Sina Hakman

-
Aa
+
a
a
a
maskeyle trompet çalan bir kadın
27 Ocak 2022

Covid-19 nedeniyle neredeyse iki senedir radyo stüdyolarında program yapmadık. Her ne kadar evde teknik sorunlarımızı çözmüş ve neredeyse stüdyo kurmuş olsak da Açık Radyo'yu özledik. Son zamanlarda omikron varyantı o kadar yayıldı ki, delta'yı ortadan kaldırdı. Uzmanlar artık pandeminin bir endemiye dönüşmesini bekliyorlar. Yani kontrol altında tutulabilen bir bulaşıcı hastalık olacak Covid-19. Bu sayede artık hayat biraz daha normalleşecek, radyomuza kavuşabileceğiz diye umuyoruz. Anladığımız kadarıyla bu durum önümüzdeki aylarda gerçekleşecek gibi. Bu düşünceyle biraz neşelendik, keyifli ve değişik müzikler çalmaya karar verdik.

Kayak takımlarıyla müzisyenler
20 Ocak 2022

Soğuk ocak ayının en soğuk günlerinin verdiği ilhamla seçtiğimiz, biraz içimize dönüp kendimizi dinlememize, biraz da ısınmamıza yardım eden parçalar çalıyoruz bu gece.

Oscar Peterson
13 Ocak 2022

80'lerde caz, önemli bir değişim geçirdi. ECM gibi plak şirketleri yeni şeyler denemek isteyen çağdaş cazcılara alan açarak önemli albümlerin yayınlanmasını sağladı. Bu gece Sosyal Müzik’te 80’lerin cazından parçalarla karşınızdayız.

27 Ocak 2005
Mojave Çölü, 14 Ekim 2004. Sabahın erken saatlerinde büyükçe bir hangardan, garip görünüşlü bir uçak yüzlerce seyircinin önünde pistin başına ağır ağır taşınıyordu. Bu garip uçak, uzay yolculuğu tarihinde ilk kez yapılacak bir denemeye hazırlanıyordu.