Hera Büyüktaşçıyan ile Bangladeş'teki Dhaka Art Summit hakkında

Hariçten Sanat
-
Aa
+
a
a
a
Hariçten Sanat: 26 Şubat 2018
 

Hariçten Sanat: 26 Şubat 2018

podcast servisi: iTunes / RSS

Sanatçı Hera Büyüktaşçıyan ile Çelenk Bafra, sanatçının Bangladeş’in Dakka kentinde katıldığı Dhaka Art Summit ile Hindistan, Pakistan ve Bangladeş'teki araştırmaları hakkında  söyleşiyor.

 2 – 10 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Dhaka Art Summit “Planetary Planning” adlı bir sergiye de ev sahipliği yapıyor. Sergi, 1969 yılında mimar ve tasarımcı Buckminster Fuller tarafından Delhi’de Nehru anıtı ile ilgili düzenlenen “Planetary Planning” adlı konferansı çıkış noktası olarak alıyor. Hera Büyüktaşçıyan'ın da aralarında bulunduğu farklı kuşaklardan 12 sanatçı, Güney Asya’da ve çevresindeki küreselleşmeye dair görüşlerini farklı medyumlar aracılığıyla inceliyor. Hariçten Sanat programında ele alınan Güney Asya coğrafyasının sanat ve mimarisi hakkında sergi, konuşma ve atölye çalışmalarına yer veren Dkaha Art Summit için ayrıntılı bilgi https://www.dhakaartsummit.org/ 

İstanbul'da yaşayıp çalışan Hera Büyüktaşçıyan işlerinde toplumsal kimlik ve bellek, aidiyet, ötekilik, tekillik ve zenofobi gibi kavramlar üzerine odaklanıyor.