Bulut Bagatır

-
Aa
+
a
a
a
Konferans salonundan bir kare
25 Haziran 2022
İklim Habercileri'nin yeni bölümünde Bonn’daki iklim müzakerelerinin sonuçları ve olası yansımaları 350.org küresel kampanyalar sorumlusu Cansın Leylim ile ele alındı.
güneş panelleri arkasında termik santral bacaları
11 Haziran 2022
İklim Habercileri'nin yeni bölümünde DEVA Partisi’nin Çevre ve İklim Değişikliği Eylem Planı ele alındı.
Beşiktaş Meydan'da gençlerin iklim eylemi
06 Haziran 2022
6’lı masada temsil edilen partilerden gençler iklim politikasını ve Avrupa Yeşil Mutabakatı’nı tartışırken, gençleri bir araya getiren Daktilo1984’ten Selim Yıldırım toplantıyı ve hedeflerini İklim Habercileri'nde anlattı.
Güneş panelleri, bozuk paralar, rüzgar gülleri
28 Mayıs 2022
İklim Habercileri'nin bu bölümünde Türkiye’nin yenilenebilir enerji ile 1 yılda nasıl milyarlarca dolarlık enerji ithalatından kaçındığı Ember’den Ufuk Alparslan ile ele alındı.
Köyde taş ocağı karşıtı eylem yapan yerel aktivistler
23 Mayıs 2022
İklim Habercileri'nin yeni bölümünde, doğa savunucuları için Birleşmiş Milletler’e başvuru süreçlerini aktaran rehberi Doğa Derneği ile hazırlayan avukat Özlem Altıparmak ile rehberin içeriği ele alındı.
rüzgar gülleri
14 Mayıs 2022

İklim Habercileri'nin son bölümünde SHURA Araştırma Koordinatörü Hasan Aksoy ile Tükiye’nin yenilenebilir enerji potansiyeli ele alındı. 

Kömür tutan el
01 Mayıs 2022

İklim Habercileri'nin yeni bölümünde Change.org Türkiye’nin hazırladığı “İklim için Kampanyacılık Rehberi” hazırlayan ekipten Buket Atlı ile ele alındı.

Milas'taki zeytin eyleminden bir kare
23 Nisan 2022

İklim Habercileri'nin yeni bölümünde 350.org Türkiye’den Efe Baysal ile Milas’ta zeytinciliğe dayalı bir ekonominin getirilerini ele alan yeni bir rapor tartışıldı.

santral için ağaçların kesildiği alan
20 Nisan 2022

İklim Habercilerinin 30. bölümünde TEMA Vakfı’ndan Eylem Tuncaelli ile Sinop’ta kurulması planlanan nükleer santrala ilişkin son gelişmeler değerlendirildi.

termal dünya haritası
09 Nisan 2022

İklim Habercileri'nin yirmi dokuzuncu bölümünde IPCC’nin seragazı azaltımına dair raporu Prof. Dr. Murat Türkeş ile ele alındı.

karbon knob'u
03 Nisan 2022

İklim Habercileri'nin yirmi sekizinci bölümünde TÜİK’in 2020 yılına ilişkin açıkladığı seragazı emisyonu verilerinin Türkiye’nin 2053 net sıfır hedefi doğrultusunda ne anlama geldiği tartışıldı. 

şehirde hava kirliliği
28 Mart 2022

İklim Habercilerinin yirmi yedinci bölümünde AB Sınırda Karbon Düzenlemesi Mekanizması’nın Türkiye’ye olası etkileri İKV Genel Sekreteri Çiğdem Nas ile ele alındı. 

yakılan doğal gaz tüpleri
19 Mart 2022

İklim Habercileri'nin yirmi altıncı bölümünde Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle beraber güçlenen enerji krizinin olası yansımaları Prof. Dr. Etem Karakaya ile tartışıldı. 

13 Mart 2022

İklim Habercileri'nin yirmi beşinci bölümünde zeytinliklerin madencilik faaliyetleri için yok edilmesinin önünü açan kararın olası sonuçları tartışıldı.

Asya'da su basmış bir köyde yaralıları taşıyan sağlık görevlileri
05 Mart 2022

İklim Habercileri'nin yirmi dördüncü bölümünde Prof. Dr. Murat Türkeş ile 28 Şubat’ta yayımlanan son IPCC raporunun çıktıları ele alındı. 

termik santral
26 Şubat 2022

İklim Habercileri'nin yeni bölümünde İklim Şurası’na dair gelişmeler aktarılırken, geçici faaliyet belgesi ile çevre mevzuatı yükümlülüklerinden sürekli muaf tutulan Türkiye’nin en eski kömürlü termik santrallerine dair tartışmalar ele alındı.

Sel basmış yolda otobüs durağında oturakların üstüne çıkmış insanlar
19 Şubat 2022

İklim Habercileri'nin yirmi ikinci bölümünde İklim Haber’in KONDA Araştırma ile beraber gerçekleştirdiği “Türkiye’de İklim Değişikliği ve Çevre Sorunları Algısı 2021” çalışmasının sonuçları tartışıldı.

Akbelen direnişinden bir fotoğraf
12 Şubat 2022

İklim Habercileri'nin yirmi birinci programında KARDOK Vekili Avukat İsmail Hakkı Atal ile Akbelen direnişinin hukuki mücadelesi ele alındı.

maden önünde çiçek sulayan çocuk ve babası illüstrasyon
06 Şubat 2022

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu 'İklim Habercileri'nin 20. programında HEAL’dan Funca Gacal ile Türkiye’de kömürün sağlık karnesi ele alındı.

Botaş doğalgaz vanaları
29 Ocak 2022

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu 'İklim Habercileri'nin on dokuzuncu programında Türkiye’nin doğalgaz krizi masaya yatırıldı. 

24 Ocak 2022

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu 'İklim Habercileri'nin on sekizinci programında muhalefet partilerinin iklim değişikliği politikaları tartışıldı. ​​​​

Ormandan bir fotoğraf
16 Ocak 2022

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu 'İklim Habercileri'nin on yedinci bölümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla dört ildeki bazı alanların orman sınırları dışına çıkarılması kararı Prof. Dr. Doğanay Tolunay ile ele alındı.

THK yangın söndürme uçağı
08 Ocak 2022

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu 'İklim Habercileri'nin on altıncı programında 2021’de iklim krizine dair dünyada ve Türkiye’de neler yaşandığı ele alındı.

Parti üyeleri TBMM basın kürsüsünde konuşmada
03 Ocak 2022

Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu “İklim Habercileri”nin on beşinci programında Yeşiller Partisi’nin eş sözcüsü Özlem Teke ile karşılaştıkları hukuksuzluk süreci ele alındı.

Meb logosu ve kuraklıkla yeşillik arasında bir ağaç
25 Aralık 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu “İklim Habercileri”nin on dördüncü bölümünde Nobel ödülü sahiplerinin iklim krizine dair çağrısından çevre eğitimi müfredatına iklim değişikliğinin de eklenmesine Türkiye’de ve dünyada iklim krizine dair son gelişmeler ele alındı.

Akbelen Ormanı'nda eylem yapan kadınlar
18 Aralık 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu “İklim Habercileri”nin on üçüncü programında Türkiye’de ve dünyada iklim krizine dair son gelişmeler ele alındı.

Gece orman yangını
12 Aralık 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu “İklim Habercileri”nin on ikinci programında Türkiye’de ve dünyada iklim krizine dair son gelişmeler tartışıldı.  

yan yana duran kesilmiş kütükler
05 Aralık 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu 'İklim Habercileri'nin on birinci programında Türkiye’nin sürdürülebilir gıdaya ulaşma yol haritası ele alındı, orman kanunundaki değişiklik tartışıldı.

28 Kasım 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu “İklim Habercileri”nin onuncu programında COP26’nın yankıları tartışıldı, Türkiye’nin kömürden çıkışına dair yol haritası ele alındı ve farklı şehirlerdeki kömüre karşı olan mücadelelere kulak verildi.

22 Kasım 2021

İklim Haber’den Barış Doğru ve Bulut Bagatır’ın hazırlayıp sunduğu “İklim Habercileri"nin dokuzuncu programında Birleşik Krallık’ın Glasgow kentinde 31 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen COP26’nın sonuçları ele alındı.