"Bir Defaya Mahsus" Kayıtta: Telvin

s3_url_text: 
http://ia600806.us.archive.org/23/items/Telvin-turneBelgeselSoylesisi/TelvinBelgeselSoylesisi.mp3

"Bir Defaya Mahsus" Kayıtta: Telvin

10 Haziran 2012

“Kadim” belgeseliyle 49. Altın Portakal Film Festivali’nde “en iyi ilk belgesel” ödülünü alan yönetmen Okan Avcı, bu sefer Telvin ekibinin Akdeniz turnesinin yolculuğunu kayda geçirdiği “Telvin” belgeseliyle karşımızda.

 

Erkan Oğur, İlkin Deniz ve Turgut Alp Bekoğlu’ndan mürekkep Telvin ekibini bilenler bilir; halden hale geçen ve bunu müziklerindeki karşıklı muhabbetleriyle ortaya çıkaran, konser öncesi provaları oturup sohbet etmekten ibaret olan, gittikçe de genişleyen 20 yılı aşkın bir birliktelik. Canlı konser kayıtlarından oluşan bir albümleri var, fakat dinleyenlerin genel kanısı, Telvin’i konserlerinde canlı dinlemenin ayrı bir tadı olduğunu yönündedir.

Okan Avcı, belgesel boyunca dört kişilik ekiple İstanbul’dan başlayıp Telvin’i Akdeniz turu boyunca takip ediyor. Telvin albümündeki gibi, “bir defaya mahsus” kaydıyla başlayan belgeselin ayrıntıları ise aşağıdaki kayıtta. Önce belgesel sonrası yapılan söyleşiden, daha çok Erkan Oğur’a yöneltilen sorulardan ikisi - müzisyenin bu ülkenin topraklarından çıkan müziği paylaşmakla ilgili görüşleri ve de ileride yapmak istedikleri üzerine bir bölüm – ardından Okan Avcı’yla yaptığımız söyleşiyi, Telvin’den “Kervan” ve “Esbabiye” parçaları eşliğinde dinleyebilirsiniz..

Dinlemek için:

İndirmek için: mp3, 39.8 Mb.

6 Haziran 2012 tarihinde Açık Radyo’da Açık Dergi programında yayınlanmıştır.

Açık Dergi Söyleşileri’nin podcast servisine abone olmak için tıklayın.

Kategori: