Açık Dergi Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 30.04.2017
Örn., 30.04.2017
Yönetmen  Kazım Öz ile yeni filmi Zer hakkında konuştuk. 
Karşı Sanat'ta açılan Dört Göz isimli sergiyi konuştuk.  
Kadınlar Hep Birlikte Güçlü Grubu 14 Şubat'ta "Tek başımıza da, sevgiliyle de mutluyuz. Hayır'larımız ise çok çeşitli." demek için Beşiktaş meydanında toplandılar.  Beşiktaştayken biraraya gelmenin bir anlamı da şu; 8 Mart yaklaşırken, yapılacakları birlikte organize etmeyi planlayan "Kadınlar Hep Birlikte Güçlü Grubu'nun" ilk sokağa çıkışı  Ekipten Feride Eralp ile konuştuk. 
Doğumgünü vesilesiyle Brech'ten Hilmi Tezgör çevirisi ile bir öykü ve üç şiir: Balkan Savaşı Arz Talep Şarkısı Çay Demlerken Şiir Okumak Hollwood  
  Festival Direktörü Bilge Taş ile konuştuk.
Başka Bir Okul Mümkün projesi dahilinde geçtiğimiz Eylül ayında Moda'da açılan Koşan Kaplumbağa Anaokulu'nu konuşuyoruz. 
Koordinatör Murat Ovalı ile konuştuk 
Ocak ayı itibariyle Çemberlitaş'taki mekanlarını terk etmek durumunda kalan bağımsız tiyatro topluluğu Mekan Artı ile Jean Genet ve Pier Paolo Pasolini ile geçen son sezonu ve önümüzdeki günlerin akıbetini konuştuk.     
2 Ocak 2017'de 90 yaşında kaybettiğimiz düşünür, yazar, şair, sanat eleştirmeni ve çağımızın en önemli entelektüellerinden biri olan John Berger'ı çeşitli metinler aracılığıyla aandık.

Sayfalar