Açık Bilinç Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 27.01.2020
Örn., 27.01.2020
Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi ve Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuarı direktörü Prof. Ayşe Bilge Selçuk ile, yeni kitabı üzerinden, çocuk gelişimi, sosyal sorumluluk, ahlak ve hayata dair bir sohbet.
Programda Genç İşşizler Platformu kurucusu iktisatçı Dr. Murat Kubilay ile ülkemizin kanayan yarası genç işsizliği konuşuldu.
Programın konusu sadık dostumuz köpekler.
Yıl biterken 2019'a bakış.
Programda bilgisayar bilimci, teknoloji uzmanı ve girişimci Alper Yeğin ile Türkiye'de ve dünyada IoT'nin bugünü ve yarını konuşuldu.
Kuantum Bilgisayarı nedir? Klasik bilgisayarlardan farkı ne? Avantajları neler? Onların yerini alabilir mi? Türkiye'de kuantum hesaplama alanında ne durumdayız?
" Programda gazeteci Elif İnce ile konuşuldu."
Programda Alzheimer, intihar, ötanazi üçgeninde Sandra ve eşi Daryl Bem'e dair gerçek bir hayat hikayesi konuşuldu.
Programda Prof.Dr. Hakan Gürvit ile Alzheimer araştırmalarındaki mevcut durum ve son gelişmeler konuşuldu.
Programın konusu, intihar düşüncesi ve eyleminin ardındaki psikolojik ve sosyolojik nedenler. "Werther etkisi", istatistikler, toplumsal çözülme ve anomi.
Programda 8. yıl için planladığımız programlar konuşuldu, konularımız ve konuklarımızdan söz edildi.
Programda 'Kamusla Güreş' programının yapımcıları Didem Gürzap ve Kerem Doğan ile Felsefenin en temel sorunlarından Zihin-Beden ilişkisine dair sözcüklerin kökenleri ve kavramlar arasındaki ilişkiler konuşuldu.
Programda 'Küçük Düşünürler Topluluğu'ndan felsefeci ve eğitmen Dr. Özge Özdemir ve iki öğrencisi Saba Koca ve Tuna Çakır ile konuşuldu.
Programın konukları Zafer Kıraç, Beril Sönmez, Övgü Gökçe, ve Asena Günal’ın anlatımlarıyla Türkiye'de gönüllülük esasıyla yapılan sosyal politika faaliyetlerinden etkileyici bir seçki sunuldu.

Sayfalar