Boğaziçi Üniversitesi

11 Nisan 2018
Tutuklu Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleri İstanbul Tabip Odası'nda, çocuklarını hedef gösterenlerin özür dilemesi ve tümünün serbest bırakılarak hukuksuzluğun son bulması talebiyle bir basın toplantısı düzenlediler. Açıklamaya ailelerin yanısıra çok sayıda siyasetçi, akademisyen ve öğrenci de katıldı.Açık Gazete'de basın toplantısından kayıtlar dinledik:
12 Aralık 2017
Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri su hakkı için "Mavi Topluluk Boğaziçi" kampanyasını başlattı. Kampüslerde ambalajlı su satışının durdurulmasını, sebillerin arttırılmasını talep ediyorlar. Su Hakkı’na konuk olan Marmara Üniversitesi Hukuk Bölümü öğrencisi Elif Sıla Aşık ve Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri yüksek lisans öğrencisi Arca Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi'ni su hakkını tanıyıp koruyan bir "Mavi Topluluk" yapmak için başlattıkları kampanyayı anlattı.
15 Kasım 2016
Bu hafta Açık Bilinç'te, 45. ABD Başkanı olarak seçilen Donald Trump'ın ABD ve dünya vizyonunu konuştuk. Programın ikinci bölümünde, çıkarılan KHK ile üniversitelerde rektörlük seçiminin kaldırılmasının ardından Prof.