Açık Dergi Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 07.12.2019
Örn., 07.12.2019
Salt'ta düzenlenen Bu Son Şansımız Mı? film programı Açık Radyo'da Açık Açık Dergi'de Fatma Çolakoğlu ile değerlendirdik.
İsviçreli fotoğrafçı, ressam ve enstalasyon sanatçısı Michel Comte ile Dirimart'ta yer alan Işık IV sergisi için bir araya geliyoruz.  
Kültürde Kadın Gücü raporu vesilesi ile British Council'den Esra Aysun'la birlikteyiz.
Açık Dergi'de Mimar Sinan GSÜ'nün gelenekselleşmiş Grafik Tasarım Günleri'nin 23.sünü Melis Tuncay ve Başak Ürkmez'le konuşuyoruz.
Dünya Mirası Adalar inisiyatifinden, Açık Radyo programcıları Asu Aksoy ve Derya Tolgay'la Adaların Sesleri sergisi üzerine konuşuyoruz. Adalar antroposenden çıkış için bir model oluşturabilir mi?
Ali Cabbar adas.istanbul'da yer alan MONSTER [ge.net.i.cal.ly.mod.i.fied] sergisi için sesli notlar  
Açık Radyo Genel Yayın Yönetmeni Ömer Madra ile geçtiğimiz günlerde Kırmızı Kedi'den yayınlanan son kitabı "Kıyamet Tacirlerine Karşı Kıyam Et"i konuşuyoruz.
Açık Dergi'de Arter Film Programı'nın ilk etkinliği Jonas Mekas Retrospektifi'ni, Arter ekibiyle programı düzenleyen Azize Tan ile konuşuyoruz
Ozan Bircan'la merkezinde kabak kemânenin bulunduğu rock-metal albümü "Restart Your Life" albümü vesilesi ile stüdyoda buluşuyoruz.
Alman oyun yazarı Moritz Rinke ile DasDas'ın bu sezon izleyici ile buluşturduğu Batı'nın Sonu oyunu üzerine sohbet. 
Açık Dergi'de 12 Ekim'de Salt Galata'da gerçekleşecek HOŞÇA KAL DÜNYA: EKOLOJIK KRİZE DAİR GÜNCEL YAKLAŞIMLAR panelini düzenliyicisi Gözde Filinta konuşuyoruz.
Açık Dergi'de 12 Ekim'de Salt Galata'da gerçekleşecek HOŞÇA KAL DÜNYA: EKOLOJIK KRİZE DAİR GÜNCEL YAKLAŞIMLAR panelini düzenliyicisi Gözde Filinta konuşuyoruz.
“Fermantasyon Fotoğraf İnisiyatifleri Sergisi, DEMO LAB. SUIMASEN, MOKU ve Konuklarının katılımıyla 19 eylülde Karşı Sanat’ta açıldı. Açık Dergi'de Orhan Cem Çetin ve Melike Koçak'la konuşuyoruz
Aydınlık Sabahın Sesi | Gomidas 150 Yaşında konserini Anadolu Kültür'den Tamar Nalcı ile konuşuyoruz.
Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nin düzenlediği Kıraathane Edebiyat Şenliği'ni Açık Dergi'de Yasemin Çongar'la konuşuyoruz.
16. İstanbul Bienali açılış toplantısında, Bige Örer ve Nicolas Bourriaud'nun konuşmalarını derledik.  
Bu seneki şenlikten, tohumun ve yerel tohumun öneminden, tohum ve kadının kan bağından, yerel yönetimin kırsal kalkınmadaki öneminden, yeni köylülerden, küçük ölçekli üreticileriden ve iklim kriziyle gıda krizinin göbek bağından dem vurduk. Deniz Koloğlu'nun derlemesiyle.   Sırasıyla: Çiftçi, üretici Mustafa Alper Ülgen,  Kendi bahçesini ekip biçen metin yazarı, editör Emel Kızılcık   Tarım ekonomisti Dr. Zerrin Çelik CHP'li Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun Çiftçi, üretici Sevinç Özkaya, nam-ı diğer Sevinç Abla Eski Açık Radyo programcılarından çiftçi Cem Birder Dağ başında faaliyet gösteren tasarım stüdyosu Harmondia'dan Kübra Köprülüoğlu Aşanlı Çiftçi, bitki toplayıcı, üretici Emine Beceren   Bayramiç'ten sesleniyor.
Açık Radyo'da Murat Abbas'la Neue! Step Festivalini konuşuyoruz.

Sayfalar