Açık Radyo 11. Radyo Günleri'nde Buluşuyoruz

Açık Radyo 11. Radyo Günleri'nde Buluşuyoruz

13 Mart 2014

15 Mart - 23 Mart tarihleri arasında 11. Açık Radyo Günleri ’nde buluşuyoruz.

11. Açık Radyo Dinleyici Destek Projesi Özel Yayını'nı Radyo Günleri blogumuzdan an be an takip edebilirsiniz: 11radyogunleri/tumblr.com

11. Radyo Günleri'nden bütün fotoğraflar burada.

Bağımsız varoluş biçimiyle uzun süredir bir “sosyal girişim modeli” oluşturan Açık Radyo’nun düzenlediği Radyo Günlerinin onbirincisi bu yıl 15 Mart’ta başladı!

Türkiye’de zorlu özel dönemler hiç bitmeyecek kadar çok ve sık oluyor, ama şimdi gene birbirimize dokunma, ortak değerleri paylaşma ve dayanışma zamanı…

Açık Radyo, bu hafta sonu başlayan destek özel yayınını da, ortalıktaki olanca alacakaranlık havaya rağmen, müşterekler, haysiyet ve vicdan etrafında örülmüş benzersiz tekil sadasıyla sürdürme amacını güdüyor.

Açık Radyo kurulduğu günden bu yana hiçbir sermaye ya da çıkar grubuna ve elbette devlete de bağlı olmadan 19 yılını dolduruyor. Radyo, bu uzun - ince yolun yarısından fazlasını dinleyicilerinin doğrudan desteğiyle katetti.

15 Mart Cumartesi - 23 Mart Pazar tarihleri arasında gerçekleşecek Açık Radyo Günleri özel yayınında radyonun dinleyici, programcı ve dostları bir kez daha bir araya geliyor, dünyanın gidişâtını konuşuyor, sanatlarını konuşturuyor ve yeni destekçilere saflara katılmaları için çağrıda bulunuyorlar.

9 gün 99 saat sürecek Radyo Günleri'ne katılacak isimler arasında, dinleyicilerin yanı sıra, toplumun önde gelen kültür, sanat, edebiyat insanları, müzisyen, oyuncu ve yönetmenler bulunuyor: Ayyuka, Birsen Tezer, Burak Güven, Büyük Ev Ablukada, Ceylan Ertem, Eraslan Sağlam, Feryal Öney, Gevende, Hakan Vreskala, Harun Tekin, Levent Üzümcü, Marsis, Sezen Aksu, Uğur Yücel, Umut Töre Bandosu, utkanla deniz, Yüzyüzeyken Konuşuruz…

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Her yıl düzenlenen Dinleyici Destek Projesi ile Açık Radyo dinleyicisi radyosuna sahip çıkıyor. Dinleyiciler seçtikleri programın istedikleri bir saatine veya istedikleri sayıda programa destek veriyor. Yani dinleyiciler Açık Radyo’nun yayınını sürdürebilmesi için destek oluyor. Bunu bir telefonla (0 212 343 41 41) ya da bir “tık”la (http://www.aciksite.com) yapmak mümkün. Açık Radyo da, seçtikleri programın başında ve sonunda adlarını anarak destekçilerine teşekkür ediyor.