Açık Gazete: Türkiye Gündemi

s3_url_text: 
http://ia600703.us.archive.org/28/items/Gaste28Subat2014/gaste20140228.mp3
Arsiv s3 Media: 

Açık Gazete: Türkiye Gündemi

28 Şubat 2014

TBMM'nden pek çok şeye açıklık getirmesini umduğumuz bir görüntü. 27 Şubat 2014

İki ayı aşkın süredir hükümete dair devam eden yolsuzluk haberleri, her gün bir yenisi eklenen ses kayıtlarının sahte mi gerçek mi olduğuna dair tartışmalar arasında, HSYK Yasası, MİT Yasası, İnternet Yasası derken, üzerine kuraklık tehlikesi konusunda Bakan Eroğlu’nun içimizi ferahlatmak için bıyıklarını kesme sözü vermesi de eklenince gittikçe iç karartıcı bir hale dönüşen Türkiye gündemini, Açık Gazete’de elimizden geldiğince değerlendirmeye çalıştık.

İndirmek için: mp3, 64.3 Mb.

28 Şubat 2014 tarihinde Açık Radyo’da yayınlanmıştır.

Açık Gazete’nin podcast servisine ulaşmak için tıklayın.

***

Basında yer alan günün haberlerinden bazıları:

Yolsuzluk savcıları: 15 Aralık'tan sonra elde edilen kayıtlar imha edilecek

http://t24.com.tr/haber/yolsuzluk-savcilari-15-araliktan-sonra-elde-edilen-kayitlar-imha-edilecek/252183

Bu yayınlanan kayıtların doğru ya da montaj-dublaj olduğuna ilişkin herhangi bir kanıt ileri sürülmezken, bugün itibariyle yeni kayıtlar yayınlanmaya devam ediliyor.

http://bianet.org/bianet/diger/153802-ses-kayitlarinin-gunlugu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kaydının Amerikalı bir medya şirketin raporuna dayandırılarak montaj olduğu yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı anlaşıldı.

http://www.zaman.com.tr/medya_amerikali-sirket-montaj-raporunu-yalanladi_2202128.html

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarını analiz eden Amerikalı Bilgi Güvenliği ve Adli Bilişim Uzmanı Joshua Marpet, kayıtlarda herhangi bir montaj izine rastlanmadığını ileri sürdü.http://t24.com.tr/haber/abdli-uzman-ses-kayitlari-orijinal-cihaz-bilalin-telefonunda/252170

Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları, Türkiye gündemini sarsmaya devam ediyor. Evde bulunan yüklü miktardaki parayı operasyon yapılacağı endişesiyle dağıtma görüşmelerini içeren ses kayıtlarına, başta siyasetçiler olmak üzere her kesimden tepki yağıyor.

http://www.zaman.com.tr/politika_ses-depremi-suruyor_2202045.html

ABD İnsan Hakları Raporu'nda 17 Aralık'tan sonra yaşananları 'skandal' olarak nitelerken, Gezi Parkı eylemlerine geniş yer verdi.

http://t24.com.tr/haber/abd-17-araliktan-sonra-yasananlar-skandal/252188

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, su sıkıntısı olmadığını belirterek, "Özellikle İstanbul'da su kesintisi olmayacak. Aksi takdirde bıyıklarımı kesmek durumunda kalacağım" dedi.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/925326-biyiklarimi-keserim

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yapısında değişiklik öngören "Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun", Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/hsyk_duzenlemesi_yururluge_girdi-1178824

 

 

 

Kategori: