Editörden

22 Ocak 2020
Gelecek için Cumalar hareketinin öncüsü olan 17 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, katıldığı Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşma yaptı.
21 Ocak 2020
Barışmadan cezalandırma değil de gerçekten barışmayı anlamaya onun kadar yakın ve istekli birini bulabilir misiniz?
20 Ocak 2020
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink öldürülüşünün 13. yıldönümünde, vurulduğu Agos Gazetesi'nin eski binası önünde anıldı.
20 Ocak 2020
Kızgın bir halk, geleneksel yöneticilere saldıracak herhangi bir siyasi kişiliği ve siyasi partiyi kendi yandaşı olarak görür. Saldırı ne kadar kaba, mantıksız ve bayağı ise, haklarından mahrum edilmiş olanlar o kadar sevinecektir. Yalanmış, doğruymuş hiç fark etmez.
16 Ocak 2020
Atmosfer ısınmaya devam ediyor, canlı türleri ve biyolojik çeşitlilik yok oluyor. Okyanuslar ısınıyor, tuzlanıyor, tatlı sular azalıyor, toprak kirleniyor, kutuplardaki buzullar, yüksek dağlardaki karlar eriyor, yangınlar artıyor, çöller genişliyor, fırtınaların, sellerin, su baskınlarının, hortumların sayısı ve yoğunluğu artıyor… 
13 Ocak 2020
"İnsani hata nedeniyle kasıtsız olarak hedef alındı."
13 Ocak 2020
Trump saldırganlığının iklim için hayatımızın savaşımını önemsizleştirmesine izin veremeyiz.
13 Ocak 2020
Felaketi defetmek, 50 yıllık ömrü içinde dünya ekonomik forumundan çıkacak en iyi iş kararı olacaktır.
10 Ocak 2020
Gezegen'in geleceği için endişe edenler destek mesajları yollamaktan çok daha fazla bir şeyler yapmak zorunda çünkü bu tüm dünyanın en büyük davası.
10 Ocak 2020
Özgür Üniversite'nin başkanlığı görevini sürdüren ve bu kuruluşta gönüllü olarak ders veren Fikret Başkaya, kapitalizmin reforme edilemeyeceğini savundu.
10 Ocak 2020
Her şey o kadar hızlı gelişti ki. Daha bir yıl önce sessiz ve hemen hiç arkadaşı olmayan 15 yaşında, tek başına bir genç kız, mavi eşofmanlarını giyip dünyaya meydan okumak üzere sokakta grev yapmaya başladı. 14 ay sonra milyonların yükselen küresel isyanının sembolü olmuştu.
08 Ocak 2020
Jane Fonda'nın başlattığı yeni “Yangın Söndürme Tatbikatlı Cuma Günleri” hareketi de bütün dünyayı bekleyen iklim felaketi ile yüzleşmeyi amaçlıyor. 
01 Ocak 2020
2019 yılının Türkiye ve dünya gündemini derledik.
01 Ocak 2020
2019 yılında Türkiye ve dünya gündemini günün sözleriyle özetledik...
19 Aralık 2019
"Hepsi yalan haber"
16 Aralık 2019
İklim krizini “diktatörerkekler” yönetiyor ve sürdürüyor: Bunlar gerçekten küresel çapta kundakçı. Üç yangının aynı anda sürmekte olduğu bir dönemde yaşıyoruz: İklim felaketinden kaynaklanan yangınlar, yükselmekte olan faşizm kaynaklı yangınlar ve bunları söndürmek için adaletin gürüldeyen yangınları.
12 Aralık 2019
TIME dergisi yılın insanını belirledi. 16 yaşındaki iklim aktivisti ve iklim için okul grevlerinin öncüsü Greta Thunberg 'Yılın İnsanı' oldu.
09 Aralık 2019
"İşte tüm zamanlar için bir hikâye. Tarihteki en büyük dolandırıcılık veya hiç olmazsa, tarihi, kendisi ile birlikte yok edecek dolandırıcılık ne olabilir? Bunu bilimi alt eden büyük iklim dolandırıcılığı olarak düşünebilirsiniz, büyük başarı."
04 Aralık 2019
Emek ve Adalet Platformu'nun düzenlediği Ekoloji Atölyesi'nin ilk iki haftasında Açık Radyo Yayın Yönetmeni Ömer Madra, iklim krizinin güncel durumu ve dünyadaki bazı güncel etkileri üzerine konuştu. 
02 Aralık 2019
WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ın ABD'ye iade davası gelecek yılın şubat ayında başlayacak. Birleşmiş Milletler'in Özel İşkence Raportörü Nils Melzer'ın bu bağlamdaki görüşlerini yayınlıyoruz:  “Yüzeyi azcık kazıdığımda olgular, benim bu insan hakkında bugüne kadar edinmiş olduğum intibayı doğrulamadı. İşin içine girdikçe Assange'ın ne kadar çok iftiraya maruz kaldığını gördüm.”