Tuğba Tekerek

-
Aa
+
a
a
a
Tuğba Tekerek'in fotoğrafı
15 Nisan 2022

Programcımız Tuğba Tekerek, Açık Radyo 19. Dinleyici Destek Yayınının altıncı gününde, Avrupa Ne Konuşuyor özel programında günümüz medyasını ve Açık Radyo'nun buradaki yerini konuştu. 

28 Kasım 2020

Avrupa Ne Konuşuyor’da bu hafta Avustralya ordusuyla ilgili çarpıcı bir rapor ve Fransa’nın güvenlik yasasıyla ilgili tartışmalar var. Ayrıca Fransız yapımı koronavirüs filmi Hold-up’a tepkileri de aktarmaya çalışacağım.

21 Kasım 2020

Bulgaristan ve Kuzey Makedonya’nın arasındaki ihtilaf, ulus inşa süreciyle ilgili ilginç bir örnek. Bu hafta Avrupa Ne Konuşuyor’da bu ihtilafı, ayrıca Avrupa’da terör önlemlerini ve artık gündem olmayan göçmenleri konuştuk.

12 Kasım 2020

Avrupa Ne Konuşuyor’da bu hafta Danimarka’da öldürülen vizonlar ve Hollanda’da eğitim özgürlüğü tartışması var.

05 Kasım 2020

Avrupa Ne Konuşuyor programımızda Finlandiya’da hacklenen terapi notları ve Avrupa’da asgari ücret tartışmaları var. 

22 Ekim 2020

Danimarka siyaseti taciz suçlamalarıyla sarsıldı. Fransa, öğretmen cinayetinin ardından seküler eğitimi konuşuyor. Çin, Covid’i gerçekten yendi mi? Ve Avrupa Adalet Divanı’nından geç gelen akademik özgürlük kararı. Buyrun Eurotopics bültenlerinden derlediğimiz Avrupa Ne Konuşuyor’a...

15 Ekim 2020

Bu hafta da Avrupa Ne Konuşuyor için Eurotopics bültenlerinden üç konu seçtik: Belarus’ta garip “diyalog” süreci, Almanya’da uzaktan çalışma “hakkı” ve Nobel Barış Ödülü’ne tepkiler...

08 Ekim 2020

Gündemimizde Dağlık Karabağ’a ilişkin yorumlar, Rusya’da bir gazetecinin trajik hikayesi ve İsviçre’de eylem yapan ortaokul öğrencileri var.

01 Ekim 2020

Eurotopics bültenlerinden derlediğimiz Avrupa’nın gündeminde bu hafta Fransa’ya, Romanya’ya ve İsviçre’ye gidiyoruz.

24 Eylül 2020

Eurotopics bültenlerinden yapılan derlemede bu hafta Polonya’daki kürk hayvanlarıyla ilgili tartışmadan ve Litvanya’da tepki çeken reklam filminden bahsediyoruz. Son olarak da İspanya’da işçileri sevindiren bir haberi aktarıyoruz.

17 Eylül 2020

Avrupa Ne Konuşuyor’da bu hafta Fransa’da "Yeşil" belediyelerin icraatları ve Rusya’daki yerel seçimler var.

11 Eylül 2020

Danimarka’da kadın örgütlerini sevindiren haber... Charlie Hebdo davası başlarken Avrupa’da ifade özgürlüğü... Slovak gazeteci Kuciak davasında karar... Avrupa Ne Konuşuyor’da yine üç ülkeyi ziyaret ediyoruz

04 Eylül 2020

Tuğba Tekerek, Avrupa Ne Konuşuyor programında bu hafta Berlin Film Festivali’nden ve Swexit’ten bahsediyor.

14 Ağustos 2020

Bu hafta Avrupa’nın da gündemi okula dönüş. Aynı zamanda Belarus’ta yoğun şekilde tartışılıyor. Britanya göçmenlere karşı önlemleri, Portekiz ise dev festivali konuşuyor. 

07 Ağustos 2020

Bu haftaki Avrupa turumuzda Polonya’nın LGBT’siz belediyeleri, Fransa’nın biyoetik yasası, son olarak da Britanya’nın obeziteye karşı mücadelesi var.  

17 Temmuz 2020

Avrupa Ne Konuşuyor’da bu hafta önce Lizbon belediye başkanının airbnb’ye karşı mücadelesini aktardık. Sonra da Bulgaristan’daki protestolar ve Polonya’daki seçimlere değindik. 

02 Temmuz 2020

Avrupa Ne Konuşuyor programında bu hafta Belçika’nın sömürge tarihiyle yüzleşmesine, Yunanistan’da rüşvet skandalına ve Zürih’teki bir gece kulübünde yaşanan koronavirüs vakasına değindik.

26 Haziran 2020

Bu hafta Avrupa Ne Konuşuyor programında duraklarımız Fransa, Bulgaristan ve Belarus.

20 Haziran 2020

Açık Gazete'nin köşelerinden Avrupa Ne Konuşuyor? programında Tuğba Tekerek İsveç, İsviçre ve Polonya’daki hararetli tartışma konularını aktarıyor.

12 Haziran 2020

Önce Romanya ve Avusturya’dan kısa notlar var, sonra da Avrupa’daki protestolarda indirilen heykeller meselesi. 

05 Haziran 2020

Cumhuriyet Bayramı, İtalya’nın tarihinde ilk kez protestolarla geçti. Sağ partilerin liderliğinde yapılan protestolarda, hükümetin istifası talep edildi. Protestocular Roma’da 500 metrelik bir bayrak eşliğinde yürüdüler.

29 Mayıs 2020

Açık Gazete'nin köşelerinden Avrupa Ne Konuşuyor? programında Tuğba Tekerek, Avrupa gündemine ilişkin seçtiği konuları aktardı.

22 Mayıs 2020

Açık Gazete'nin köşelerinden Avrupa Ne Konuşuyor? programında Tuğba Tekerek, Avrupa gündemine ilişkin üç konuyu aktardı.

18 Mayıs 2020

Paris’te de ana caddelerinden birisi Rue de Rivoli özel araçlara kapatılıyor ve bisiklet ve toplu taşımaya tahsis ediliyor.

08 Mayıs 2020

Açık Radyo'nun 51. yayın döneminde Tuğba Tekerek, Avrupa Ne Konuşuyor? isimli programla her perşembe Açık Gazete'de.