Yeter ki İste

Sportif yaşama kültürü odaklı söyleşiler.

Elena Polyakova, Alper Dalkılıç
49. Yayın Dönemi: 6 Mayıs 2019 - 3 Kasım 2019
Her Cuma 11.00 - 12.00 arasında.
Kayıt Arşivi ve Podcast iTunes / RSS

Ultra maratoncu çiftimiz Elena Polyakova ve Alper Dalkılıç’ın farklı disiplinlerden amatör ve profesyonel sporcu konuklarıyla alanlarındaki deneyimleri paylaştıkları Yeter ki İste, bu yayın döneminde bir saatlik bir program formatıyla dinleyiciyle buluşuyor.

 

16 Ağustos 2019
Gazeteci, yazar, gezgin, sporun tüm dallarında başarılı radyocu dostumuz, “Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var” kitabının yazarı Serkan Ocak ile Avrupa seyahatinden ayağının tozuyla yeni dönen gezgin, Dağ Keçisi dostumuz Cumhur Fevzi Baştuhan konuklarımız.
07 Ağustos 2019
Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’nda genel kategoride birinci olan, 2400 yarışmacıyı kulaçlarıyla geride bırakan, 17 yaşındaki milli sporcumuz Ilgın Çelik ve yüzme antrenörü, beden eğitimi öğretmeni İlknur Karataş konuklarımızdı.    
30 Temmuz 2019
Gülay ve Mehmet Yücebilgiç çifti konuğumuz, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’nda genel kategoride birinci olan Ilgın Çelik ve ikinci olan Hilal Zeyneb Saraç ile telefon bağlantımız oldu.
19 Temmuz 2019
Sırıkla atlama milli takım sporcusu aynı zamanda Türkiye rekortmeni, Balkan şampiyonu, İslam oyunları şampiyonu, Avrupa kulüpler 2.si, Türkiye’ de sırıkla atlamada 4 metreyi atlayan ilk Türk atlet, sayısız Türkiye şampiyonlukları bulunan ve Universiade final sporcusu Buse Arıkazan konuğumuz.    
18 Temmuz 2019
Kick Boks ve Wushu milli sporcumuz, beden eğitimi ve spor öğretmeni, şampiyon Gülşah Kıyak konuğumuz. Dünya Kupası 2.lik, 3.lük, Avrupa Şampiyonluğu ve sayısız Türkiye Şampiyonlukları kazanan sporcumuzla spor dolu sohbet.
10 Temmuz 2019
Konuğumuz Türkiye' nin ilk ultra maraton koşucusu, önemli başarılara imza atan Bakiye Duran. 
01 Temmuz 2019
Programımıza İstanbul Orienteering Kulübü (İOG) üyeleri Ali Çelebi, Yasin Bosnalı ve Haldun Bozkurt konuk oldu.
17 Haziran 2019
Yıllardır uluslararası alanda unutulmayacak koşu, bisiklet organizasyonları yapan efsanevi Argeus Travel organizatörleri Aydın Ayhan Güney ve Koray Bozunoğulları konuklarımız.
11 Haziran 2019
Konuğumuz seyyah bir base jumper, wingsuit flier Cengiz Koçak. Konuğumuzla canlı telefon bağlantısı kurduk ve yeni maceralarını dinledik. Programın ikinci kısmında Dünyayı Koşan Çift olarak ultra maratonlarda yaşadıklarımız üzerine konuştuk.   
28 Mayıs 2019
Konuklarımız deniz kayakçısı iki sporcu Gülhun ve İlker Gürbüz.
14 Mayıs 2019
Konuklarımız Türkiye Paralimpik Atıcılık Milli Takım sporcusu Ayşegül Pehlivanlar ve İstanbul Masterlar Atletizm Kulübü’nden başarılı sporcu babası Halim Pehlivanlar.
12 Mayıs 2019
Konuklarımız İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, İTÜ Orienteering Kulübü üyesi Senanur Yılmaz ve Tarık Doğan.
30 Nisan 2019
Konuğumuz Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Haldun Orhun ile spor dalları, sporcu sağlığı ve organizasyonunda yer aldığı Dağ Aşma Maratonu üzerine yaptığımız sohbetimiz.
30 Nisan 2019
16. Açık Radyo Dinleyici Özel Destek Yayını'nın yedinci gününde Yeter ki İste için çok özel bir gün. Oyuncu Alican Yücesoy ile Duayen Ömer Madra'nın konuğu olduk.
30 Nisan 2019
Konuğumuz Antarktika’dan anılarla geliyor. İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden Dr. Burak Karacık, dalış eğitmeni ve teknik dalgıç, son dört senedir triatlon ve koşu yapıyor. 2017’den beri TAE Türk Antarktik Ekspedisyonu’nda bilim insanı. Deniz kirliliği üzerine çalışıyor.
11 Mart 2019
8 Mart Cuma gününe özel konuklarımız hem sporcu hem eğitmen hem de alanlarında başarılı iki güçlü kadın. Seda Nur Çelik, dört yılı ultra maraton olmak üzere 16 yıllık atletizm kariyerine sahip, profesyonel iş kariyerine özel sektörde koşu ve kuvvet antrenörü olarak hizmet vermekte.
02 Mart 2019
Konuklarımız enfes maceralar yaşıyor ve de bizlere yaşatıyor. Cengiz Koçak: Seyyah bir Base Jumper ve Wingsuit pilotu Cengiz Koçak, 'neşeli bilgi'ye inanmakta ve 'öğretilemez bilgi'nin peşinde yüksek şeyler aramaktadır.
27 Şubat 2019
Bu bölümdeki konuklarımız iki ayrı spor dalındaki genç ve başarılı sporcular. 14 yaşındaki eskrim sporcusu Sinan Par, 2017’den bu yana milli sporcu, 8 yaşından bu yana ulusal ve uluslararası turnuvalara katılıyor.
27 Şubat 2019
Yeter ki İste’nin konuklarının ortak özellikleri sınırlarını aşmış olmaları. Üç konuğumuz da Ağustos ayı sonunda Fransa’nın Chamonix kasabası merkezli, muhteşem dağ manzaraları eşliğinde koşulan Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB) organizasyonu etaplarında koşacak.
19 Şubat 2019
Yeter ki İste’nin konukları üç ayrı koşucu, hepsinin de spor her daim hayatlarında, sporla içiçe yaşamları. Şirin Mine Kılıç iletişim sektöründe yönetici, gazeteci, ajans sahibi, maraton ve ultra maraton koşucusu.