Açık Radyo'da "Burası Tophane" Başlıyor

Açık Radyo'da "Burası Tophane" Başlıyor

03 Temmuz 2012

Yakın bir dönemde Elmadağ’daki 16 yıllık binasından ayrılıp Tophane’ye taşınacak olan Açık Radyo’da, “yeni mahalle” Tophane ve komşuluk üzerine bir program başlıyor.  8 hafta boyunca aynı gün ve saatte yayınlanacak “Burası Tophane”nin ilk programını 4 Temmuz Çarşamba günü saat 19.30’da Açık Radyo’da dinleyebilirsiniz.

“Burası Tophane” isimli programda, hem mahalleye yeni taşınacak olan Açık Radyo ve dinleyicileri komşularla tanışacak; hem de Tophanelilerle yapılan söyleşilerden yola çıkarak mahallenin dününe ve bugününe dair kayıt tutulmuş olacak.  

Sekiz hafta sürecek bu ses belgeseli kapsamında mahallenin sosyo-ekonomik geçmişi, son 10 yıllık süreçte yaşanan değişimin etkileri ve de bu sürecin sonunda Açık Radyo’nun “Depo” ek binasına taşınma serüveni ele alınırken, radyo yayınına “Tophane’nin sesi” de katılmış olacak.  

Açık Radyo dinleyicilerini Tophane sokaklarında dolaştıracak programın ekibi kalabalık: “Depo” çalışanları Urszula Wozniak, Eva Liedtjens ve Annika Haas’ın fikri olarak ortaya çıkan projeye katkıda bulunan diğer isimler Tuçe Silahtarlıoğlu, Zeynep Ekin Bayraktaroğlu, Murat Borovalı, Therese Koppe ve Ramazan ile Açık Dergi ekibinden Gözde Kazaz, İlksen Mavituna. 

[email protected] e-posta adresinden program ekibine ulaşabilirsiniz.