"Yaşam İçin Su" Yaz Kampı

"Yaşam İçin Su" Yaz Kampı

08 Ağustos 2016
Yaşam İçin Su Yaz Kampı

Su Hakkı Kampanyası, bu yaz ilk kez gerçekleştireceği “Yaşam için Su” yaz kampını 19-21 Ağustos tarihlerinde Büyükada’da Kartal Belediyesi’nin sosyal tesislerinde yapıyor. Kampta hem su hakkı mücadelesini nasıl büyütüleceği tartışılacak hem de deniz kıyısında, ağaçların arasında birlikte güzel vakit geçirilecek. Kamp alanı sınırlı olduğundan katılabilmek için kayıt yaptırmak gerekiyor. 

Su Hakkı Yaz Kampı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

19-20-21 Ağustos tarihlerinde gündüz saatlerinde “İstanbul’un Su Yolları ve Çeşmeleri”, “Mitoloji ve Felsefede Su”, “Kapitalizmin Ekolojik Yıkımı”, “Türkiye’de ve Dünyada Su Hakkı Mücadeleleri” ve “İstanbul’un Su Sorunu” başlıkları altında toplantılar ve atölyeler, akşamları ise film gösterimleri ve müzik dinletileri olacak.  

Kartal Belediyesi’nin sunduğu destek sayesinde yaz kampında konaklama ve üç öğün yemek ücretsiz olacak. Gece çadırlarda kalınacağı için katılacak herkesin kendi çadırını ve uyku tulumunu getirmesi gerekiyor. Maalesef çadır kurulacak alan sınırlı olduğu için bu herkesin katılımına açık bir etkinlik değil ve katılımcı sayısı 50 kişi ile sınırlı.

Etkinliğe katılmak isteyenlerin mutlaka başvuru formunu doldurması ve Su Hakkı Kampanyasına iletip ve teyit alması gerekiyor.. Ulaşım ve diğer konulardaki bilgiyi başvuru formunda bulabilirsiniz. Katılım onayını alan kişilere ayrıca bir bilgi notu da gönderilecek. Başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.