıs 2020
,
Önce Sağlık

Önce Sağlık programında Ayşegül Tözeren ve Selim Badur’un konukları Bursa Tabip Odası (BTO) Başkanı Dr. Güzide Elitez ve Samsun Tabip Odası (STO) Başkanı Dr. Murat Erkan’dı.

20 Mayıs 2020
Selim Badur'la Korona Günleri

Açık Gazete’nin köşelerinden Korona Günleri’nde Selim Badur son gelişmeleri ve bilimsel makaleleri aktardı. 

18 Mayıs 2020

Sağlık krizinin yarattığı sarsıntının büyük bir işsizlik ve suç patlamasına ve intihar patlamasına yol açacağına dair hiçbir şüphe yok, fakat ABD’nin tüm bu durumla nasıl baş edeceğine dair soru işaretleri giderek artıyor.

18 Mayıs 2020
, ,

Mevcut kapitalist sistemde emek, gezegen ve sermaye arasında bir denge bulunmaya çalışıldığında, kaybedenin hep emek ve gezegen olduğundan emin olacak kadar deneyimimiz var.

18 Mayıs 2020
Avrupa Ne Konuşuyor?

Paris’te de ana caddelerinden birisi Rue de Rivoli özel araçlara kapatılıyor ve bisiklet ve toplu taşımaya tahsis ediliyor.

15 Mayıs 2020
,
Dünyayı Okumak

Açık Dergi'de her Salı 19:00'da yayınlanan Dünyayı Okumak programında Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Veli Duyan konuğumuzdu.