Yeter ki İste

Sportif yaşama kültürü odaklı söyleşiler.

Elena Polyakova, Alper Dalkılıç
48. Yayın Dönemi: 5 Kasım 2018 – 5 Mayıs 2019
Her Cuma 11.00 - 12.00 arasında.
Kayıt Arşivi ve Podcast iTunes / RSS

Ultra maratoncu çiftimiz Elena Polyakova ve Alper Dalkılıç’ın farklı disiplinlerden amatör ve profesyonel sporcu konuklarıyla alanlarındaki deneyimleri paylaştıkları Yeter ki İste, bu yayın döneminde bir saatlik bir program formatıyla dinleyiciyle buluşuyor.

 

11 Mart 2019
8 Mart Cuma gününe özel konuklarımız hem sporcu hem eğitmen hem de alanlarında başarılı iki güçlü kadın. Seda Nur Çelik, dört yılı ultra maraton olmak üzere 16 yıllık atletizm kariyerine sahip, profesyonel iş kariyerine özel sektörde koşu ve kuvvet antrenörü olarak hizmet vermekte.
02 Mart 2019
Konuklarımız enfes maceralar yaşıyor ve de bizlere yaşatıyor. Cengiz Koçak: Seyyah bir Base Jumper ve Wingsuit pilotu Cengiz Koçak, 'neşeli bilgi'ye inanmakta ve 'öğretilemez bilgi'nin peşinde yüksek şeyler aramaktadır.
27 Şubat 2019
Bu bölümdeki konuklarımız iki ayrı spor dalındaki genç ve başarılı sporcular. 14 yaşındaki eskrim sporcusu Sinan Par, 2017’den bu yana milli sporcu, 8 yaşından bu yana ulusal ve uluslararası turnuvalara katılıyor.
27 Şubat 2019
Yeter ki İste’nin konuklarının ortak özellikleri sınırlarını aşmış olmaları. Üç konuğumuz da Ağustos ayı sonunda Fransa’nın Chamonix kasabası merkezli, muhteşem dağ manzaraları eşliğinde koşulan Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB) organizasyonu etaplarında koşacak.
19 Şubat 2019
Yeter ki İste’nin konukları üç ayrı koşucu, hepsinin de spor her daim hayatlarında, sporla içiçe yaşamları. Şirin Mine Kılıç iletişim sektöründe yönetici, gazeteci, ajans sahibi, maraton ve ultra maraton koşucusu.
12 Şubat 2019
Yeter ki İste’nin konukları Burkay Günay ve Muammer Yıldız: Her ikisi de eski milli sporcu, katıldıkları yarışlarda Türkiye şampiyonluğu ve dereceleri var. Aktif olarak çeşitli (bisiklet, yüzme, koşu) branşlarda spor yaşamlarına devam ediyor sporcularımız.
28 Ocak 2019
Yeter ki İste'de kalp damar cerrahı, eski milli senkronize yüzücü (su balesi, yeni ismi artistik yüzme), triatlet ve bu iki branşın hakemi çok yönlü sporcu Dr Begüm Özüekren ile spor, sporcu sağlığı, antrenmanlar, müsabakalar, etik sporcu yetiştirilmesini konuştuk.
21 Ocak 2019
Yeter ki İste'nin bu bölümdeki konukları bizleri farklı farklı mecralara ve maceralara sürüklüyor. Altuğ Şenel, yürüyor, yazıyor, Magma yolcusu, gördüklerini paylaşıyor, 'Adım Adım Likya Yolu' kitabı sonrasında yeni kitabı yolda... Diğer konuğumuz Dinçer Sertkaya ile Kaçkar Ultra Maratonu' nda...
16 Ocak 2019
Yeter ki İste'nin bu bölümdeki konukları aktif spor yaşamlarına devam eden paralimpik sporcularımız Burak Abacıoğlu ve Kadir Çelik. Sporcularımız profesyonel iş yaşamlarının yanında yarışlara katılarak başarılı sonuçlar elde ediyor. Engel, bahane, mazerete gerek yok, sporla kalın.   
14 Ocak 2019
Yeter ki İste'nin konuklarının yaptığı sporu duyunca "Türkiye'de de var mıymış?" diyeceksiniz. Konuklarımız Quidditch sporcuları. İTÜ Honeybees Takımı oyuncularından Umutcan Civan, Ecem Bedriye Satıcı ve Irmak Ural. Meraklısına not: Sporcularımız İTÜ Stadyumu'nda cumartesi günleri saat 14:00...
07 Ocak 2019
Yeter ki İste'de bu bölümde Açık Radyo ailesinden gazeteci, çok yönlü sporcu Serkan Ocak ile spora yaşamında her daim yer veren, başarılı ultra maraton koşucusu Sevim Özdemir konuklarımız.   
22 Aralık 2018
Yeter ki İste'de bu bölümde konuklarımızla oryantiring konuşuyoruz. Öğretim görevlisi, oryantiring ve macera yarışları sporcusu, ultra maraton koşucusu, triatlet, çok yönlü sporcu Nermin Fenmen ve Uluslararası Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı, macera yarışçısı Tatiana Kalenderoğlu konuğumuz.  
15 Aralık 2018
Konuğumuz sıradışı ultra maratoncu, dağcı, doğasever ve hayatını dağlara adayan 'Dağların Oğlu' Bülent Erkan. Neden sıradışı bir ultra maratoncu? 2018 yılında katıldığı ve ilk kez kara lastikle koştuğu Kaçkar Ultra Maratonu 46 km etabını başarıyla tamamladı. Bülent ile doğada karşılaştığı...
11 Aralık 2018
Yeter ki İste’nin bu bölümdeki konukları 'asla pes etmeyen' iki başarılı sporcu.
30 Kasım 2018
Yeter ki İste'nin bu haftaki konukları dağları seven, dağlarda olmaktan büyük keyif alan iki kadın sporcu. İsmet İnan yüksek irtifa dağcısı, tur kayağı rehberi, ultra maraton koşucusu ve Everest’e çıkış planları yapan bir dağcı.
30 Kasım 2018 tarihli program
23 Kasım 2018
Yeter ki İste'nin konukları gezgin, tur rehberi, Kaçkar Ultra Maratonu mimarlarından Cumhur Fevzi Baştuhan ile gezgin Dr. Kadir Kırmızı ile gerçekleşen sohbetimize tüm seyahat sevdalılarını bekliyor, bizi dinlediğiniz için teşekkür ediyoruz.   
16 Kasım 2018
Yeter ki İste'de konuğumuz Türkiye’de koştuğu başarılı ultra maratonlar sonrası önce Polonya şimdi de Prag’da başarıdan başarıdan başarıya koşan ve beraberinde kariyerine devam eden Aysen Solak. Programda, iş hayatı ile antrenmanlar, kürsü yolculuğunda yaşananlar, yaşadığı ülkeden çalışmak için...
09 Kasım 2018
Yeter ki İste, bu bölümle birlikte yeni yayın döneminde her Cuma saat 11:00-12:00 arasında siz değerli dinleyicilerimizle olacak. Önceki yayın dönemlerinde bizi misafir eden Açık Dergi' ye sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi sunarız. Konuklarımız yıllar öncesinde yaptıkları kayıtları merak ve...
29 Ekim 2018
Yeter ki İste'de konuşmacı, yazar ve yol arkadaşımız Mehmet Yıldırım Özel ile bizler için çok özel bir gün olan 29 Ekim' de Cumhuriyet Bayramımıza özel bir program gerçekleşirdik. Mehmet Özel, başarıya giden yolda vazgeçmemek, hedef koymak ve yola çıkmak üzerine bizi harekete geçirici mesajlar...
15 Ekim 2018
Yeter ki İste'nin bu haftaki konukları daha önce tekrar aynı stüdyoda konuk ettiğimiz efsane ekipti. 6 Eylül tarihli programımızda yarış öncesi bir araya gelmiştik. Neler konuşmuştuk? Sunucular dahil konukların hepsi Ağustos ayı son haftası içinde Fransa’ nın Chamonix kasabasındaki  Ultra Trail du...