Ragıp Duran

22 Nisan 2010
Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'in şiddet övgüsü ve ayrımcılık içeren yazısı Nefret Söylemi kategorisinin şaheserlerinden biri. Münferit bir hadise mi?
20 Kasım 2009
Askeriye haber üretip AKP karşıtı medyada yayınlatmış. İşin içine Güzin Abla bile girmiş.Medya, iki kutbun en bariz ideolojik çatışma platformu haline geldi. Artık gazeteler ve gazeteciler de çok siyasi, çok ideolojik. Halbuki…
02 Kasım 2009
Serdar Turgut gerçekten mizah mı yapıyor? Öyleyse bu mizah kimin mizahı? Ne taraftan kime vuruyor? Herkes gerzek bir tek Turgut ve 2-3 yandaşı mı anlıyor bu mizahı? Kadınları aşağılama ve şiddet ne zamandan beri mizah oldu acaba?
25 Haziran 2009

23 Haziran 2009

http://apoletlimedya.blogspot.com

Birgün gazetesinin sorularına yanıtlar:

24 Şubat 2009
Önce gazeteciler sonra okurlar, atv-Sabah'daki grevden ne kadar haberdar? Sendika ve grev, geçmiş bir dönemin sözcük ve uygulamaları mı yoksa? Akhilleus sonunda nasıl öldü?
03 Şubat 2009

2 Şubat 2009

http://apoletlimedya.blogspot.com

(Bu yazı 1 Şubat 2009 günü Star gazetesi Açık Görüş'de yayınlanan yazının uzun versiyonudur)

16 Aralık 2008
Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi'nin, Bağdat'ta ABD Başkanı George W. Bush'un Irak Başbakanı ile birlikte düzenlediği basın toplantısı sırasında, ayakkabılarını çıkarıp Bush'a fırlatması gazetecilik etiği ve felsefi açıdan tartışılması gereken bir olay.
02 Ağustos 2005
Bir köşe yazarı ve medya yöneticisinin, Hürriyet'ten Sabah'a geçmesi sıradan bir olay değil. Medya-iktidar ilişkilerinin niteliği ve zamanlaması ile Fatih Altaylı'nın özelliklerini irdeleyince egemen medyanın bir dizi olumsuz görüntüsüyle karşılaşıyoruz.
15 Temmuz 2005
Erdoğan BBC ve Reuters'ı kınadı ve lanetledi! Bir Başbakan global medya organlarıyla muhatap olabilir mi? Erdoğan bilmeyebilir de, basın danışmanları BBC ve Reuters'ın PKK terminolojisi konusunda bihaber midir?
15 Kasım 2004
Önde gelenleri Amerikan medyasının güvenilirliğini, prestijini eleştirdi; özeleştiriler yapıldı. 11 Eylül sendromundan kurtulamayan Amerikan medyası, geç de olsa Bush yönetimine karşı tutum almaya başlamıştı ki, seçim sonuçları uyardı: Artık çok geç!