Dünya Mirası Adalar

-
Aa
+
a
a
a
""
22 Ağustos 2023
Kamu yararı gözetilmeden yapılmış Adalar İmar Planı'na itiraz ediyoruz. Son itiraz günü 28 Ağustos Pazartesi günüdür. Tüm İstanbulluların, Adalıların desteğine ihtiyacımız var.
Okulun girişi
02 Mart 2022

Heybeliada Ruhban Okulunun başrahibi, Piskopos Aravissou Kassianos ile Ruhban Okulu ve okulun son müdürü, manastırın başrahibi Metropolit Maximos Repanelis'in 30. ölüm yıldönümü için yapılan konferansı konuştuk.

Taner Öngür ev-stüdyosunda
15 Ocak 2022

Her daim genç, bilge, çevreci, 1984’ten beri iklim krizini kendine dert edinmiş, rock dünyasının en önemli isimlerinden, Moğolların efsane basçısı, müzisyen ve besteci Taner Öngür’ün, Heybeliada'daki evine, Dünya Mirası Adalar programı olarak konuk olduk. Kendi gibi bu nevi şahsına münhasır ev, en az karbon ayak izi bırakan, enerjisinin bir bölümünü kendi üreten, sahibi gibi üretken mi üretken bir ev.

Marmara Denizi, müsilaj içerisinde kürek takımı
15 Aralık 2021

Sivil Adalılar’ın da içinde olduğu bir grup, bugün çok önemli bir çevre hukuku davası açtı! Uzun soluklu ve maceralı olacak bu ekolojik mücadele üzerine, davayı açan Heybeliadalı Avukat Tunç Lokum Dünya Mirası Adalar’da konuğumuz oldu.

02 Temmuz 2017

Dünya Mirası Adalar Girişimi, Adalar'ın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınmasını amaçlayan bir sivil topluluktur.