Yeter ki İste

Sportif yaşama kültürü odaklı söyleşiler.

Elena Polyakova, Alper Dalkılıç
49. Yayın Dönemi: 6 Mayıs 2019 - 3 Kasım 2019
Her Cuma 11.00 - 12.00 arasında.
Kayıt Arşivi ve Podcast iTunes / RSS

Ultra maratoncu çiftimiz Elena Polyakova ve Alper Dalkılıç’ın farklı disiplinlerden amatör ve profesyonel sporcu konuklarıyla alanlarındaki deneyimleri paylaştıkları Yeter ki İste, bu yayın döneminde bir saatlik bir program formatıyla dinleyiciyle buluşuyor.

 

11 Haziran 2019
Konuğumuz seyyah bir base jumper, wingsuit flier Cengiz Koçak. Konuğumuzla canlı telefon bağlantısı kurduk ve yeni maceralarını dinledik. Programın ikinci kısmında Dünyayı Koşan Çift olarak ultra maratonlarda yaşadıklarımız üzerine konuştuk.   
28 Mayıs 2019
Konuklarımız deniz kayakçısı iki sporcu Gülhun ve İlker Gürbüz.
14 Mayıs 2019
Konuklarımız Türkiye Paralimpik Atıcılık Milli Takım sporcusu Ayşegül Pehlivanlar ve İstanbul Masterlar Atletizm Kulübü’nden başarılı sporcu babası Halim Pehlivanlar.
12 Mayıs 2019
Konuklarımız İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, İTÜ Orienteering Kulübü üyesi Senanur Yılmaz ve Tarık Doğan.
30 Nisan 2019
Konuğumuz Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Haldun Orhun ile spor dalları, sporcu sağlığı ve organizasyonunda yer aldığı Dağ Aşma Maratonu üzerine yaptığımız sohbetimiz.
30 Nisan 2019
16. Açık Radyo Dinleyici Özel Destek Yayını'nın yedinci gününde Yeter ki İste için çok özel bir gün. Oyuncu Alican Yücesoy ile Duayen Ömer Madra'nın konuğu olduk.
30 Nisan 2019
Konuğumuz Antarktika’dan anılarla geliyor. İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden Dr. Burak Karacık, dalış eğitmeni ve teknik dalgıç, son dört senedir triatlon ve koşu yapıyor. 2017’den beri TAE Türk Antarktik Ekspedisyonu’nda bilim insanı. Deniz kirliliği üzerine çalışıyor.
11 Mart 2019
8 Mart Cuma gününe özel konuklarımız hem sporcu hem eğitmen hem de alanlarında başarılı iki güçlü kadın. Seda Nur Çelik, dört yılı ultra maraton olmak üzere 16 yıllık atletizm kariyerine sahip, profesyonel iş kariyerine özel sektörde koşu ve kuvvet antrenörü olarak hizmet vermekte.
02 Mart 2019
Konuklarımız enfes maceralar yaşıyor ve de bizlere yaşatıyor. Cengiz Koçak: Seyyah bir Base Jumper ve Wingsuit pilotu Cengiz Koçak, 'neşeli bilgi'ye inanmakta ve 'öğretilemez bilgi'nin peşinde yüksek şeyler aramaktadır.
27 Şubat 2019
Bu bölümdeki konuklarımız iki ayrı spor dalındaki genç ve başarılı sporcular. 14 yaşındaki eskrim sporcusu Sinan Par, 2017’den bu yana milli sporcu, 8 yaşından bu yana ulusal ve uluslararası turnuvalara katılıyor.
27 Şubat 2019
Yeter ki İste’nin konuklarının ortak özellikleri sınırlarını aşmış olmaları. Üç konuğumuz da Ağustos ayı sonunda Fransa’nın Chamonix kasabası merkezli, muhteşem dağ manzaraları eşliğinde koşulan Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB) organizasyonu etaplarında koşacak.
19 Şubat 2019
Yeter ki İste’nin konukları üç ayrı koşucu, hepsinin de spor her daim hayatlarında, sporla içiçe yaşamları. Şirin Mine Kılıç iletişim sektöründe yönetici, gazeteci, ajans sahibi, maraton ve ultra maraton koşucusu.
12 Şubat 2019
Yeter ki İste’nin konukları Burkay Günay ve Muammer Yıldız: Her ikisi de eski milli sporcu, katıldıkları yarışlarda Türkiye şampiyonluğu ve dereceleri var. Aktif olarak çeşitli (bisiklet, yüzme, koşu) branşlarda spor yaşamlarına devam ediyor sporcularımız.
28 Ocak 2019
Yeter ki İste'de kalp damar cerrahı, eski milli senkronize yüzücü (su balesi, yeni ismi artistik yüzme), triatlet ve bu iki branşın hakemi çok yönlü sporcu Dr Begüm Özüekren ile spor, sporcu sağlığı, antrenmanlar, müsabakalar, etik sporcu yetiştirilmesini konuştuk.
21 Ocak 2019
Yeter ki İste'nin bu bölümdeki konukları bizleri farklı farklı mecralara ve maceralara sürüklüyor. Altuğ Şenel, yürüyor, yazıyor, Magma yolcusu, gördüklerini paylaşıyor, 'Adım Adım Likya Yolu' kitabı sonrasında yeni kitabı yolda... Diğer konuğumuz Dinçer Sertkaya ile Kaçkar Ultra Maratonu' nda...
16 Ocak 2019
Yeter ki İste'nin bu bölümdeki konukları aktif spor yaşamlarına devam eden paralimpik sporcularımız Burak Abacıoğlu ve Kadir Çelik. Sporcularımız profesyonel iş yaşamlarının yanında yarışlara katılarak başarılı sonuçlar elde ediyor. Engel, bahane, mazerete gerek yok, sporla kalın.   
14 Ocak 2019
Yeter ki İste'nin konuklarının yaptığı sporu duyunca "Türkiye'de de var mıymış?" diyeceksiniz. Konuklarımız Quidditch sporcuları. İTÜ Honeybees Takımı oyuncularından Umutcan Civan, Ecem Bedriye Satıcı ve Irmak Ural. Meraklısına not: Sporcularımız İTÜ Stadyumu'nda cumartesi günleri saat 14:00...
07 Ocak 2019
Yeter ki İste'de bu bölümde Açık Radyo ailesinden gazeteci, çok yönlü sporcu Serkan Ocak ile spora yaşamında her daim yer veren, başarılı ultra maraton koşucusu Sevim Özdemir konuklarımız.   
22 Aralık 2018
Yeter ki İste'de bu bölümde konuklarımızla oryantiring konuşuyoruz. Öğretim görevlisi, oryantiring ve macera yarışları sporcusu, ultra maraton koşucusu, triatlet, çok yönlü sporcu Nermin Fenmen ve Uluslararası Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı, macera yarışçısı Tatiana Kalenderoğlu konuğumuz.  
15 Aralık 2018
Konuğumuz sıradışı ultra maratoncu, dağcı, doğasever ve hayatını dağlara adayan 'Dağların Oğlu' Bülent Erkan. Neden sıradışı bir ultra maratoncu? 2018 yılında katıldığı ve ilk kez kara lastikle koştuğu Kaçkar Ultra Maratonu 46 km etabını başarıyla tamamladı. Bülent ile doğada karşılaştığı...