Messi neden linçlendi?

-
Aa
+
a
a
a

Spor Gündemi'nde Burcu Biçer, Messi'nin hafta sonu Hong Kong'daki dostluk maçında sakatlık gerekçesiyle oynamayıp, dün Japonya'daki maçta sahaya çıkmasının yankılarını değerlendiriyor.

""
Messi neden linçlendi?
 

Messi neden linçlendi?

podcast servisi: iTunes / RSS

Messi'nin hafta sonu Hong Kong'daki dostluk maçında sakatlık gerekçesiyle oynamayıp, dün Japonya'daki maçta sahaya çıkması Çin sosyal medyasında linç edilmesine sebep oldu.

Inter Miami, maçı 4-1 kazanmayı başardı ancak Arjantinli oyuncu Messi, maçta oynamadı. Sonuç olarak, maçın organizatörü Tatler XFEST, Arjantinli oyuncunun gelmemesi nedeniyle ‘son derece hayal kırıklığına uğradıklarını’ belirten bir açıklama yaptı. Taraftarlar oynanan maçtan da hiç memnun değillerdi.Messi, Miami'nin geçen Perşembe günü Suudi Arabistan'da oynadığı maçın bitiminden altı dakika sonra yedek oyuncu olarak oyuna girdi ancak maç sonrasında yapılan taramada diz arkasının şiştiği doğrulandı.

Taraftarların bir kısmı CNN'e verdikleri röportajlarda, "Kulüp tarafından biraz dolandırıldığımızı hissediyoruz. Çünkü Messi'yi görmek için para ödedik ve bence çoğu insan da bu yüzden bu maça geldi. Sadece Messi'nin oynayacağı için burada toplandık. Bu resmen dolandırıcılık!" diyerek isyan etti.

Taraftarlar, Arjantinli süperstar Messi'yi canlı izlemek için Çin'den ve komşu ülkelerden geldi. Ancak onu izleme fırsatı bulamadılar, hatta onu göremediler bile. Taraftarların çoğu, Messi’nin yedek kulübesinde kalmasıyla ilgili yaptığı açıklamaların ve takımı Inter Miami'nin yaptığı açıklamaların ‘ikna edici olmadığını’ söyledi. CNN'in haberlerine göre Hong Kong yetkilileri, bu konuyla ilgili bir açıklama bekliyor.

Pazar günkü maçın sonunda Inter Miami'nin ortak sahibi David Beckham kalabalığa hitap ettiğinde, Hong Kong Stadyumu'ndaki yaklaşık 38 bin taraftar tarafından yuhalandı ve kendisinden para iadesi talep edildi. 36 yaşındaki Arjantinli süperstarı izlemek için 125 dolar ödeyen taraftarlar, Lionel Messi ve Luis Suarez'i sahada göremeyince tepki gösterdi.Messi, Salı günü Tokyo'da düzenlediği basın toplantısında, ‘kas rahatsızlığının’ oynamasını zorlaştırdığını ve mümkün olduğunda Hong Kong'a geri dönmeyi umduğunu dile getirirken, bu açıklamanın ardından Çarşamba günü, Inter Miami'nin Tokyo'daki sezon öncesi hazırlık maçında 30 dakikadan fazla sahadaydı.

Hong Kong hükümeti, Pazar günü yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Messi'nin bugün maça çıkmaması nedeniyle hem hükümet, hem de tüm futbol taraftarları organizatörlerin düzenlemesinden son derece hayal kırıklığına uğradı. Organizatörlerin tüm futbolseverlere bir açıklama borcu var.”ABD ve Kanada futbol liglerinin en üst düzey ligi Major League Soccer’da (MLS) yeni sezonun başlamasına yaklaşık üç hafta kala, Inter Miami'nin dünya turu sürüyor. Son olarak Riyad'da Al Nassr ile karşılaşan ABD ekibi, Cristiano Ronaldo'nun forma giymediği maçtan 6-0 mağlup ayrılmıştı.

Lionel Messi ve Inter Miami, sezon öncesi turlarında sadece üç haftada 23 bin mil yol kat edecekler. Bir diğer yandan yeni MLS kampanyası öncesinde El Salvador, Dallas, Suudi Arabistan, Hong Kong ve Tokyo'ya geziler planlanıyor.