Yeter ki İste Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 22.06.2018
Örn., 22.06.2018
Yeter ki İste' nin bu bölümdeki konuğu müthiş başarılara imza atan Buket Akça. Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunu olan Buket Akça, mesleğini icra etmenin yanı sıra Türkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış Milli Sporcusu ve antrenörü. Program esnasında ilgilendiği spor dalına ne kadar tutkulu olduğunu ve bu spor dalını keyifle, büyük özveriyle icra ettiğini görüyoruz. Şark hizmetini 3 yıl Kars Digor Yağlıca Ortaokulu' nda gerçekleştiren Akça, burada da öğrencilerini spor tırmanışla tanıştırdı, yarışlara katılımlarını sağladı ve onları milli takım statüsüne yükseltti. Doğu hizmeti sonrasında görevine İstanbul' da devam eden Akça, bu yıl okul sporlarına giren spor tırmanışın Marmara Bölge sorumlusudur. Program esnasında yetişkinler ve çocuklar için spor tırmanış lokasyonları, antrenmanlar ve ilginizi çeken birçok konuda keyifli olduğu kadar bilgilendirici bir sohbetimiz oldu. Keyifli dinlemeler dileriz. 
Yeter ki İste!' nin bu bölümdeki konukları şu ana kadarki en genç konuklarımızdı: İki sporcumuzun yaş ortalaması 10,5 ancak başardıkları ve cesaretleri muazzam! Can Tunç Pekkan 13, kardeşi Başak 8 yaşında. İkisi de optimist yelken sporcusu. Can Tunç Pekkan şu anda Fenerbahçe Spor Kulubü’ nde A takımında optimist yelkeni yapıyor. Türkiye’ nin birçok sahilinde / gitmediği yer kalmamış olup 5 yıldır yelken yapıyor. Yurtdışında yelken dersi almış ve yarışlara katılmış. Kardeşi Başak 8 yaşında, evet doğru okudunuz. 2.sınıfa gidiyor ve Galatasaray Yelken Kulübü’ nde 1 yıldır yelken yapıyor. Bunun yanı sıra bale ile cok ilgili, Mimar Sinan Çocuk Konservatuarı’ nda.  Türkiye Yelken Federasyonu Şampiyonası’ nda 5 gün süren, sabah 10 akşam 6 arasında rüzgarın durumuna göre günde 2-3 yarış yaptıkları uzun soluklu performans göstermeleri gereken bir yarışa 220 sporcu Optimist kategorisi, 200 civarında Optimist sporcusu Juniour olarak katıldı. Can 3-4 yarışta Türkiye genelinde ilk beşe girdi ve genel sıralamada Türkiye 20.si ve İstanbul 5.si oldu. Kendisini yakında Milli Takımda da görebiliriz. Beraberinde Avrupa ve Dünya Şampiyonası yolu da gözükebilir. Bu başarılı yolculuklarında onları yalnız bırakmayan anneleri Zelha Tunç Pekkan ve babaları Kerem Pekkan da ultra maraton, maraton ve Boğaz yüzme yarışmalarına katılan spor aşığı akademisyenler, sporcu aile komple stüdyodaydı. Eminiz bu keyifli programı kaçırmak istemezsiniz. Ailemizin tüm çocuk sahibi ailelere örnek olmasını diliyoruz.
Yeter ki İste' nin bu bölümdeki konuğu uzun süredir takibinde olduğumuz, rekortmen kürekçi abimiz Erden Eruç. kaslagit.com web sayfası üzerinden tüm başardıklarını, planlarını, başaracaklarını ve kendisinden neler öğrenmemiz gerektiğini harfiyen görebilirsiniz. Yaş ile yapılacakların nasıl da doğru orantılı olduğunu bize gösteren, onlarca Guinness Rekoru sahibi, okyanusları tek başına kürekle geçen, devri-i alem projesini tamamlayan, karaya ayak basınca kıtaların en yüksek dağlarına tırmanan, vazgeçmenin lügatta yeri olmadığını ispatlarcasına dalgaların da vazgeçiremediği rekortmen abimizle #yeterkiiste leri üzerine harika ve dersler alacağımız bir program kaydettik. Dileğimiz Erden Eruç' un nice rekorlara ulaşması ve bize her daim ışık tutması. Defalarca dinlenecek kayıt için kendisine ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.  :) 
Programın bir özelliği "Yeter ki İste" nin bir yaşına girmesi. :) Açık Radyo Ailesi' ne bizlere bu imkanı verdiği için çok teşekkür ederiz, emeklerinize sağlık. :)  6 ay kadar önce Elena, Alper ve Yener (Zakut) buluşmasında Yener, "Artık hareket vakti, sizler ekibi koşturun kahveniz benden" dedi ve her şey o an başladı. İlk duyuru ve sonrasında bize inanan, güvenen yürekli dostlarımız ile hafta sonları Belgrad Ormanı' nda birbirinden harika patikalarda koşup sonrasında kahve eşliğinde deneyimlerimizi paylaşır olduk. Gün geçtikçe sayımız arttı, koşular, deneyimler paylaştık, her türlü hava koşulunda koşmaktan vazgeçmedik. Koşmaya devam ediyoruz, bizi Columbia Montrail Koşu Grubu olarak takip edebilirsiniz. Stüdyoda dinlediğiniz grup birbirinden güzel hikayeleri ile bizimleydi, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Her zamanki gibi grubun geri kalan kahramanları ile tanışmak için sizi ormana davet ediyoruz. Bizimle koşmaya, bizi dinlemeye devam ettiğiniz için çok teşekkürler. Sporla kalın. :) 
Yeter ki İste programımızın konuğu Acıbadem Altunizade Hastanesi, Altunizade Ortopedi ekibinden Ortopedi ve Travmatoloji ve Ayak, Ayak Bileği Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç Dr. Kerem Ülkü. Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu Üyesi olan Kerem Ülkü, amatör ve profesyonel düzeyde spor dallarında birçok sporcuyu tedavi etmektedir. Kendisiyle sporcu sağlığı, sporcu yaralanmaları ve sakatlığı önleme yolları üzerine keyifli bir program gerçekleştirdik. Keyifli dinlemeler, sağlıklı ve bol sporlu günler dileriz. 
Yeter ki İste' nin bu haftaki konuğu milli sporcu, bisiklet antrenörü Ali Gülcan. Ali ile bisiklet yarışları, başarıları, bisiklet sporu ve bisiklet sporuna başarılı bireyler yetiştirdiği AG Training üzerine keyifli bir programımız oldu. Ali' ye başarılar diliyoruz. Bol sporlu günlerimiz olsun. 
Yeter ki İste' nin bu haftaki konuğu Dağ Koşusu Avrupa Şampiyonu Milli Atletimiz "Dağların Arslanı" Ahmet Arslan. 1998 yılında atletizme başlayan başarılı sporcumuz 2005 yılından bu yana dağ koşularında başarılı bir performans sergiliyor. Dünya çapında yapılan Redbull 400 yarışlarının 16 tanesinin 14' ünü kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz sene yapılan ve Dünyayı Koşan Çift' in de katıldığı Erzurum Redbull 400 yarışında Ahmet Arslan ile Elena da kürsüye çıktı. Ahmet ile kendisinin organize ettiği her sene Mart ayının üçüncü haftasında gerçekleşen Alanya Ultra Maratonu hakkında da sohbet ettik. Keyifli dinlemeler ve bol sporlar dileriz. 
Yeter ki İste’nin bu haftaki konukları, tüm dünyada giderek popülerleşen “slackline” sporunun Türkiye’deki öncüleri olan Slackline Türkiye ekibinden Nuri Kayserilioğlu, Can Şahin ve Meryem Dutoğlu. İki nokta arasına kurulan gevşek bir hat üzerinde denge kurma temeline dayanan bu spor hakkındaki bilgileri, dünyadaki ve Türkiye’deki gelişimi ile ilgili detayları ve slackline yaparken başlarından geçen ilginç anıları kendilerinden dinleyeceğiz. Highline Dünya Rekoru projesini Malatya Levent Vadisi’nde gerçekleştiren, 33 farklı ülkeden yüzlerce slackline sporcusunu bu sene altıncısını düzenledikleri Türkiye Highline Karnavalı Spor Festivali sayesinde Antalya Geyikbayırı’nda bir araya getiren, gerçekleştirdikleri projelerle hem Türkiye’yi tüm dünyaya tanıtan hem de katıldıkları organizasyonlarda ülkemizi yurt dışında temsil eden bu dinamik ekip ile gerçekleştirdiğimiz sohbeti kaçırmayın. Keyifli dinlemeler ve her daim bol sporlu günler dileriz. Programda bahsi geçen film: Man on Wire (Teldeki Adam)  
Yeter ki İste! nin bu haftaki konukları Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı sporcuları, üniversite öğrencileri Savrun Kanay ile Yavuz Ali Oğuz. Başarılı sporcular ile kürek sporu, antrenman, yarış ve spor maceraları üzerine keyifli bir sohbetimiz oldu. Keyifli dinlemeler ve her daim bol sporlu günler dileriz. 
Konuğumuz bu sefer koşan bir doktor @drcemayhan ! Sadece koşmuyor, yeni hayatlara merhaba diyor, çıkıyor ultra maratonlar koşuyor, vazgeçmiyor, yine koşuyor. Dr. Cem Ayhan, Amerikan Hastanesi ve MedAmerikan Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’ nde görev yapmaktadır. Programda kadınlarda spor, gebelik dönemi vb bir çok önemli konuyu kendisiyle konuştuk. Danışmak istedikleriniz olursa [email protected] adresinden kendisine ulaşabilirsiniz. Bu iyiliğimizi de unutmayın. Tabi ki Cem’ in rızasıyla mail adresini iletiyoruz. Keyifli dinlemeler ve sağlıklı sporlar dinleriz. Sağlıklı bir yaşam için bu programı dinleyiniz, dinlettiriniz.  
Konuğumuz durdurulamaz, engel tanımaz bir ultra maraton koşucusu, o bir kedi fanatiği, beraberinde tüm hayvanları çok sever, Inspiredbyrun kurucusu, tasarımcı, blogger, binbir türlü mahareti olan Elena Polyakova Dalkılıç. Kendisi hakkında merak ettiklerini dinledikten sonra blogunu ziyaret edebilirsiniz. elenapolyakova.net 
Yeter ki İste' nin bu haftaki konuğu Türkiye' nin ilk ultra maraton koşucusu, bizleri ultra maraton ile tanıştıran cesur koşucu Bakiye Duran. Programda bahsettiğimiz kitabının adı "Cesaret Yalnızdır".
Yeter ki İste' nin bu bölümdeki konukları spor hocaları, üstatlar Bahadır İşseven ve Nesrin İşseven. Çılgın İşsevenler olarak da bildiğimiz çiftimizle Dünyayı Koşan Çift olarak sporun bir çok dalı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Sporla kalın, nice senelere. :) 
Bu bölümdeki konuklarımız Follow The Women etkinliği kapsamında Türkiye' den pedallayan kadın sporculardan Seçil Öznur Yakan, Özlem Alkan Oktay ve Seçil Zor. Follow The Women, Detta Regan' ın 2004'te başlattığı, dünyanın farklı yerlerinden yola çıkan 270 kadının Ortadoğu’ da bir araya gelerek, barışın sağlanmasına katkıda bulunabilmek ve Ortaoğu’ daki savaş ortamından etkilenen kadın ve çocukların hak ve özgürlüklerine dikkat çekebilmek amacıyla düzenlenen bir organizasyondur. Follow The Women daha önce 2004, 2005, 2007, 2008, 2009, 2013 yıllarında Lübnan, Suriye, Filistin, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri' nde yapıldı. Bu sene de ABD, Almanya, Belçika, Çin, Danimarka, Filistin, Fransa, İngiltere, İran, İtalya, Japonya, Kıbrıs, Lübnan, Suriye, Türkiye, Ürdün ve Polonya' dan toplamda 120 kadın Lübnan' da  bir araya gelerek ülkeyi kuzeyden güneye, doğudan batıya bisikletle dolaştılar. Türkiye' den 8 kadın katıldı (Julide Arslan, Burcu Büyükkafes, Nur Kılıçel, Seçil Öznur Yakan, Şeyma Şahin, Yeşim Tın, Özlem Alkan, Seçil Zor)
Yeter ki İste' de bu bölümdeki konuğumuz Avrupa Judo Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan olimpik sporcumuz Dilara Lokmanhekim. Kendisiyle başarıya giden yolda neler yaptığını ve Olimpik Anneler Projesi'ni görüştük.  
Yeter ki İste! nin bu haftaki konuğu 385 yıl sonra Galata Kulesi' nden paraşütle atlayan base jumper, wingsuit flier Cengiz Koçak. Kendisiyle daha önce yaptığımız 26 Haziran tarihli programı da dinlemenizi tavsiye ederiz.  
Bu haftaki konuğumuz Binicilk ve Okçuluk antrenörü ve sporcusu Ercan Sipahi. 2013 yılında kurumsal hayattan ayrılarak çocukluk hayali ve hobisi olan binicilik ve okçuluk ile profesyonel olarak ilgilenmeye başladı. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok yarışmaya katıldı, Atlı savaş sanatları gösterileri yaptı, dizi ve belgesel çekimlerine katıldı. Halen Mavi At Binicilik Kulübü' nde eğitmenlik ve Sipahi Okçuluk Firması' nda okçuluk malzemeleri üretimi ve satışı yapıyor.
Yaklaşan 12 Kasım tarihli İstanbul Maratonu öncesinde konumuz sadece koşu değil, koşarak destekler veren Adım Adım Oluşumu ve Hayata Destek Derneği. Adım Adım’ dan kurucu, öğretim görevlisi Itır Erhart ve Hayata Destek Derneği’ nden Kurumsal İletişim Uzmanı Ceylan Altındiş bizimle olacak, yaklaşan maraton etkinliği öncesinde bize projelerden bahsediyor.. 
Dünyayı Koşan Çift Elena ve Alper' in Yeter ki İste' de konuğu dağcı, yazar, dağ rehberi, motivasyon konuşmacısı, 14x8000 projesinde başarıyla ilerleyen Tunç Fındık. Kendisiyle yaptığımız yüksek irtifa dağcılığı, sportif yaşamı ve dağcılık yaşamı üzerine dopdolu sohbeti kaçırmayın. 
Dünyayı Koşan Çift Elena Polyakova ve Alper Dalkılıç, bisiklet yarışlarının bitmeyeni, en uzunlarından biri, hem de solo olan Trans Continental Race isimli etkinliği başarıyla tamamlayan Berk Okyay ile biraraya geliyor. Her bisikletçinin rüyalarına giren, pedallarken hallüsinasyonlar gördüren yarışı başarıyla 2. kez tamamlayan Berk ile "Neden bu yarış?" üzerine keyifli sohbetimizi ister molada, ister pedallarken, isterseniz de arabada iken dinleyin, pişman olmayacaksınız. 

Sayfalar