Dünyayı Okumak Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 16.12.2018
Örn., 16.12.2018
Açık Radyo'da 6 Kasım 2018 Salı günü Dünyayı Okumak: Yazarlar ve İlhamları programının konuğu Ayhan Kaya'ydı. Ayhan Kaya ile Avrupa’da Sağ Popülizmin Yükselişi başlığı üzerine konuştuk.   
Açık Radyo'da 23.10.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Orhan Tuncay idi. Orhan Tuncay ile “Kale Kapısından Geçmez” ve "Touched" isimli kitapları üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 09.10.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Melike Müezzinoğlu idi. Melike Müezzinoğlu ile Malva Permakültür Çiftliği üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 02.10.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Anday Ataman idi. Anday Ataman ile yerelde ekoloji hareketi üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 25.09.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Buket Uzuner idi. Buket Uzuner ile kitapları üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 18 Eylül 2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Buket Uzuner'di. Buket Uzuner ile “Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Hava” isimli kitabı üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 4 Eylül’de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ömer Faruk'tu. Ömer Faruk ile “Dışarıdan Düşünmek: Deleuze ve Guattari Perspektifinden Felsefe, Siyaset ve Sanat Yazıları” isimli kitabı üzerine sohbet ettik.
Açık Radyo'da 28 Ağustos'ta dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ömer Faruk'tu. Ömer Faruk ile “Dışarıdan Düşünmek: Deleuze ve Guattari Perspektifinden Felsefe, Siyaset ve Sanat Yazıları” isimli kitabı üzerine sohbet ettik.
Açık Radyo'da 14.08.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programında Akif Pamuk ile Kır Kent Buluşmaları üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da bu salı dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ferit Burak Aydar’dı. Ferit Burak Aydar ile çevirmeni olduğu  “Toplumsal Cinsiyet Tarihçiliği Nedir?” isimli kitap ve feminist tarih yazımı üzerine konuştuk.
Açık Radyo'da bu salı dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Özlem Bahadır Karaoğlu idi. Özlem Bahadır Karaoğlu ile “İstanbul Çözüldü” isimli kitabı üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da bu salı dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Fuat Sevimay’dı. Fuat Sevimay ile “Anarşık” isimli kitabı üzerine konuştuk.  
Açık Radyo'da 17.07.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Alper Çeker idi. Alper Çeker ile “Altıkırkbeş Yayınevi ” üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 10.07.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Murat Çakan idi. Murat Çakan ile “Etimolojik Hikayeler” isimli kitabı üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 26.06.2018 tarihinde dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Pınar Uyan Semerci'ydi. Pınar Uyan Semerci ile “Fanusta Diyaloglar” isimli kitabı üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 19.06.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ezgi Kaya idi. Ezgi Kaya ile çevirisini yaptığı "Faşizm Üzerine: Önlenebilir Yükseliş” isimli kitap üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 29.05.2018 dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Ogan Güner'di. Ogan Güner ile “Hercümerç” isimli kitabı üzerine bir sohbet ettik.
Dünyayı Okumak 22 Mayıs 2018 konuğu Feyzullah Coşkun'du. Feyzullah Çoskun'la 18 - 19 Mayıs tarihlerinde yapılan Alternatif Eğitim Sempozyumunu değerlendirdik.
Açık Radyo'da 15.05.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Şule Şenol idi. Şule Şenol ile Uluslarası Alternatif Eğitim Sempozyumu ve Alternatif Eğitim Dergisi üzerine bir sohbet ettik.
Açık Radyo'da 24.04.2018'de dünyayı okumak: yazarlar ve ilhamları programının konuğu Aysel Sağır idi. Aysel Sağır ile “Kırgın Çocuklar Mevsimi” isimli kitabı üzerine bir sohbet ettik.

Sayfalar