COVID-19

-
Aa
+
a
a
a

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili yazı ve podcastler.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından dünyaya yayılan koronavirüs hakkında son durum, bilimsel yazılar ve uzmanların konuk olduğu podcast yayınları. Açık Gazete içinde hafta içi her gün 08.30'da yayınlanan Selim Badur'la Korona Günleri'nin kayıt arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

21 Eylül 2022
, ,
Selim Badur'la Korona Günleri
Selim Badur’un gündeminde ortaya çıkan enfeksiyon hastalıkları, geleceğin pandemilerini tetikleyebilecek virüsler, Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamaları ve sağlık alanında yapılan yeni çalışmalar vardı.
Coronavirüs
06 Ağustos 2022
,
Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık
Avusturalya'da Covid-19'un yanı sıra influenza salgını beklenenden iki ay önce, nisanda başladı. Uzmanlarımız, Avusturalya'nın yaşadığı bu durumu Kuzey yarımkürenin eylülden itibaren, sonbaharda yaşayabileceği riskine karşı uyarıyor.
Virüs illüstrasyonu
03 Ağustos 2022
Açık Bilinç
Covid ilintili baş ağrısı nedir; belirtileri ve nedenleri nelerdir? Olağan baş ağrısından farklı mı? Ne yapmak gerekir? Nörolog Prof. Hayrunnisa Bolay anlattı.
Başı ağrıyan erkek birey ve etrafındaki virüs illüstrasyonları
27 Temmuz 2022
Selim Badur'la Korona Günleri
Selim Badur, Korona Günleri'nde DSÖ raporlarında ortaya çıkan genel aşılama aksaklıkları üzerine konuştu, rapel dozlar ve varyant aşıları hakkında araştırmalardan bahsetti.
Maskeli insanlar illüstrasyonu
02 Temmuz 2022
Selim Badur'la Korona Günleri
Korona Günleri'nde Selim Badur, yoğun bir şekilde artan olgu sayılarına dikkat çekti ve yaz aylarındaki rahatlama nedeniyle yeni bir dalga ihtimaline karşı uyarılarda bulundu.
PCR testi illüstrasyonu
27 Haziran 2022
,
Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık
Uzmanlarımız Osman Elbek ve Kayıhan Pala, turizm sezonunun açılmasıyla pandemide yaşanmakta olan yaz dalgası ve Türkiye ile dünyadan çocuklara uygulanan aşı politikaları üzerine konuştu.
Sahilde ağaca takılmış maske
16 Haziran 2022
Selim Badur'la Korona Günleri
Korona Günleri'nde Selim Badur dünya genelinde artan Covid vakalarından bahsetti ve aşılar ile aşı karşıtlığına dair güncel bilgiler paylaştı.
% işaretinin önünde bir aşı
30 Mayıs 2022
Selim Badur'la Korona Günleri
Korona Günleri'nde Selim Badur kısıtlamaların kaldırılmasına rağmen artan vaka ve ölüm sayılarından, kamuoyunda "maymun çiçeği hastalığı" olarak geçen yeni hastalıktan bahsetti ve hükümetlerin güncel pandemi ve aşı politikaları üzerine konuştu.
hastalığa yönelik illüstrasyon
23 Mayıs 2022
, ,
Salgınlar Çağı: Pandemide Sağlık
DSÖ'nün yeni epidemiyolojik modellemesiyle, dünya çapında ölümlerde gerçek rakamların, 5.4 milyon olan resmi ölüm rakamlarının üç katı olduğu saptandı.
birbirine ağlarla bağlı insanlar - illüstrasyon
22 Nisan 2022
Selim Badur'la Korona Günleri

Selim Badur, Korona Günleri'nde TTB'nin 'Covid-19 Pandemisi İkinci Yılı Değerlendirme Raporu'ndan bahsetti ve Türkiye ile dünyadan örneklerle kısıtlamaların kaldırılmasına ilişkin durumun gerçekçiliğini tartıştı. 

farklı renklerde iki virüs illüstrasyonu