Dünyayı Okumak Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 23.09.2018
Örn., 23.09.2018
Açık Radyo'da 18 Eylül 2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Buket Uzuner'di. Buket Uzuner ile “Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Hava” isimli kitabı üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 4 Eylül’de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ömer Faruk'tu. Ömer Faruk ile “Dışarıdan Düşünmek: Deleuze ve Guattari Perspektifinden Felsefe, Siyaset ve Sanat Yazıları” isimli kitabı üzerine sohbet ettik.
Açık Radyo'da 28 Ağustos'ta dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ömer Faruk'tu. Ömer Faruk ile “Dışarıdan Düşünmek: Deleuze ve Guattari Perspektifinden Felsefe, Siyaset ve Sanat Yazıları” isimli kitabı üzerine sohbet ettik.
Açık Radyo'da bu salı dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ferit Burak Aydar’dı. Ferit Burak Aydar ile çevirmeni olduğu  “Toplumsal Cinsiyet Tarihçiliği Nedir?” isimli kitap ve feminist tarih yazımı üzerine konuştuk.
Açık Radyo'da bu salı dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Özlem Bahadır Karaoğlu idi. Özlem Bahadır Karaoğlu ile “İstanbul Çözüldü” isimli kitabı üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da bu salı dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Fuat Sevimay’dı. Fuat Sevimay ile “Anarşık” isimli kitabı üzerine konuştuk.  
Dünyayı Okumak 22 Mayıs 2018 konuğu Feyzullah Coşkun'du. Feyzullah Çoskun'la 18 - 19 Mayıs tarihlerinde yapılan Alternatif Eğitim Sempozyumunu değerlendirdik.
Açık Radyo'da bu salı dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Devin Bahçeci'ydi. Devin Bahçeci ile “Kişisel Karbon Ayak İzi Rehberi” isimli kitabı ve iklim değişikliği üzerine sohbet ettik.
Açık Radyo'da 14 Kasım salı günü dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Başak Pirtini'ydi. Başak Pirtini ile  “Doğal Annelik Yolunda” isimli kitabı üzerine konuştuk.   Başak Pirtini kimdir diyenler için:  http://bit.ly/2zCBHl8   Doğal Annelik Yolunda kitabıyla ilgili bilgiler linkte. http://bit.ly/2zCyfHi
Bu hafta Açık Radyo'da dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Kurtul Gülenç'ti. Kurtul Gülenç ile “Frankfurt Okulu” isimli kitabı ve adalet üzerine konuştuk.
Açık Radyo'da bu salı dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Fuat Sevimay'dı. Fuat Sevimay’la “Kapalıçarşı” isimli kitabı üzerine konuştuk.
Açık Radyo'da dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ergün Kocabıyık'tı. Ergün Kocabıyık’la “Dolaylı Hayvan” isimli kitabı üzerine konuştuk.
Dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Hüseyin Irmak'tı. Hüseyin Irmak’la “Tatavla’dan Kurtuluş’a” isimli kitabı üzerine ve Tatavla'nın sosyo kültürel dönüşümü üzerine konuştuk.  
Dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Kenan Çayır'dı. Kenan Çayır ile "Biz" Kimiz? Ders Kitaplarında Kimlik, Yurttaşlık, Haklar başlıklı çalışma üzerine konuştuk.
Dünyayı Okumak: Yazarlar ve İlhamları programının konuğu bu hafta Müge İplikçi'ydi. Müge İplikçi ile Saklambaç romanı ve gençlik edebiyatı üzerine konuştuk.
Açık Radyo'da dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Barış Doğru'ydu. Barış Doğru ile Ekoiq Dergisi üzerine ve sürdürülebilirlik üzerine konuştuk.   
Açık Radyo'da 16.05.2017 tarihinde Dünyayı Okumak: Yazarlar ve İlhamları programında Birol Caymaz ile Türkiye'de Vatandaşlık kitabı üzerine konuştuk. 
Dünyayı Okumak: Yazarlar ve İlhamları programında bu hafta Ali Ergur ile Müzikli Aklın Defteri kitabı üzerine konuştuk. 
Dünyayı Okumak: Yazarlar ve İlhamları programında Fatmagül Berktay'la Politikanın Çağrısı kitabı üzerine konuştuk. 
Dünyayı Okumak: Yazarlar ve İlhamları programımızın konuğu Filiz Meşeci Giorgetti'ydi. Kendisiyle Eğitim Ritüelleri kitabını konuştuk.