Gitaresk'te çok yeni albümler var!

Gitaresk
-
Aa
+
a
a
a

Bu akşam Gitaresk'te yine çok yeni albümler - ve single'lar - var.

""

Gitaresk'in ilk konuğu 2020'de yayınladığı Spirits Rising albümüyle dünya çapında tanınır hale gelen Kanadalı gitarist/şarkıcı Philip Sayce. Birkaç hafta önce yayınladığı yeni albümü The Wolves Are Coming ile söz yazarlığını da kanıtlayan Sayce, bu albümde ayrıca piyano ve bas da çalmış.

İkinci konuğumuz ise beş yıl aradan sonra yeni bir albüm yayınlayan New Model Army. 1980'de kurulan İngiliz rock grubu, kendini yenileye yenileye bugünlere kadar geldi. Geçen ay yayınladıkları Unbroken albümü, eski hayranları kadar yeni kuşak hayranlarının da beğenisini kazandı. Justin Sullivan'ın sıra dışı sesiyle daha da etkileyici hale gelen albümden seçtiğimiz parçalar, klasik NMA söz yapısının yanına sıkı rock motifleri içeriyor.

Gitaresk'te bir diğer konuk, gelmiş geçmiş en önemli rock ikonlarından KISS'in gitaristi Ace Frehley. Sanatçının yeni solo albümü 10000 Volts, klasik KISS soundunu andıran parçaların yanısıra Frehley'nin kendine özgü parçalarını da içeriyor.

Gitaresk'in son sanatçılarıysa, Kings of Leon ve Kaiser Chiefs... Nashvilleli aile grubu Kings of Leon, "Mustang" single'ıyla Mayıs'ta çıkaracakları yeni albümlerinden ilk sinyali verdi. İngiliz alternatif rock grubu Kaiser Chiefs de sekizinci albümlerinin hit parçasını single olarak geçen hafta yayınladı: "Beatiful Girl".
 

Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
Philip Sayce Backstabber The Wolves Are Coming 03:54
Philip Sayce Oh, That Bitches Brew The Wolves Are Coming 03:29
Philip Sayce Babylon Is Burning The Wolves Are Coming 02:51
New Model Army First Summer After Unbroken 04:13
New Model Army Coming or Going Unbroken 03:35
New Model Army Idumea Unbroken 03:49
Ace Frehley Cherry Medicine 10000 Volts 03:39
Ace Frehley Up in the Sky 10000 Volts 04:27
Ace Frehley Stratosphere 10000 Volts 03:05
Kings of Leon Mustang Mustang (Single) 03:13
Kaiser Chiefs Beautiful Girl Kaiser Chiefs's Easy Eight Album 02:35
Pet Shop Boys Loneliness Loneliness (Single) 03:18