Açık Dergi Kayıt Arşivi

Buradan programın geçmiş bölümlerine ait kayıtları doğrudan site üzerinden dinleyebilirsiniz. Ancak bu kayıtlar sitemizin altyapısının güncellendiği Ocak 2016’dan itibaren başlıyor. 

Programın podcast olarak yayınlanmış tüm bölümlerini dinlemek için podcast kanalına üye olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 23.02.2017
Örn., 23.02.2017
Dernekten Leyla Tekbulut ile konuştuk 
Kadınlar Hep Birlikte Güçlü Grubu 14 Şubat'ta "Tek başımıza da, sevgiliyle de mutluyuz. Hayır'larımız ise çok çeşitli." demek için Beşiktaş meydanında toplandılar.  Beşiktaştayken biraraya gelmenin bir anlamı da şu; 8 Mart yaklaşırken, yapılacakları birlikte organize etmeyi planlayan "Kadınlar Hep Birlikte Güçlü Grubu'nun" ilk sokağa çıkışı  Ekipten Feride Eralp ile konuştuk. 
Doğumgünü vesilesiyle Brech'ten Hilmi Tezgör çevirisi ile bir öykü ve üç şiir: Balkan Savaşı Arz Talep Şarkısı Çay Demlerken Şiir Okumak Hollwood  
  Festival Direktörü Bilge Taş ile konuştuk
Başka Bir Okul Mümkün projesi dahilinde geçtiğimiz Eylül ayında Moda'da açılan Koşan Kaplumbağa Anaokulu'nu konuşuyoruz. 
Ocak ayı itibariyle Çemberlitaş'taki mekanlarını terk etmek durumunda kalan bağımsız tiyatro topluluğu Mekan Artı ile  Jean Genet ve Pier Paolo Pasolini ile geçen son sezonu ve önümüzdeki günlerin akıbetini konuştuk.     
Koordinatör Murat Ovalı ile konuştuk 
2 Ocak 2017'de 90 yaşında kaybettiğimiz düşünür, yazar, şair, sanat eleştirmeni ve çağımızın en önemli entelektüellerinden biri olan John Berger'ı çeşitli metinler aracılığıyla aandık.
Mor ve Ötesi
Füsun Demirel, Dario Fo ve Aşk Dersleri
Emek Bizim İstanbul Bizim ekibinin küçük bir kısmını stüdyoda ağırladık. 
Besteci, müzisyen Zeynep Gedizlioğlu, Açık Dergi'de, Hrant Dink'in anısına adanmış olan "Susma" isimli eserinin nasıl ortaya çıktığını anlattı. "Susma"nın tohumları, Hrant Dink'in katledildiği 19 Ocak 2007'de, Agos gazetesinin önünde binlerce kişinin toplandığı gün, o kalabalığın içinde atılmış. Gedizlioğlu'yla sohbetimizin sonunda, 2007 yılında Arditti Yaylı Çalgılar Dörtlüsü'nün seslendirdiği "Susma"yı dinledik.
Dost Kip: İsmet Sıral Yaratıcı Müzik Atölyesi 2010 Hakkında, 13 Temmuz 2010

Sayfalar