Altın Saatler

-
Aa
+
a
a
a

17 Ağustos'u ve 6 Şubat'ı unutma!

 
Çarşamba 15:30'da
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Nazan Cömert, Aziz Şasa, Nuray Aydınoğlu, Elvan Cantekin, Argun Yum, Muzaffer Tunçağ, Gürhan Ertür
 
59. Yayın Dönemi: 29 Nisan 2024 - 27 Ekim 2024
Açık radyo
 

Altın Saatler

""
08 Şubat 2024

Altın Saatler'de, depremin ilk günlerinden beri bölgede olan Buğra Çelik’ten deprem bölgesine ilişkin değerlendirmelerini dinliyoruz.

""
27 Temmuz 2023

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile, Belediye’nin 2023 Maraş Depremlerine desteğini, olası İstanbul depremi konusunda Şişli'nin önlemlerini, Katılımcı Bütçe Projesinin tarihçesi ve bu yılını konuşuyoruz.

""
31 Mayıs 2023

Konuklarımız İstanbul Psikodrama Derneği Başkanı Psikolog Nalan Özçete ve Prof. Dr. Arşalyus Kayır ile İstanbul Psikodrama Derneği’ne ilişkin bilgileri ve derneğin deprem bölgesi çalışmalarını paylaşıyoruz.

24 Mayıs 2023

Arkeolog, araştırmacı, yazar, yayıncı Nezih Başgelen ile deprem bölgesindeki tarihi miras alanlarını ve müzelerdeki yeni bilgileri konuşuyoruz.

Görsel: Halil Sezen
08 Mayıs 2023

Prof. Dr. Nurhan Yentürk'le merkezî yönetimin afetlere ve depreme ayırdığı bütçeyi, deprem bağışlarını ve harcamaları konuştuk.

24 Nisan 2023

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nun çalışmalarına katılan Nuray Aydınoğlu, izlenimlerini aktarırken, ihalelerde son durumu, deprem bölgesinden aldığımız son bilgileri konuşuyoruz.

REUTERS
18 Nisan 2023

Sosyolog Prof. Dr. Sibel Kalaycıoğlu ve Dr. Nazan Cömert ile 'Afetlerin Sosyal Etkileri' üzerine konuştuk.

AFP
07 Nisan 2023

Şehir ve Bölge Planlama Uzmanı Faruk Göksu ile deprem bölgelerinde yeniden yapılaşmaya ilişkin alınmış olan karar ve uygulamaları konuştuk.

Anadolu Ajansı
05 Nisan 2023

Arkeolog, araştırmacı, yazar ve yayıncı Nezih Başgelen’e deprem bölgesindeki tarihi miras alanları ile müzeler konusundaki görüşlerini, uyarı ve önerilerini, kentlerin yeniden inşasında dikkat edilmesi gerekenleri danıştık.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
31 Mart 2023

Prof. Dr. Kayıhan Pala’yla İstanbul’daki hastanelerin sorunlarını, depremin ardından eksikleri ve ihtiyaçlarıyla sağlık sektörünü konuştuk.

31 Mart 2023

İsmail Başöz ve aynı zamanda bir depremzede olan Dr. Sadık Nazik ile yaşadıklarını, aile hekimliği ile ilgili genel bilgileri, normal çalışma içeriğini, deprem sonrası durumu konuştuk.

29 Mart 2023

Hayata Destek Derneği Deprem Bölgesi Koordinatörü Gökhan Erkutlu ile afet bölgesindeki son durumu konuştuk.

Fotoğraf: Erin O'Brien, NPR
28 Mart 2023

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme fakültesi, İşletme Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Profesör Doktor İpek Karacan'la toplumsal cinsiyette duyarlı afet yönetimini konuştuk.

Bulent Kilic/AFP/Getty Images
24 Mart 2023

Yazar Nurcan Baysal'la deprem bölgelerinden son bilgileri, Diyarbakır Çocuk Ağı’ndan bir arkadaşımızın katılımıyla ise bölgedeki çocukları koruma altına alan çalışmaları konuştuk.

AFP/Elvis Barukcic
24 Mart 2023

2013 yılında kurulan Medikal Arama ve Kurtarma Derneği'nin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Doktor Aral Sürmeli'yle MEDAK’ın faaliyetlerini konuştuk.

23 Mart 2023

Yıldız Önen ve Taha El Gazi, Hatay ve İslahiye'de Suriyeli aileler ile görüştüler. İzlenimlerini, Suriyelilerin sorunlarını konuşacağız.

Fotoğraf: AA
22 Mart 2023

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Merkez 2. Başkanı ve Eşitlik İçin Kadın Platformu gönüllüsü Tülin Kesiktaş Teoman'la afet bölgesindeki dayanışma ağının bileşenleri üzerine konuşuyoruz.

Fotoğraf: DHA
20 Mart 2023

Prof. Dr. Feyzi Baban ve Prof. Dr. Fuat Keyman ile deprem bölgelerindeki izlenim ve değerlendirmelerini konuştuk.

Doga Ayberk Demir/Shutterstock
17 Mart 2023

İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi ile deprem bölgelerine ilişkin gözlemlerini ve Konsey’in deprem bölgelerine yönelik çalışmalarını konuştuk.

BURAK KARA / STRINGER / GETTY
14 Mart 2023

Doktor Nazan Cömert'le depremden sonra akut döneme ilişkin gözlemlerini ve tecrübelerini konuşuyoruz.