Greta'dan uluslararası çağrı: 14 Aralık'ta bizimle birlikte greve katılın

-
Aa
+
a
a
a

Kim olursanız olun, nerede olursanız olun, şimdi size ihtiyacımız var!

Fotoğraf: Michael Campanella/Guardian

Merhaba, benim adım Greta Thunberg, 15 yaşındayım ve İsveçliyim. Polonya'daki Birleşmiş Millletler İklim Değişikliği görüşmeleri içn buradayım. 

Buradaki görüşmelerin ikinci haftasındayız. Şu ana kadar iklim eylemine ilişkin bir işaret görmedik. Karbon salımlarımız yükselmeye devam ediyor. ama bilim gezegeni 1,5 C derecelik ısınma tavanının altında tutmak için derhal harekete geçmemiz gerektiğini bize açık ve net şekilde söylüyor.

Kim olursanız olun, nerede olursanız olun, şimdi size ihtiyacımız var!

Bu Cuma, 14 Aralık'ta uluslararası bir grev çağrısında bulunuyorum. Lütfen bizimle birlikte greve katılın. Parlamentonuzun ya da yerel hükümet binanızın dışında, çok kısa bir süre için bile olsa durun ki içerdekiler bizim iklim eylemi talep ettiğimizi bilsinler!

Lütfen bu videoyu paylaşın ki bu bilgi yayılsın; ya da kendi videonuzu yapın ve arkadaşlarınızı da aynı şeyi yapmaya teşvik edin. Neden grev yaptığınızı ya da iklim grevini neden desteklediğinizi bütün dünyaya anlatın.

Biz iklim önderleriyiz

Siz de öylesiniz

#ClimateLeader #FridaysForFuture #COP24

#ClimateStrike #ClimateChallenge

Metnin İngilizce orijinali:

Hello, My name is Greta Thunberg, I'm 15 years old and I come from Sweden. And I'm here in the United Nations Climate Change talks in Poland. 

We are in week two of negotiations here. And as of now there are no signs of climate action. Our emissions are still increasing at the same time as the science has clearly told us that we need to act now to keep the planet within 1.5 C degrees of warming.

Whoever you are, wherever you are, we need you now!

This Friday, the 14th of December, I am calling for an international strike. Please strike with us. Stand outside your parliament or local government office even for just a short while to let them know that we demand climate action. 

Please share this video to spread the word, or make a video of your own and challenge your friends to do the same. Tell the world why you are striking or why do you support the climate strike. 

We are climate leaders

So are you

#ClimateLeader #FridaysForFuture #COP24

#ClimateStrike  #ClimateChallenge