Dinleyicilerimizden

-
Aa
+
a
a
a
Açık Bilinç
01 Aralık 2021

Merhabalar,

Açık Bilinç programıyla Güven hocamızın derya deniz bilgilerini bizimle paylaşmasına aracı olduğunuz için çok teşekkür etmek istiyorum. 

Programda ele aldığınız konular ilgimi çok çeken konular. Biraz bölük pörçük denebilecek şekilde çeşitli okumalar yaptığım, videolar izlediğim konular bütününde Güven hocanın sistematik bir şekilde, disiplinlerarası bir bakış açısıyla konuları ele alması tek kelime ile mükemmel.

33 yaşındayım ve radyo dinleme alışkanlığım yok. Spotify'daki podcast'lerinizi dinliyorum. Bu bağlamda kanal çeşitliliği yaratarak farklı kitlelere ulaşmanız ve bilgiyi erişilebilir kılmanız çok anlamlı.

Size ve özellikle Güven hocaya tüm bilgi paylaşımları için çooook teşekkürler. İyi ki varsınız.

 

Çok sevgiler,

Çiğdem Şeftalioğlu Erçetin

Açık Bilinç
30 Eylül 2021

Merhabalar,

Dünya Hali
13 Temmuz 2021

Mart ayıydı. O gün radyoda Açık Gazete'de Ömer Madra'nın yanında Timuçin Oral'ı ve Sıla Tanilli'yi dinlemiştim. Gün sonunda bi koşu gidip kitapçıda aldım soluğu.

-Dünya Hali geldi mi? diye sordum.
-Engin Geçtan'ın kitabı mı? dedi kitapçı.
-Evet, dedim.

Açık Gazete hakkında bir şikâyet
08 Temmuz 2021

İyi günler,

İyi bir Açık Radyo dinleyicisi değilim. Ama sabahları açık radyoyu dinlemek bana keyif verirdi. Artık vermiyor. Bu kuşakta iklimle ilgili gelişmelerin orantısız bir şekilde vurgulandığını düşünüyorum bir süredir 15 dakika dinledikten sonra kapatıyorum. Bu kadar zor bir şeyi başaran bir radyoya eleştiri getirmek hoşuma gitmiyor doğrusu.

Üzgünüm,

Alp Eden

Açık Gazete
06 Temmuz 2021

Günaydın,

Çako Vadisi yazısı
28 Haziran 2021

Merhaba, 

Açık Bilinç programının 15 Mayıs 2018 tarihli yayınında sanırım Güven Bey'in bahsettiği yine kendisinin çevirdiği bir yazıya ulaşmaya çalıştım ama maalesef bulamadım. Arşivinizde varsa atar mısınız? Yazının ismini, birkaç kez dinlememe rağmen, tam olarak anlayamadım ama sanırım Çako Vadisi olabilirdi. Emin değilim. 

Merhaba
14 Haziran 2021

Bugün 12/06/2021 tarihli radyo yayın programında 18.00-19.00 arası yayın adı Connections 19.00-20.00 arası Tighten 20.00-21.00 Seanstempo ile ilgili... Sayın Madra’lar, özellikle saygıdeğer Ömer Bey, aynı kuşaktan biri olarak, birkaç yıl önce radyonuzla ilgili yapılan bir ankette de söylediğim, yayın dili ile ilgili rahatsızlığımı örneklersem, yayın sırasında sunucunun kullandığı (kulak atmak)

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Oturdum not aldım. 25 sene olmuş, bizler aynı kuşaktayız, Gündüz’le. Hatırlar mısınız radyoda memleket saat ayarı verilirdi. “Burası Türkiye radyoları, memleket saat ayarını veriyoruz. Gong saat tam 23.00’de vurulacak.” 

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Açık Radyo 25 yıl boyunca öğrenci olabilme olanağı sağladı bana. Benim paradigmalarımı yerinden oynattı. Gelecekte bir o kadar da öğrenci kalacağımı düşünüyorum, hissediyorum Açık Radyo’da. Şöyle söyleyeyim dinleyicilerimize; sizde öğrenciliğiniz devam etsin istiyorsanız, destek olun. 

 

Derya Tolgay

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Ben de hemen Atina’ya sesleneyim. Atina’daki Büyükadalı dostlar bize program önerisinde bulunabilirlerse, neleri duymak istiyorlar, nasıl katkıda bulunmak istiyorlar? İstanbul’daki dostlar bizle temasa geçsinler. Belki Atina ile bir Zoom toplantısı yapabiliriz. Ömer Madra’nın ve ekininin başarısı büyük.

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Merhaba sevgili Dünya Mirası Adalar ve Açık Radyo dinleyicileri. Yunanistan’ın başkentinden, Atina’dan sizi selamlıyorum. Ben de eski bir Büyükadalı olduğumdan sizi devamlı destekliyorum. Bu yaptığınız güzel programları ve videoları her zaman büyük sevinçle izliyorum. Lütfen gönüllü olarak bu yaptığınız mücadeleye devam ediniz. Herkesi Atina’dan selamlarım.

 

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Merhaba ben Lale Mansur. Yaklaşık 40 yıldır Burgazadalıyım. Kurulduğu zamanlardan bu yana önce dinleyicisi oldum Açık Radyo’nun. Ardından destekçisi. Büyük bir ailenin içimdeymiş gibi hissediyorum kendimi ve bununla gurur duyuyorum. Çünkü hiçbir yerde olmayan haberler burada var. Örneğin Dünya Mirası Adalar programı.

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Merhaba, ben Büyükada'dan Yasemin Bahçekapılı. Adalar üzerine doktora yapan bir araştırmacı olarak Dünya Mirası Adaların Açık Radyo'daki programını çok değerli buluyorum. Kıymetli isimlerle yapılan görüşmeler ve inisiyatifin paylaştığı bilgiler benim gibi araştırmacılar için çok önemli bir kaynak.

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Ben Şebnem Sünnetçioğlu, annem 40 uçurmaya beni İstanbul’a getirmiş, Bağlarbaşı’nda oturan anneannem de Sedef Adası’na götürmüş. Adanın havası suyu o zaman kanıma karışmış. Çocukluğumda radyo sesiyle uyanırdım ve bunu çok severdim, bir de adayı. Yıllar sonra tekrar radyo dinlemeye Açık Radyo’yla başladım. Bazı sabahlar radyoyu açar, öyle uzanıp çocukluğuma yolculuk yaparım.

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Merhaba, ben Nino Varon. Bir Açık Radyo tutkunu olduğum söylenir. Üstelik bizim Adaları gündeme getiren, bir sürü sosyal hikâyeyi ve olayı benimle buluşturan bu radyoyu dinlemeden olmaz. Sizde dinleyin, siz de kalitenizi, kültür seviyenizi yükseltin. Sevgilerimle.

 

Nino Varon

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Herkese Kınalıada’dan sevgiler. Ben Narod Avcı, doğma büyüme Kınalılıyım ve aynı zamanda bir Açık Radyo ve Dünya Mirası Adalar dinleyicisiyim. Kınalıada ve Prens Adaları İstanbul’un ve belki de bu coğrafyanın çokkültürlülük denince akla ilk gelen yerlerinden. Hem mimari olarak hem de ev sahipliği yaptığı farklı toplumlar açısından eşine rastlanır mı emin değilim!

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Merhaba ben Meri Çevik Simyonidis. İstanbullu bir araştırmacı ve aynı zamanda bir gastronomi yazarıyım. Açık Radyo’nun 25. yılını kutluyor olması ve Dünya Mirası Adalar platformundan duygu ve düşünce paylaşımı yapabiliyor olmak bir taşla iki kış vurmak gibi adete. İkisini de çok zevkle dinliyorum çünkü.

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Merhaba, 

Ben Hera Büyüktaşcıyan. Heybeliada’da yaşıyorum.

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Ben Fulya Baran. Dünya Mirası Adalar Girişimi gönüllüsüyüm. Ayrıca Kültürel Miras ve Kent başlıklı haftalık bir bülten yayınlıyorum. Her alanda olduğu gibi kültürel miras alanında da haber alma, bilgiye erişim, gündeme farklı perspektiflerden bakabilme fırsatı her geçen gün artan kaynaklara rağmen hâlâ karşılanması zor ihtiyaçlarımız arasında.

Dünya Mirası Adalar programından
14 Haziran 2021

Merhaba kâinatın tüm titreşimlerine açık radyonun sevgili emektarları ve dinleyicileri.

Ben Figen Öcal, Büyükada’da yaşıyorum. Dünya Mirası Adalar’ın sesini Açık Radyo’dan duymak hem çok keyifli hem de adalardaki tüm canlılara soluk aldırıcı oluyor.