Kentin Gizli Öyküleri Kayıt Arşivi

 

Programın kayıtlarını buradan dinleyebileceğiniz gibi, podcast kanalına üye olarak farklı podcast uygulamaları aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da dinleyebilir, yeni bölümler yayınlandıkça haberdar olabilirsiniz:iTunes / RSS

Podcast kanalları ve üyeliği hakkında daha detaylı bilgi almak içintıklayın.

Örn., 19.01.2020
Örn., 19.01.2020
Mesleğinin yirminci yılında gittiği köy okulunda harikalar yaratan Selma Karaalp, çocuklara adanan hayat hikayesi ile bu hafta Kentin Gizli Öyküleri'nin konuğu oluyor. 
O hep masmavi gökyüzüne umutlarını bağladı. Çocukken başlayan uçurtma tutkusu, hayatını bambaşka bir noktaya sürükledi. Uçurtmanın düşüne adanmış bir yaşam öyküsü ile Mehmet Naci Aköz Kentin Gizli Öyküleri'nin bu haftaki konuğu.
Yaklaşık 35 yıldır Beyoğlu'nda, Hazzopulo Pasajı'nda çay ocağı işleten "Kahveci Mustafa Amca", Doğubeyazıt'tan Beyoğlu'na uzanan yaşam öyküsü ile Kentin Gizli Öyküleri'nin bu haftaki konuğu.
O bir anne, bir çiftçi, bir girişimci. Toprakta yaşanabilir bir dünyanın izini süren Nilüfer Erdin Omur yaşam öyküsü ile Kentin Gizli Öyküleri'nin bu haftaki konuğu. 
Adıyaman'ın bir köyünde doğdu. Mevsimlik tarım işçisi olarak ailesi ile pamuk tarlalarında çalıştı. On dört yaşında geldiği İstanbul'dan Almanya'ya, oradan Üsküdar'ın Bakkal Kanber Amcası olma sürecine uzanan yaşam öyküsü ile Kanber Bozan Kentin Gizli Öyküleri'nin bu haftaki konuğu. 
O dünyayı daha yaşanabilir bir hale dönüştürmeye çalışan bir berber. Berber çırağıyken daha dükkanının sokağında topladığı teneke kutulara çiçekler eken, kullanılmış kağıtları kimsesiz çocuklar için toplayan; kendi dükkanını açtıktan sonra kitap okuyanı, fidan dikeni, pil getireni ücretsiz tıraş eden; düzenlediği proje ve kampanyalarla bir çok ödül almış gerçek bir "esnaf". Rasim Uyan yaşam öyküsü ile Kentin Gizli Öyküleri'nin bu haftaki konuğu. 
Yıllar önce arkadaşlarına ziyaret için gittikleri Edirne'de akıllarına bir fikir geldi. İş arkadaşları ile kurdukları "Yürüyen Budalalar" grubu ile şehirleri, ülkeleri sadece turist olarak gezmedi, kentlerin tarihine, kültürüne, müziklerine de konuk oldular. Yaşam öyküsü ile Halil Çelik Kentin Gizli Öyküleri'nin bu haftaki konuğu. 
Kimsesiz köyün kahvecisi O. Terk edilmiş köy Lübbey'de yaşayan beş kişiyi terk etmeyen; 36km yol yapıp kahvehanesini açan bir vefalı insan Mehmet Güler'in öyküsü var bu hafta Kentin Gizli Öyküleri'nde. 
16 Yaşında liseyi, 22 yaşında tıp fakültesini bitirdi. Çok başarılı bir doktor ve dışarıdan bakıldığında imrenilecek bir hayata sahipken; çok sevdiği ablasını kaybetmesinin ardından yaşamın anlamını sorgulamaya başladı. Kendini arayış sürecinde kazandığı deneyimleri anlatmak için 9 kitap yazdı. Sıra dışı bir doktor ve kendini arayan bir adam Erkan Sarıyıldız bu hafta Kentin Gizli Öyküleri'nin konuğu oluyor. 
Babası Hayri Usta, kendisi gibi yemenici olup, zorluk yaşamasın diye onu oto tamircisine çırak olarak verdi. Ama O, 30 yaşında kırtasiye dükkanına dönüştürmek için girdiği yemeni dükkanından; Hollywood filmlerine bile yemeni üreten bir marka yarattı. 4. Kuşak olarak devraldığı yemenileri yok olmaktan kurtaran ve bugün her yaştan insanla buluşturan Orhan Çakıroğlu yaşam öyküsü ile Kentin Gizli Öyküleri’ne konuk oluyor. 
Sokaklarda kağıt toplarken bir gün bir tabela gördü. Tabelanın ardındaki spor salonuna girmeye o gün cesaret edemedi. Daha sonra arkadaşlarını da yanına alarak gittiği o salonda hayatının değişeceğini nereden bilebilirdi ki. Kağıt toplayıcılığından dünya şampiyonluğuna uzanan yaşam öyküsü ile Kadir Dalkıran Kentin Gizli Öyküleri’ne konuk oluyor. 
Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden birinde yöneticiyken bir sabah uyandı ve istediği her şeye sahip olduğunu düşündü. İşinden istifa etti ve gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için yollara düştü. Üniversite üniversite gezip gençlere önce hayal kurduran ve sonra da tüm gücünü bu hayalleri gerçekleştirebilmek için harcayan, bugüne kadar 1000 gencin hayalini gerçekleştirmiş bir garip adam, Semih Yalman yaşam öyküsü ile Kentin Gizli Öyküleri’ne konuk oluyor.
Bir ev erkeği hikayesi var bu hafta Kentin Gizli Öyküleri'nde. Çocuğuna bakmak için ev erkeği olmayı seçen, oğlunu götürdüğü bir masal atölyesinde ekşi maya ile tanışan ve aile bütçesine katkı olması için evinde, kendi fırınında pişirdiği ekşi mayalı ekmekleri, hiç bir araç kullanmadan yürüyerek sahiplerine dağıtan Murat Demirtaş, sağlıklı gıdanın izinde bir yaşam öyküsü ile bu hafta konuğumuz oluyor.  
  Televizyon fiyatlarını yüksek bulunca, oturup kendi televizyonunu kendisi yaptı. Teknoloji alanında geliştirdiği ürünü daha üretmeden 94 ülkeden aldığı siparişle, Türkiye'den en çok desteği alan girişim oldu. Tutkusunun peşinde, hiç vazgeçmeyen yaşam öyküsü ile Ercan Erciyes Kentin Gizli Öyküleri'nin bu haftaki konuğu.
Karaman’da terzi çırağı olarak mesleğe başlayan; sonra Beyoğlu’nda ustası Yorgo’nun işini devralan Celalettin Benli, tam 61 yıldır kişiye özel gömlek dikiyor. Bugüne kadar 6 cumhurbaşkanını, sayısız sanatçıyı, siyasetçiyi ve iş adamını giydiren Celalettin Benli, yaşam öyküsü ile Kentin Gizli Öyküleri’nin bu haftaki konuğu. 
Siz hiç peynire aşkla bağlı bir insan tanıdınız mı? O bir peynir ustasından çok, tutkusu uğruna bir köyün ve onlarca insanın hayatını değiştiren bir Anadolu bilgesi... Yaşam öyküsü ile İlhan Koçulu Kentin Gizli Öyküleri’nin  bu haftaki konuğu
İstiklal Caddesi'nde, tünele doğru yürürken bembeyaz önlüğü ile içli köfte satan, Sabırtaşı isimli tezgahının ardında güler yüzü ile İstanbul'un tüm karmaşasına yıllardır meydan okuyan; Beyoğlu'nda bir bey oğlunun hikayesi var bu hafta Kentin Gizli Öyküleri Programı'nda.
Kırk yıldır, bir kamyonetin üzerinde yirmi binden fazla köyü karış karış gezen, çiftçilerle bilgisini paylaşan, "ben bir hiçim ama burada çok işim var" diyen bir Anadolu bilgesi, bir farklı hoca Tanfer Dinler konuk bu hafta Kentin Gizli Öyküleri'ne.
Toplum baskısı ondan sağlığını aldı belki ama o bugün başkalarının umudu için mücadele ediyor. Bir varoluş hikayesi ile Didem Acar, Kentin Gizli Öykülerinin bu haftaki konuğu. 
Toplum baskısı ondan sağlığını aldı belki ama o bugün başkalarının umudu için mücadele ediyor. Bir varoluş hikayesi ile Didem Acar, Kentin Gizli Öykülerinin bu haftaki konuğu.

Sayfalar