Açık Dergi Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 25.01.2020
Örn., 25.01.2020
23-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul'da takipçileriyle buluşacak Pembe Hayat KuirFest'İ festival direktörlerinden Esma Akyel'den dinliyoruz.    
60. sayısıyla yayın hayatına başlayan (evet doğru okudunuz) Axolotl dergisini yönetmen Kaan Müjdeci ile konuşuyoruz.  
Susma Platformu'nun 2019 yılı boyunca kültür, sanat ve medya alanlarında yaşanan sansür vakalarını derlediği Türkiye’de Sansür ve Otosansür Raporu'nu Kültigin Akbulut'la konuşuyoruz.
Açık Radyo dinleyicisiyle buluşuyor!  25. yayın yılımız 2020 için planladığımız "25. YIl Buluşmaları"nı, ilk etkinliğimiz olan 13. Cuma Diskosu öncesi Açık Dergi'de, etkinlikler koordinatörü Deniz Koloğlu ile İlksen Mavituna anlatıyor. 
Meeting Jim, İngiltere’de altmışlı yıllarda Richard Demarco ile öncü ve radikal Traverse Tiyatrosu’nu, ardından “underground” pop klübü U.F.O.’yu ve London Arts Lab’i kuran; Edinborough’da Fringe festivalini başlatmış bir “karşı-kültür ikonu” Jim Haynes hakkında bir belgesel. Belgeselin yönetmeni ve yapımcıları Ece Ger ve Nina Spilger’le Ayalık Başka Sinema Film Festivali gösterim sırasında bir araya gelip; Jim Haynes ve fikirleri hakkında söyleştik.
Schneidertempel Sanat Merkezi'nde 15 Aralık'a kadar görülebilecek "Gezginin Gözü Gezginin Defteri"'nde gezi fotoğrafları ve notları ile karşımıza çıkan İzel Rozental, Açık Dergi'de. Yayında söz konusu serginin küratörü Aykut Köksal ve tasarımcısı Ersu Pekin de yanımızda.
Salt'ta düzenlenen Bu Son Şansımız Mı? film programı Açık Radyo'da Açık Açık Dergi'de Fatma Çolakoğlu ile değerlendirdik.
İsviçreli fotoğrafçı, ressam ve enstalasyon sanatçısı Michel Comte ile Dirimart'ta yer alan Işık IV sergisi için bir araya geliyoruz.  
Kültürde Kadın Gücü raporu vesilesi ile British Council'den Esra Aysun'la birlikteyiz.
Açık Dergi'de Mimar Sinan GSÜ'nün gelenekselleşmiş Grafik Tasarım Günleri'nin 23.sünü Melis Tuncay ve Başak Ürkmez'le konuşuyoruz.
Dünya Mirası Adalar inisiyatifinden, Açık Radyo programcıları Asu Aksoy ve Derya Tolgay'la Adaların Sesleri sergisi üzerine konuşuyoruz. Adalar antroposenden çıkış için bir model oluşturabilir mi?
Ali Cabbar adas.istanbul'da yer alan MONSTER [ge.net.i.cal.ly.mod.i.fied] sergisi için sesli notlar  
Açık Radyo Genel Yayın Yönetmeni Ömer Madra ile geçtiğimiz günlerde Kırmızı Kedi'den yayınlanan son kitabı "Kıyamet Tacirlerine Karşı Kıyam Et"i konuşuyoruz.
Açık Dergi'de Arter Film Programı'nın ilk etkinliği Jonas Mekas Retrospektifi'ni, Arter ekibiyle programı düzenleyen Azize Tan ile konuşuyoruz
Ozan Bircan'la merkezinde kabak kemânenin bulunduğu rock-metal albümü "Restart Your Life" albümü vesilesi ile stüdyoda buluşuyoruz.
Alman oyun yazarı Moritz Rinke ile DasDas'ın bu sezon izleyici ile buluşturduğu Batı'nın Sonu oyunu üzerine sohbet. 
Açık Dergi'de 12 Ekim'de Salt Galata'da gerçekleşecek HOŞÇA KAL DÜNYA: EKOLOJIK KRİZE DAİR GÜNCEL YAKLAŞIMLAR panelini düzenliyicisi Gözde Filinta konuşuyoruz.
Açık Dergi'de 12 Ekim'de Salt Galata'da gerçekleşecek HOŞÇA KAL DÜNYA: EKOLOJIK KRİZE DAİR GÜNCEL YAKLAŞIMLAR panelini düzenliyicisi Gözde Filinta konuşuyoruz.
“Fermantasyon Fotoğraf İnisiyatifleri Sergisi, DEMO LAB. SUIMASEN, MOKU ve Konuklarının katılımıyla 19 eylülde Karşı Sanat’ta açıldı. Açık Dergi'de Orhan Cem Çetin ve Melike Koçak'la konuşuyoruz

Sayfalar