Açık Dergi: 6dan Sonra - Atta Festival - 206 Odalı Sessizlik - Hawkwind

Açık Dergi: 6dan Sonra - Atta Festival - 206 Odalı Sessizlik - Hawkwind

07 Kasım 2018
07 Kasım 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Dergi’de bu akşam Oyun Arası var. İki haftada bir yayınlanan ve tiyatro müziklerine yer verdiğimiz bu özel bölümde. Emre Gümüşer geçen hafta 10. Yılını kutlayan Altından Sonra Tiyatro topluluğunun oyunlarından müzik örnekleri dinletecek. Hemen ardından Tezahür yayında olacak. Gülin Dede Tekin’in hazırlayıp sunduğu bölümde Türkiye’nin tek bebekler ve çocuklara yönelik sahne sanatları festivali Atta Festival’i konuk ediyor. Ayrıntılı bilgi için: www.attafestival.com

Dergi'de ayrıca bu akşam geçmiş radyo yayınlarından bir alıntı var. Derya Tolgay ve Asu Aksoy dün yayınlanan Dünya Mirası Adalar programlarında 206 Odalı Sessizlik: Büyükada Rum Yetimhanesi sergisini, serginin küratörü Hera Büyüktaşçıyan’la konuşmuştu. Sergi son haftasına girmişken bu söyleşiden bir bölümü Açık Dergi'de de dinliyoruz. 

Tüm bunların yanı sıra Kent Takvimi'nde ise bolca film gösterimi ve konser haberi yer aldı. Playlistimiz ise tazeydi Steven Wilson (Home Invasion - 2018), Ought (Room Inside the World - 2018) ve Hawkwind (Road to Utopia - 2018) dinledik. Hawkwind'in, son albümünün kapanışında yer alan Don't Fear the Reaper yorumu Down Through the Night'ı herkese tavsiye ederiz.