Açık Dergi Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 20.04.2019
Örn., 20.04.2019
Açık Radyo'nun dostu ve 25 yıllık tarihinin tanığı Kirkor Sahakoğlu ile, Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde 11 Nisan'da açılan Passion sergisini fırsat bilip özel yayında buluştuk.   Ömer Madra ve İlksen Mavituna'nın stüdyo konuğu olan Sahakoğlu ile tutkulardan konuşmaya başlayıp, radyomuzun tarihinin pek bilinmeyen anılarına uzandık ve dinleyicilerimizden destek istedik.
Fransız gazeteci ve yazar Valérie Manteau'nun İstanbul'da, İstanbul hakkında yazdığı ve ismini Agos gazetesinden alan romanı Le Sillon hakkında eski Açık Radyo programcısı Judith Mayer'in yazarla yaptığı söyleşi.   Söyleşinin türkçe çevirisi Günce Demirhisar tarafından, dublajı Deniz Koloğlu ve İlksen Mavituna tarafından gerçekleşmiştir. Desteği için Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi müdürü sayın Alexandre Abellan'a teşekkür ederiz.
7 Mart 2019 tarihli Babylon konseri öncesi, ingiliz şarkıcı ve şarkı yazarı Charlie Winston’la Açık Radyo programcısı Hakan Gencol'un Açık Radyo için gerçekleştirdiği söyleşi.
Araştırmacı müzik yazarı Derya Bengi stüdyo konuğumuz.    
Açık Dergi'de 17. Uluslararası Gezi Filmmor Kadın Festivali, 8 Mart gece yürüşü ve kadın grevini konuşuyoruz. Didem Gençtürk, Ülkü Songül ve Cemre Baytok ile yayında. 
yıldırım arıcı anısına. bilge karasu - uzun sürmüş bir günün akşamı.  metis izniyle. açık radyo prodüksiyon.    okuyan eraslan sağlam  müzik scaramouch montaj ilksen mavituna   bölüm 6
Salt Beyoğlu'nda yer alan Makbul Tarihin Tutsakları sergisi vesilesi ile Naeem Moheiman'la Evrim Altuğ'un Açık Dergi için yaptığı söyleşi.
yıldırım arıcı anısına. bilge karasu - uzun sürmüş bir günün akşamı.  metis izniyle. açık radyo prodüksiyon.    okuyan eraslan sağlam  müzik scaramouch montaj ilksen mavituna   bölüm 5
Ömer Madra ve Mesut Varlık, Açık Radyo stüdyolarında Haldun Dormen'i ağırlıyor.  
Açık Dergi'de Ömer Madra ve Mesut Varlık, Türkiye'de tiyatro denince ilk akla gelen isimlerden Haldun Dormen'le, 90 yıllık yaşamından geriye kalanları konuşuyorlar.  
Fotoğraf ve video sanatçısı Melten Sarı ile 17 Şubat'a kadar Adahan'da görülebilecek Işığın Manifestosu sergisini Açık Dergi'de konuştuk.
yıldırım arıcı anısına. bilge karasu - uzun sürmüş bir günün akşamı.  metis izniyle. açık radyo prodüksiyon.    okuyan eraslan sağlam  müzik scaramouch montaj ilksen mavituna   bölüm 4
Açık Dergi'de Yalnız Ağaçlar isimli ses enstalasyonu için, Sinan Bökesoy'la konuştuk. İstanbul, New York, Tokyo, Madrid, Cenova ve Atina’dan birer ağaç ve çevresinden alınan ses kayıtlarından oluşan eser, bu yalnız ağaçların birbiri ile iletişim olasılığı hakkında ve Karaköy - Sanatorium'da deneyimlenebilir.
yıldırım arıcı anısına. bilge karasu - uzun sürmüş bir günün akşamı.  metis izniyle. açık radyo prodüksiyon.    okuyan eraslan sağlam  müzik scaramouch montaj ilksen mavituna   bölüm 3
Alice Harikalar Diyarında kitabından alınan iki baskı, William Blake’in 1795 tarihli Enitharmon’un Mutluluk Gecesi (eski ismiyle ‘Büyü Tanrıçası’), Fatma Bucak’tan bir video, Erinç Seymen’in Büyücü’nün Karısı, yanı sıra Madame Yvonde, Grayson Perry ve daha pek çok Biritanyalı sanatçının işleri  Cadılarla Dans Etmek başlıklı dijital sergide bir arada görülebiliyor. Konunun ayrıntılarını sergiye ödüllü platformaları Duvarları Olmayan Müze’de ev sahipliği yapan British Council’den sanat müdür Su Başbuğu ve  serginin küratörü Mine Kaplangı ile konuşuyor; 20. yüzyıl sanatında cadılar ve cadılık temsiline, sanata ulaşmanın koşullarına değiniyoruz.  
yıldırım arıcı anısına. bilge karasu - uzun sürmüş bir günün akşamı.  metis izniyle. açık radyo prodüksiyon.    okuyan eraslan sağlam  müzik scaramouch montaj ilksen mavituna   bölüm 2
Ankara'da yasaklı Kuir Fest, 8. edisyonunu İstanbul'da bu haftasonu (24-27 Ocak) gerçekleştiriyor! Berlinale, Fringe!, Wotever DIY ve Mix Copenhagen festivallerinden özel bölümlerin de yer aldığı bu seneki KUİR FEST, #ÇokGüzelsinYasakMısın çağrısıyla, Beyoğlu'nda Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, Fransız Kültür Merkezi ve Kadıköy'de Tasarım Atölyesi Kadıköy'de özel gösterimler de dahil pek çok etkinlik ve buluşmaya ev sahipliği yapacak:"Çocuksuzluğa Dair" forumu, "Kuir Sinemacılar Toplaşıyor" buluşması ve "Gece, Melek ve Bizim Çocuklar" 25. yıl özel gösterimi en öne çıkanlar. Ayrıntıları festival emekçilerinden Esra Özban ve Esma Akyel Açık Dergi'de anlatıyor.
yıldırım arıcı anısına. bilge karasu - uzun sürmüş bir günün akşamı.  metis izniyle. açık radyo prodüksiyon.  okuyan eraslan sağlam  müzik scaramouch montaj ilksen mavituna bölüm 1
İlhan Berk’in 100. doğum yıldönümü için hazırlanan,  “Şiir Her Yerdedir - İlhan Berk 100 Yaşında” sergisi, son iki haftasında. Açık Dergi’de hem bunu hatırlatmak hem de Türkçe şiirin uçbeyinin doğumunun 100. yılını kutsamak için daha önce hiç yayınlanmamış bir İlhan Berk kaydı sunuyoruz size. Evrim Altuğ’un  2006 yılında yine YKY’de görülen Defter Kapakları sergisi zamanı yaptığı bir kayıt bu. Dökümü o tarihte bir gün gazetesinde yayınlanmış. Sesli hali ise ilk defa Açık Radyo’da!  
Açık Dergi'de bu haftasonu gerçeklecek Demonation Festival'i Bant Mag.'den J. Hakan Dedeoğlu ile konuşuyoruz. İstanbul güncel müzik sahnesinden müzisyen ve grupları dokuz yıldır sahneye taşıyan festival Cuma akşamı Kadıköy Sineması'nda  başlayıp ertesi gün Lalalar, Red Rice ve Gözyaşı Çetesi performanslarıyla Babylon'da devam edecek.

Sayfalar