16. Radyo Şenliğimizin altıncı günü başladı, ilk konuğumuz programcımız Seyfettin Gürsel

16. Radyo Şenliğimizin altıncı günü başladı, ilk konuğumuz programcımız Seyfettin Gürsel

11 Nisan 2019
Fotoğraf: Açık Radyo

24'üncü yılındaki Açık Radyo'nun 'nefes alma aralığı' şiarlı 16'ncı Dinleyici Destek Özel Yayını'nın altıncı günü başladı.

16. Açık Radyo Dinleyici Destek Özel Yayını podcast servisi: iTunes / RSS

Altıncı günün ilk yayınında Açık Gazete’de programcımız Seyfettin Gürsel stüdyo konuğumuz. Gürsel, Ömer Madra ve Can Tonbil’le birlikte hem dinleyicilerimizden destek istedi hem de gündemle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Programa ayrıca İsviçre’den Yaman Gürsel de telefonla bağlanarak gündemle ilgili çeşitli yorumlarda bulundu.

Şenlik, 14 Nisan Pazar akşamı saat 9’a kadar, 9 gün, 99 saat sürecek. Kurulduğundan bu yana herhangi bir sermaye grubuna bağlı olmadan  kamusal yayınını sürdüren Açık Radyo, bu yolun yarısından fazlasını dinleyicilerinin doğrudan desteğiyle kat etti.

Olağan akışını Radyo Şenliği için her yıl 9 günlüğüne değiştiren Açık Radyo, Dinleyici Destek Özel Yayını için bu ‘müşterek’ alana kültür, sanat dünyası ve ‘kadim’ dinleyicilerinden konuklar alıyor, bazen de onları programcı koltuğuna oturtuyor.

16'ıncı Özel Yayına katılacak/katkıda bulunan/bulunacak olan konuk ve programcılardan bazıları şöyle; Simge Pınar, Ahmet Ali Arslan, Ozan Sarohan, Masis Aram Gözbek, Feryal Öney, Tuluğ Tırpan, Beyti Engin, Hakan Yılmaz, Levent Üzümcü, Ercan Kesal, Can Güngör, Ceyl’an Ertem, Cenk Erdoğan, Ülkü Aybala Sunut, Bora Çeliker, DaPoet, Lale Mansur, Selim Altınok, Kerim Altınok, Geveze, Can Bonomo, Harun Tekin – Burak Güngör (mor ve ötesi) , Redd, Cümbüş Cemaat, Tuna Kiremitçi, Özgür Yılmaz 4’lüsü Thunderbolt...