Kent Takvimi

10 Eylül 2018
Geçen hafta İstanbul'da yazla birlikte duraksayan kültür sezonunun açılmasından sonra, bu hafta pek çok sergi açılışı bu dünyaya ekleniyor, Kent Takvimi'nde açılışlar özellikler Perşembe günü ve sonrasında yoğunlaşıyor. Konserler, film gösterimler toplantılar, forumlar b
06 Temmuz 2018
Açık Dergi'de bir haftasonuna daha geldik, bugün günlerden Cuma.  Kent Takvimi'nde bu akşamın ve haftasonunun etkinliklerine bakacağız, Ceyhan Usanmaz da yıllık izinde ve Bu Köşe Kitap Köşesi yayında değil. 
04 Temmuz 2018
Haftanın üçüncü dergisindeyiz. 
02 Temmuz 2018
Açık Radyo'nun Açık Dergi'sinde yeni bir hafta başladı.
22 Haziran 2018
Haftanın sonu ve pazartesi günü seçimlere bağlanıyoruz. Gerçekten kısa bir Kent Takvimi'nin ardından Bu Köşe Kitap Köşesi'nde Ceyhan Usanmaz'dan matbuat dünyasına dair notları alıyoruz. 
21 Haziran 2018
Seçimler yaklaşırken Kent Takvimi de gittikçe seryrekleşiyor, fakat buraya bir gözlemi eklemeliyiz; Kadıköy durmuyor! Bugün yine Kent Takvimi'yle başlayacağımız Dergi'de bize Melis Behlil de katılacak ve vizyon haberlerini verecek.
20 Haziran 2018
Açık Dergi'de Kent Takvimi'nden sonra geçtiğimiz hafta sona eren Documentarist'i ziyaret etmiş Filistinli genç belgeselci Omer Elemawi'nin konuşmasından parçalar duyacaksınız, ardından yerimizi Oyun Arası'na bırakıyoruz. 
19 Haziran 2018
Haftanın ikinci dergisi. Kent Takvimi'nin ardından Bircan Yorulmaz'ın ayda bir hazırlayıp sunduğu köşemiz Kulis Sesleri yayında olacak.
18 Haziran 2018
Açık Radyo'da yeni bir hafta. Dergi ise bildik düzeniyle başlamayacak bu akşam. "İskender'i, İskender Savaşır'ı yitirdik.
24 Mayıs 2018
Haftanın perşembesi, Kent Takvimi'nde ve Melis Behlil'in hazırlayıp sunduğu Sinemalardan'da vizyondan haberlere yer veriyoruz. 
23 Mayıs 2018
Açık Dergi'de Kent Takvimi'nden sonra, geçtiğimiz hafta içinde Mimar Sinan Üniversitesi Bomonti Kampüsü'nde gerçekleştirilen "68 Düşüncesi" Sempozyumundan sesleri radyoya taşıyoruz.
17 Mayıs 2018
Açık Dergi'de bugün kalabalık ve güncel bir gündemle karşınızdayız. Kent Takvimi'nin ardından Sinemalardan yayında. Melis Behlil yarın vizyona girecek haberlerden notlar aktarıyor.
15 Mayıs 2018
Haftanın ikinci dergisinde yoğun bir gündem bizleri bekliyor. Kent Takvimi'yle başladığımız dergide bu akşam bir parantez açıyoruz.
11 Mayıs 2018
Haftanın son dergisindeyiz. Şehirde iki ayrı konferans, park buluşmaları, bazı konserler, konuşmalar var. Yoğun değil ama hafif de olmayan bir Kent Takvimi sunuyoruz sizlere. 
10 Mayıs 2018
Haftanın sondan bir önceki dergisi. Hep olduğu gibi açılışımızı Kent Takvimi ile yapacağız ve ardından Sinemalardan'la Melis Behlil bize katılacak.
07 Mayıs 2018
Açık Dergi'de yeni bir hafta ve bu hafta kentte pek çok sempozyum, tartışma, panel, konser var. Yoğun bir Kent Takvimi bizleri bekliyor. Kadıköy Postası'nda Murat Mrt Seçkin de karşı yakadan haberleri verecek.
29 Kasım 2017
Haftanın üçüncü yayını. Günün tarihine kadınların yerli diziler için uygun gördüğü yeni ödül töreni 'Dizi Dizi Bamyalari' ekleyerek başladık. Yerli dizilerdeki yersiz kahramanlık, gösteriş, erkeklik, aşırı sevgi, aşırı nefret, cinsiyetçiliğe karşı kadın örgütleri ve bağı
08 Kasım 2017
Açık Dergi'de bugün tiyatro günü.
06 Kasım 2017
Hafta başı hep olduğu gibi önümüzde duran en kalabalık şey Kent Takvimi kuşkusuz, bu haftadan seçtiğimiz etkinlikler, Bienalin son haftası, bir merkeze göre dünyanın bir ucundaymış gibi gözükse de İstanbulluları uzun zaman sonra bir araya getiren TÜYAP, Ütopya'lı Artist
03 Kasım 2017
Açık Dergi'de bu akşam önce Kent Takvimi'ni sunuyoruz. Fuarlar, festivaller, söyleşiler ve konserlerle dolu tam bir "sezon" hafta sonu.