Kanal İstanbul Gerçekleşirse İstanbul'un da Marmara'nın da Sonu Gelir

Kanal İstanbul Gerçekleşirse İstanbul'un da Marmara'nın da Sonu Gelir

26 Nisan 2016

Su Hakkı'nda  İstanbul'un sonunu getirecek Kanal İstanbul projesini ele aldık. Devlet ve hükümet yetkilileri hep bir ağızdan rant sağlamak ve bir kaç ayrıcalıklı eliti zengin etmekten başka bir işe yaramayan gereksiz mega projelere dur diyenleri kalkınma karşıtı olmakla ve vatan hainliğiyle suçluyor. 

26 Nisan 2016 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.
Su Hakkı podcast servisi: iTunes / RSS

Akgün İlhan ve Nuran Yüce Su Hakkı'nda  İstanbul'un sonunu getirecek Kanal İstanbul projesini ele aldı. Devlet ve hükümet yetkilileri hep bir ağızdan rant sağlamak ve bir kaç ayrıcalıklı eliti zengin etmekten başka bir işe yaramayan gereksiz mega projelere dur diyenleri kalkınma karşıtı olmakla ve vatan hainliğiyle suçluyor. Kendilerine muhalif olan herkese ve her düşünceye "gerisi teferruattır" deyip, duymazdan ve görmezden geliyorlar...

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanların teferruat dediği şey doğanın yok oluşu, toplumun çöküşü ve geleceğimizin sönüşüdür. İşte akıllara ziyan bir yıkım projesi daha... Kanal İstanbul ya da Çılgın Proje... Yeniden hortlatılmış bu proje gerçekleştirilirse, denizlerimizin sonu gelecek ve yakın gelecekte içmeye bile su bulamayacağız... Susmayıp, insanca yaşama hakkımızı savunmak için başta kanal İstanbul olmak üzere tüm gereksiz mega projelere hayır demek gerekiyor. Ya Kanal, ya İstanbul!

Playlist:
Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
James Bay
Hold Back the River
Holding Back TheRiver
4:06