Açık Dergi: 16 Ağustos 2017

Açık Dergi: 16 Ağustos 2017

16 Ağustos 2017
16 Ağustos 2017 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

AÇIK DERGİ’de bu akşam ilk bir saat bolca müzik dinledik: ölümünden seksen yıl sonra, 27’ler kulübünün ilk üyesi Robert Johnson, yanı sıra 40. ve 20. Ölüm yıldönümlerinde Elvis Presley ve Nusrat Fateh Ali Khan’dan parçalarla başlayan setimiz - A.B.D.’nin parlayan genç trompetçilerinden Ambrose Akinmusire’nin Blue Note’tan yayınlanmış Carnegie Hall kayıtlarından “Rift In Decorum”dan özel bir bölümle devam etti.

 

19:00 itibariyle ise Tiyatro gündemimizle yayındaydık

Emre Gümüşer’in tiyatro sahnesinden müzik örneklerine yer verdiği Oyun Arası’nda: Oyun Atölyesi yapımı Şekspir Müzikali, Tiyatro Baykuş’un Vahşi Batı oyunundan parçalar, yanı sıra Baba Zula ve Timur Selçuk’un tiyatro sahnesi için yaptığı besteler çalındı.

 

Gülin DedeTekin’in hazırlayıp sunduğu Tezahür’de ise  Yaz dönemi serisi 'Tiyatronun Bileşenleri' vardı. Bugün iki ayrı konu ve konuk ile birden, tiyatronun görsel yanına baktık. İlk konuk, tiyatro fotoğrafçılığını konuşmak üzere İKSV’nin Sahne Fotoğrafıçışı Ali Gürel,  ikinci konuk ise oyun afişlerini konuşmak üzere  çizer Ethem Onur Bilgiç oldu.

 

Radyonuz açık kalsın.