Dünyayı Okumak

19 Haziran 2018
Haftanın ikinci dergisi. Kent Takvimi'nin ardından Bircan Yorulmaz'ın ayda bir hazırlayıp sunduğu köşemiz Kulis Sesleri yayında olacak.
15 Mayıs 2018
Haftanın ikinci dergisinde yoğun bir gündem bizleri bekliyor. Kent Takvimi'yle başladığımız dergide bu akşam bir parantez açıyoruz.
17 Nisan 2018
Haftanın ikinci dergisi, Kent Takvimi'nden sonra bir süredir beklediğimiz bir haberi veriyoruz. SALT Beyoğlu, İstiklal Caddesi'ne geri döndü.
20 Mart 2018
Haftanın ikinci Dergi'si.Yayında ise yeni bir grubun ilk konserlerinden önceki söyleşiyi bulacaksınız. Harmondia'dan bahsediyoruz.
13 Mart 2018
Açık Dergi'de bugün kentte ne var ne yok bir baktıktan sonra, bir konuğu ağırlıyoruz. Komuşumuz Tütün Deposu'nda açılan "Taşın Şiiri ANİ: Kültürlerin Kavşağında Bir Mimarlık Hazinesi" sergisini konulmak üzere Carsten Paludan-Müller ile röportajdayız.
28 Kasım 2017
Açık Dergi'de haftanın ikinci yayınında Filmmor ve Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivalleri Dayanışmaya Geldi! Uçan Süpürge'den Halime Güner ve Filmmor'dan Melek Özman ile 2018'in baharını festivale çevirecek olan kadınları konuştuk.
07 Kasım 2017
Açık Dergi'de bugün, Climate Keys yaklaşırken, dünyayı kurtaracak anahtarın kimde olduğunu düşündük. Önümüzdeki hafta içinde Hisar Okulları'nda yapılacak olan Climate Keys etkinliği için çalacak olan piyanist Birsen Ulucan telefon hattımızdaydı.
10 Ekim 2017
Antalya Altın Portakal Film Yarışması'ndan kaldırılan Ulusal Yarışma'nın bir tezahürü 20 Ekim'den itibaren Beyoğlu Sineması'nda gerçekleştiriliyor. "Bir Gün Geri Döneceğiz O Şehre" diyen sinemacılar, İstanbul'u 1 haftalığına Antalya'ya çeviriyorlar.
03 Ekim 2017
Kent Takvimiyle açtığımız 3 Ekim tarihinin bir özelliği de ayda bir yayınladığımız kült köşelerimziden Müziğin Başka Türlüsü'nün sona ermesi oldu.