Birlikte Yaşamak: Kültürel Çoğulculuğu Sanat Yoluyla Geliştirmek, Mümkün mü?

Birlikte Yaşamak: Kültürel Çoğulculuğu Sanat Yoluyla Geliştirmek, Mümkün mü?

31 Temmuz 2018

"Birlikte Yaşamak" konusuna bir cevap vermekten ziyade belki de aramak daha da kıymetli içinde yaşadığımız bu zamanlarda. İKSV'nin geçtiğimiz haftalarda duyurduğu "Birlikte Yaşamak: Kültürel Çoğulculuğu Sanat Yoluyla Geliştirmek" başlıklı raporu dünyadan iyi yaşamaya dair "niyeti" olan projeleri bir araya getiriyor ve bir tartışma başlatmayı hedefliyor. 

31 Temmuz 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.
Açık Dergi podcast servisi: iTunes / RSS

İKSV''nin Kültür Politikalari alanında hazırladığı 7.rapor "Birlikte Yaşamak: Kültürel Çoğulculuğu Sanat Yoluyla Geliştirmek" isimli çalışmayı İKSV Kültür Politikaları Direktörü Özlem Ece ve raporu yazan akademisyenlerden biri olan Kanada Trent Üniversitesi'nden Dr. Feyzi Baban ile birlikte değerlendirdik.

Rapor, dünyaya hakim olan büyük göç hareketleriyle birlikte, nüfus degişimlerinin ülkelerde yarattığı değişiklikle nasıl mücadele edileceğine dair hem bir tartışma yaratmayı hem de çözümler üretmeyi hedefliyor. Dr. Baban "Birlikte yaşamaya" dair "Radikal Kozmopolitlik" kavramını öneriyor. 

Türkiye ve dünyadan mülteciler ve ülkelerin vatandaşleri" daha çok göstermarını bir araya getiren araştırma, bu yönüyle "iyi olan örnekleri öne çıkarmak" yönünde de bir mesaj veriyor. 

Etiket: