Açık Dergi Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 22.10.2017
Örn., 22.10.2017
KHK'dan sonra Mersin Üniversitesi ile ilişkisi kesilen dört akademisyenin kurduğu, Mersin'in teori ve pratiği buluşturan müştereği Kültürhane'yi, kurucularından Ulaş Bayraktar stüdyomuzda anlattı. Bayraktar "Bu kadar ilgiyi bizde beklemiyorduk" diyor.   
Açık Dergi'de Sevin Okyay konuğumuzdu! Kültür çevresinin yıllara meydan okuyan ve belki de en özgün simalarından biri olan  Okyay'ın, Pinar İlkiz'in kaleminden kendi hayatını tüm hakikatiyle anlattığı ve nehir söyleşi formatında yayınlanan Hakikaten ikinci baskısını yapmışken,  stüdyoda Okyay'ın eski mesai arkadaşı Ömer Madra da bulundu. her zamanki gibi neşeli anekdotları ve hiç bitmeyen kahkahasıyla Sevin Okyay'la keyifli bir sohbet, aşağıdaki linkten dinlenebilir.
DEPO'nun sorumlusu ve Siyah Bant kurucusu Asena Gunal'ı konuk ettik
Sanatçı Erinç Seymen ile Galeri Zilberman'da açılan ve 4 Kasım'a kadar görülebilecek olan Homo Fragilis / Kırılgan İnsan'ı Seymen ile birlikte dolaştık. 
YKKSY Genel Müdür Tülay Güngen ile  yeni binayı ve yeni sezonu değerlendirdik. 
Açık Dergi yayınına Kardeş Türküler ekibini temsilen Feryal Öney ve Fehmiye Çelik stüdyo konuklarımız oldu. Kardeş Türküler'in 2011'de çıkardığı Çocuk (H)aklı albümünden 6 yıl sonrakı "Yol" albümünün hikayesini dinledik.
Açık Dergi'de Restore Film Günleri Beykoz Kundura Kültür Sanat Yöneticisi Buse Yıldırım ve Küratör Nagehan Uskan'ı ağırladık
Bilimkurgu Kütüphanesi'nin kurucularından Nevzat Doğan ile konuştuk 
Mahkeme Ressamligi Turkiye'ye geliyor, hem de gazetecilerin yargilandigi durusmalardan. Zeynep Özatalay ile konuştuk 
Mendirek'ten çıkan Bozcaada Yazıları'nın Prof. Necati İnceoğlu ile konuştuk. 
Bu yıl 25. yılını geride bırakan Onur Haftası soruyor: Aramızda ne Var? Düzenleme komitesinden Haziran Düzkan ile konuştuk. 
Kirkor Sahakoğlu ve Emre Zeytinoğlu ile birlikte Ütopya'yı konuştuk 
Yazar Ayşe Acar ile Yapay Zeka, Robotlar ve İnsanlar Üzerine 
Ayfer Yavi ve Raife Polat ile 10 yıllık hikayeye dayanan Kardeş Mutfaklar'ı konuştuk
Arzu Yayıntaş ve Sevil Tunaboylu ile Ark Kültür'de açılan Bize Ait Bir Oda'yı konuştuk. 
Sanatorium'da acilan Sibel Güzellik Salonu'nu Nazım Ünal Yıldız ile konustuk   
Yönetmen  Kazım Öz ile yeni filmi Zer hakkında konuştuk. 

Sayfalar