Pink Floyd'dan ''Alan’s Psychedelic Breakfast''

-
Aa
+
a
a
a

Sabah Kahvesi'nin bu bölümünde Pink Floyd'dan Alan's Psychedelic Breakfast'a kulak veriyoruz.

http://www.pinkfloyd.com/

Merhaba,

Hepinize günaydın…

Kahvelerinizi aldıysanız Sabah Kahvesi başlıyor. 

Bugün kahvemizi içerken Pink Floyd - Alan’s Psychedelic Breakfast dinliyoruz. Alan’s Psychedelic Breakfast Pink Floyd’un 1970’de kaydettiği Atom Heart Mother albümünde yer almaktadır. Şarkıda grubun roadilerinden Alan Styles’in sabah rutinlerini duyduğumuz, müzik dışı sesler yer alır (Alan'ın kahvaltı hazırlama sesleri - sobayı yakmak, domuz pastırması pişirmek, süt ve mısır gevreği dökmek ,kahve içmek ve yüksek sesle ve şiddetle mısır gevreği yemek gibi.) Grup bu şarkıyı 1970 yılında bir kez canlı çalmayı denemiştir 
ancak bir daha sahnede çalmamışlardır, bir yandan da verdikleri röportajlarda şarkının fikir olarak çok iyi olduğunu ama albüme koymak için aceleye getirdiklerini dile getirmişlerdir. David Gilmour’a göre şarkı asla amaçladıkları şeyi yansıtmasa da 1970’e kadar yaptıkları en iyi bir araya getirme şeklidir.

Deneysel sesleri çokça duyduğumuz şarkı, damlayan musluk sesi ve Alan Styles’ın cümleleriyle başlar. 

Alan Styles: 
"Oh, um, flakes, oh... Then, uh, I don't know.

Scrambled eggs, bacon, sausages, tomatoes.

Toast, coffee. Marmalade, I like marmalade.’’

Temel olarak üç bölümden oluşur 0.00 - 3.33 Rise and Shine, 3.33-7.45 Sunny Side Up , 7.45  - 13.00 Morning Glory. Alan Styles’ın ‘’My head is blank’’ demesi ve devam eden damlayan musluk sesiyle sona erer. 

İşte böyle… 

1970 İngiltere’sinde Alan Styles ile bu sabah kahvemizin ilk yudumunu beraber alıyoruz. 

Muhabbetle!