Yer yarıldı içine girdik

-
Aa
+
a
a
a
sismografi

Kahramanmaraş merkezli depremleri alandan muhabirler ve uzman görüşleriyle takip ediyoruz.

09 Şubat 2024
Açık Gazete
Ömer Madra ve Özdeş Özbay Açık Gazete'de, Gökçer Tahincioğlu ile depremin birinci yılının değerlendirmesini yapıyorlar.
""
08 Şubat 2024
Altın Saatler
Altın Saatler'de, depremin ilk günlerinden beri bölgede olan Buğra Çelik’ten deprem bölgesine ilişkin değerlendirmelerini dinliyoruz.
""
08 Şubat 2024
, , ,
Dayanışma Kuşağı

 Yuva Project

Ersin Gök: Tekrar merhaba, bugün 6 Şubat ve Hatay Serinyoldayım.

07 Şubat 2024
,
Dayanışma Kuşağı
Dayanışma Kuşağı sürüyor. Açık Dergi'de deprem bölgesinden sivil inisyatifleri ve dayanışma hikayelerine yer vermeye devam ediyoruz. Depremin birinci yıl dönümüne özel değerlendirme yayımızda Malatya, Antakya ve Adıyaman'ndan sesler var.
06 Şubat 2024
  • Bir yıl sonra kendimizi nasıl hissediyoruz?
     
  • Son bir haftadır neler konuşuyoruz?
     
  • Deprem konusunda endişe düzeyi nerede?
     
  • İstanbul & Marmara depremi konusunda endişe düzeyi nasıl?
""
06 Şubat 2024
Açık Gazete
Açık Gazete'de Ömer Madra ve Özdeş Özbay, uzun süre deprem bölgesinde gözlemlerde bulunan bağımsız gazeteci Fatma Yörür ile deprem bölgesindeki son durumu konuşuyorlar.
""
21 Aralık 2023
,
Kültürel Miras Ve Koruma: Kim İçin? Ne İçin?
Kültürel Miras Ve Koruma: Kim İçin? Ne İçin'de Asu Aksoy ve Burçin Altınsay, 6 Şubat sonrası en büyük hasarı alan Antakya'nın yeni Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve Uygulama Planının şehrin tarihi dokusuna vereceği zarar üzerine konuşuyorlar.
""
18 Ağustos 2023
Vakayiname
Bugün, 1999 Marmara depreminin 24. yıldönümü. Depremde dayanışmanın rolü ne oldu? Açık Radyo nasıl bir görev üstlendi? Altın Saatler programının kurucu yapımcısı Gürhan Ertür anlatıyor.
""
27 Temmuz 2023
Altın Saatler
Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile, Belediye’nin 2023 Maraş Depremlerine desteğini, olası İstanbul depremi konusunda Şişli'nin önlemlerini, Katılımcı Bütçe Projesinin tarihçesi ve bu yılını konuşuyoruz.
""
28 Haziran 2023
,
Dayanışma Kuşağı
İnsan Hakları Uzmanı Hamit Levent Evci ile deprem sonrası Adıyaman’daki faaliyetleri ve gençler tarafından yeni kurulan Dayanışma İnsanları Derneği’ni (People of Solidarity) konuşuyoruz.