Açık Mimarlık'ta 16. İstanbul Bienali "Yedinci Kıta" izlenimleri

-
Aa
+
a
a
a

Açık Mimarlık'ta Yağmur Yıldırım, insan ve insan olmayanların, makinelerin, atıkların, hayvanların, bitkilerin ürettiği yeni formları araştıran İstanbul Bienali'ne dair ilk izlenimleri aktarıyor.

insan yapımı infrastrüktürlerin "tasarlanmamış" etkilerini araştıran Feral (Yabanıl) Atlas Kolektifi'nin eserinden. (fotoğraf: Yağmur Yıldırım, MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi)
Açık Mimarlık: 12 Eylül 2019
 

Açık Mimarlık: 12 Eylül 2019

podcast servisi: iTunes / RSS

İsmini Pasifik Okyanusu'ndaki 7 milyon tonluk atık yığınından alan 16. İstanbul Bienali Yedinci Kıta'nın basın toplantısı ve önizleme başlangıcı 10 Eylül'de gerçekleşti. Yedinci Kıta, odağına ekoloji, sanat, antropoloji, aktivizm kesişimlerini alıyor, "insanlığın kültürel ve fiziksel atıkları"nın izini sürerek gezegenin bugününe ve geleceğine bakmayı amaçlıyor. Yağmur Yıldırım, insan ve insan olmayanların, makinelerin, atıkların, hayvanların, bitkilerin ürettiği yeni formları araştıran bienale dair ilk izlenimleri aktarıyor. 10 Kasım'a kadar devam edecek İstanbul Bienali'nde 25 ülkeden 56 sanatçının 220'nin üzerinde eseri yer alıyor.