İklim Habercileri

-
Aa
+
a
a
a

İklim Haber'le ısınan bir gezegenden haberler.

 
Cuma günleri 07.00 - 08.00 arasında.
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Barış Doğru, Bulut Bagatır
 
53. Yayın Dönemi: 3 Mayıs 2021 - 31 Ekim 2021

İklim Krizi: Şimdi ve Burada. Bu sevimsiz gerçekle yüzleşmenin tam zamanı.
Artık iklimi değil, onu alt üst eden sistemi değiştirmemiz gerekiyor.

İklim Habercileri, bu “uygunsuz gerçeğin” haberlerini haftalık olarak sizlere ulaştırmayı hedefliyor. Yanan ormanlardan kentleri vuran sellere, ekonomiden politikaya, okyanuslardan bozkırlara, fabrika bacalarından trafiğe, stadyumlardan üniversite kampüslerine hayatın her alanını etkileyen bir krizin haberlerine hazır mısınız?

18 Ekim 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu İklim Habercileri'nin dördüncü programında iklim kriziyle ilgili son gelişmeler aktarılıyor.

10 Ekim 2021

İklim Habercileri'nin üçüncü programında Paris Anlaşması'nın TBMM'de kabulünün ertesinde Türkiye’nin "2053 net sıfır" taahhüdünü gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği ve güncel iklim haberleri üzerine konuştuk.

05 Ekim 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu İklim Habercileri'nin 1 Ekim Cuma günkü programında Türkiye ve dünyada kömüre dair son gelişmeler ele alındı.

24 Eylül 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu “İklim Habercileri”nin 24 Eylül Cuma günü yayınlanan ilk programında iklim kriziyle ilgili son gelişmeler ele alındı.