Açık Dergi Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 22.10.2019
Örn., 22.10.2019
Ozan Bircan'la merkezinde kabak kemânenin bulunduğu rock-metal albümü "Restart Your Life" albümü vesilesi ile stüdyoda buluşuyoruz.
Alman oyun yazarı Moritz Rinke ile DasDas'ın bu sezon izleyici ile buluşturduğu Batı'nın Sonu oyunu üzerine sohbet. 
Açık Dergi'de 12 Ekim'de Salt Galata'da gerçekleşecek HOŞÇA KAL DÜNYA: EKOLOJIK KRİZE DAİR GÜNCEL YAKLAŞIMLAR panelini düzenliyicisi Gözde Filinta konuşuyoruz.
Açık Dergi'de 12 Ekim'de Salt Galata'da gerçekleşecek HOŞÇA KAL DÜNYA: EKOLOJIK KRİZE DAİR GÜNCEL YAKLAŞIMLAR panelini düzenliyicisi Gözde Filinta konuşuyoruz.
“Fermantasyon Fotoğraf İnisiyatifleri Sergisi, DEMO LAB. SUIMASEN, MOKU ve Konuklarının katılımıyla 19 eylülde Karşı Sanat’ta açıldı. Açık Dergi'de Orhan Cem Çetin ve Melike Koçak'la konuşuyoruz
Aydınlık Sabahın Sesi | Gomidas 150 Yaşında konserini Anadolu Kültür'den Tamar Nalcı ile konuşuyoruz.
Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nin düzenlediği Kıraathane Edebiyat Şenliği'ni Açık Dergi'de Yasemin Çongar'la konuşuyoruz.
16. İstanbul Bienali açılış toplantısında, Bige Örer ve Nicolas Bourriaud'nun konuşmalarını derledik.  
Bu seneki şenlikten, tohumun ve yerel tohumun öneminden, tohum ve kadının kan bağından, yerel yönetimin kırsal kalkınmadaki öneminden, yeni köylülerden, küçük ölçekli üreticileriden ve iklim kriziyle gıda krizinin göbek bağından dem vurduk. Deniz Koloğlu'nun derlemesiyle.   Sırasıyla: Çiftçi, üretici Mustafa Alper Ülgen,  Kendi bahçesini ekip biçen metin yazarı, editör Emel Kızılcık   Tarım ekonomisti Dr. Zerrin Çelik CHP'li Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun Çiftçi, üretici Sevinç Özkaya, nam-ı diğer Sevinç Abla Eski Açık Radyo programcılarından çiftçi Cem Birder Dağ başında faaliyet gösteren tasarım stüdyosu Harmondia'dan Kübra Köprülüoğlu Aşanlı Çiftçi, bitki toplayıcı, üretici Emine Beceren   Bayramiç'ten sesleniyor.
Açık Radyo'da Murat Abbas'la Neue! Step Festivalini konuşuyoruz.
Murat Abbas'la 11-28 Eylül'de Zorlu PSM'de gerçekleşecek Neue! Step Festivali konuşuyoruz.
İlki gerçekleştirilen Kaş Caz Festivali'ni Açık Radyo'da 3dots'tan Murat Sezgi ile konuşuyoruz.
Heybeliada Ruhban Okulu'nda açılan; Marmara ve çevresini konu alan Derin Akıntı sergisi hakkında özel yayın
Dostumuz Cüneyt Cebenoyan'ın cenazesinden notlar ve onun ardından elimize ulaşan iki mektup.  
Açık Dergi'de çok sevgili Sona Ertekin'le ilk romanı Arızanın Merkezine Seyahat için buluştuk. Sekiz yıllık bir süre zarfında ortaya çıkan eser, fantastik macera ve yol romanı. Temmuz ayında Mundi/Can Yayınları'ndan çıktı!
Korhan Gümüş ve Evrim Altuğ'la Europe Nostra'nın Büyükada Rum Yetimhanesi hakkında 29 Temmuz'da yayınlanan son raporunu konuşuyoruz.
Açık Dergi programcılarından Gülin Dede Tekin, Yüzyılın Evi oyunu Edinburgh Fringe Festivali'nden gösterilecek Yeşim Özsoy'la söyleşiyor. Kayıt için Radyo Modyan'a çok teşekkür ederiz.
Tekrar yayın hayatın başlayan Altyazı Aylık Sinema Dergisi editörlerinden Fırat Yücel konuğumuz. Altyazı'nın yeni yayını FASİKÜL'ü konuşuyoruz.
Caz Festivali direktörü Harun İzer'le sürmekte olan Caz Festivali'ni konuşuyoruz. Festival bu sene kamusal etkinliklere verdiği önemle dikkat çekiyor. Uluslararası pekçok sanatçının İstanbul'u ziyaret etmesi de cabası.

Sayfalar