Anayasa Reformu Süreci Açık Radyo'da

s3_url_text: 
http://ia601409.us.archive.org/23/items/SivilAnayasa16Mayis2012/SivilAnayasa20120516.mp3
Arsiv s3 Media: 

Anayasa Reformu Süreci Açık Radyo'da

16 Mayıs 2012

Son günlerdeki "başkanlık sistemi" tartışmaları, kamuoyu tarafından ilgiyle izleniyor. İstanbul Politikalar Merkezi'nin, farklı görüş ve kurumları temsil eden 120 katılımcının uzlaşmasıyla hazırladığı, Türkiye'nin yönetimine ilişkin 100 somut öneri, tartışmalar bağlamında dikkat çekiyor. “Anayasa Reformu Aracılığı ile Türkiye’nin Denge ve Denetleme Sisteminin Güçlendirilmesi” isimli raporda toplanan önerilerin temelini, güçler ayrılığının gözetilmesi, meclis, hükümet ve yargının birbirini denetlemesi ve dengelemesi oluşturuyor.

 

Bu haftadan itibaren her çarşamba saat 10:00’da yayınlanacak 8 programlık bir diziye başlıyor. “Sivil Anayasa: Riskler ve Olasılıklar” isimli programda, bu raporda yer alan öneriler değerlendirilerek, anayasa reformu süreci, gündemdeki gelişme ve tartışmalar doğrultusunda ele alınacak.

 

Ömer Madra, Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Prof Dr. Mithat Sancar ve Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay’ın katılacağı programların ilkini bugün, 16 Mayıs’ta yayınladık. İlk programın konuğu, İstanbul Politikalar Merkezi tarafından yürütülen bu projenin direktörü de olan Prof. Fuat Keyman ve projeye akademik destek veren ve raporun kaleme alınmasında da katkısı olan Prof. Mithat Sancar’dı.  

 

Dinlemek için:

 

İndirmek için: mp3, 26.8 Mb.

  

16 Mayıs 2012 tarihinde Açık Radyo’da yayınlanmıştır.

 

Sivil Anayasa: Riskler ve Olasılıklar programının podcast servisine abone olmak için tıklayın.

 

Takip edin:

http://anayasaicinuzlasalim.com

#SesVerirsekAnayasaDegisir

 

Kategori: