Ekonomi Politik Kayıt Arşivi

Buradan programın geçmiş bölümlerine ait kayıtları doğrudan site üzerinden dinleyebilirsiniz. Ancak bu kayıtlar sitemizin altyapısının güncellendiği Ocak 2016’dan itibaren başlıyor. 

Programın podcast olarak yayınlanmış tüm bölümlerini dinlemek için podcast kanalına üye olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 01.03.2017
Örn., 01.03.2017
Ali Bilge, yeni kurulan Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin, geçtiğimiz hafta sonu, 13 Mart'ta Ankara'da yapılan toplantısını izledi ve izlenimlerimi Açık Gazete'de bizimle paylaştı. Ali Bilge, bu yeni kurulan partide gençliğin dinamizminin eksikliğinin önemli ölçüde hissedildiğini ve Türkiye'de beklenen bir sol kitle partisi görünümünden uzak olduğunu söyledi.
Açık Gazete'de Ali Bilge ile, geçen hafta kaldığımız yerden devm ederek CHP'nin içindeki devinimleri değerlendirdik. CHP'nin şu anda bulunduğu yere bakarak, Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretmesinin mümkün olup olmadığını sorguladık.
Ali Bilge Açık Gazete'de, eğitim konusunu ele aldı. Türkiye'de eğitim bürokrasisi nasıl işliyor, eğitim işleri nasıl düzenleniyor? Bu iş tahminimizden çok daha karışık belli ki...
Hrant Dink, Uğur Mumcu, ve Abdi İpekçi cinayetlerinin ardından geçen yıllara rağmen, bu cinyetlerin arka planlarının henüz aydınlatılmadığını görüyoruz. Ali Bilge Açık Gazete'de, bu cinayetlerin ortak noktaları ve devletin bu cinayetlerle bağlantısı üzerinde duruyor.
Ali Bilge Açık Gazete'de DTP'nin kapatılması ve sonrasındaki gelişmeler, tepkiler, yapılan açıklama ve değerlendirmeler üzerinde durdu.
Açık Gazete'de Ali Bilge ile, Başbakanlık tarafından düzenlenen basın toplantısının ardından, özellikle anadilde eğitim, 'demokratik özerklik' gibi konulardan hareket ederek Kürt sorununun çözümünde bulunduğumuz noktayı değerlendirdik.
Açık Gazete'de Ali Bilge ile, 12 Eylül günü yapılan ve yüzde 58 "evet" oyuyla anayasa değişikliğinin kabul edildiği halk oylamasını değerlendirdik. Bu sonuç Türkiye için ne ifade ediyor? Bundan sonraki süreçte ne bekliyoruz?
Ali Bilge Acik Gazete'de, Poyrazkoy'de bulunan mühimmat ve "Kafes Operasyonu" haberlerini ele alirken, son yıllardaki benzer butun haberlerin TSK'nin toplum ve rejimle iliskilerinin degismek ve demokratiklesmek zorunda oldugunun gostergesi olarak degerlendiriyor.

Sayfalar