Murat Sevinç

-
Aa
+
a
a
a
29 Eylül 2020

‘Asıl gündem’ diyerek bir ‘sır’ aramanın âlemi yok. Türkiye’nin ortalama ahalisi ‘büyük oyunları’ çözmeye meraklı olabilir ancak uzun süredir bizlerden gizlenen bir şeylerden söz etmek mümkün değil. Yönetim hiç bu kadar ‘şeffaf’ olmamıştı!

06 Mart 2020

Durum çok vahim ve halimize bakıp bundan ‘yalnızca’ AKP’yi sorumlu tutmak, tarihimiz boyunca yapıldığı gibi kendimizi bir kez daha kandırmaktan başka anlam ifade etmiyor.

31 Aralık 2019

Murat Sevinç, Diken'deki yazısında Kanal İstanbul'a itiraz etmek için saatlerce kuyrukta bekleyen vatandaşlara 'selam çaktı.'

15 Mayıs 2019

 Açık Bilinç’te, YSK'nın İstanbul kararını, Anayasa hukukçusu Dr. Murat Sevinç'le konuştuk.

11 Haziran 2018

Bir insanın her mutfağa girişinde aklına bir cumhurbaşkanı adayının gelmesi, ne matrak değil mi!

14 Mayıs 2018

Konu, son ‘yetki kanunu.’  Ne hakkında bu kanun? 16 Nisan 2017’de kabul edilen anayasa değişikliklerinin gerektirdiği ‘uyum değişiklikleri’hakkında. Yapılması zorunlu olan değişiklikler.

03 Mayıs 2018

lk turda çatı aday ve Gül formülünü desteklerken, desteklemeyenleri sürekli olarak aptallıkla, saçmalamakla, cehaletle, sorumsuzlukla vs. itham eden ‘bir kesim’ yazarın; konuya başka açılardan da bakılabileceğini düşünmelerinde, varsayımlarına iman etmemelerinde, biraz sakin olmalarında, büyük yarar olabilir…

24 Nisan 2018

Başta CHP olmak üzere muhalefet, ilk turda çatı aday macerasını ve adı geçen ‘sembolik’ ismin yaratacağı etkiyi, bir kez daha düşünmeli, ölçüp biçmeli. İnsanlar bir tuzluğa oy verecek hale gelmiş olabilir ama o tuzluk tek seçenek olmamalı!

17 Nisan 2018

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıkları bir kereye mahsus kaldıran anayasa değişikliğine verdiği desteği, bir kez daha savunmuş. Daha önce savunduğu gibi.

06 Mart 2017

Türkiye’yi yönetenlerin bazı Batı ülkelerinde propaganda/miting talepleri o ülkelerin merkez ve eyalet yönetimleri tarafından kabul edilmiyor. 

15 Ocak 2017

Güler misin, ağlar mısın; anayasanın canına okunur ve devlet organları etiyle kemiğiyle bir ‘makama’ teslim edilirken, TBMM’nin cevval vekilleri ilk üç maddeye canhıraş biçimde sahip çıkma gösterisi sundular. Kutlarım!