Sosyal Müzik

-
Aa
+
a
a
a

Caz ve cazdan etkilenen müzikler

Twitter hesabımızdan programımız sırasında "faydalı" bilgiler paylaşıyoruz. İzlemeyi unutmayın: @sosyal_muzik

 
Perşembe akşamları 21:00-22:00 arası
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Gonca Açıkalın, Sina Hakman
 
51. Yayın Dönemi: 4 Mayıs 2020 - 1 Kasım 2020
Açık radyo
 

Sosyal Müzik

Son iki dönem çaldıklarımızdan Spotify'da olanları bir playlist'e koyduk, 380 parçalık bir playlist oldu. Dilediğiniz gibi dinleyin, paylaşın ve yayın...

21 Mayıs 2020

Gençlik bayramını bahane edip programı 19 yaşında iki gence bıraktık: Leyla ve Deniz, caz, rock ve hip-hop’tan seçtikleri parçalarla bu haftaki Sosyal Müzik’in yapımcılığını üstlendiler. Hep birlikte keyifle dinleyeceğiz.

14 Mayıs 2020

Sosyal Müzik'te bu gecelik uzun sohbetlere ara verdik, bol müzikli, eğlenceli, danslı bir program yaptık. Hazır mısınız?

07 Mayıs 2020

Mayıs ayının ve Açık Radyo’nun yeni yayın döneminin hepimize iyi gelmesi, iyilikler getirmesi umuduyla...

30 Nisan 2020

Dünya Caz Günü kutlu olsun!

Yarattıkları harikalar için tüm caz müzisyenlerine minnettarız. Bu gece bizzat onlar için yazılmış, yorumlanmış caz parçaları dinleyeceğiz.

23 Nisan 2020

Herkesin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Hala evdeyiz, bu fırsattan istifade artık pek yüzüne bakmadığımız CD’lerimizi karıştırdık, çok güzel parçalar bulduk. Bu gece anılarıyla beraber CD'lerimizi dinleyeceğiz.

16 Nisan 2020

#EvdeKal -maya devam... Bu bir kaç hafta, evde zaman geçirirken, çalışırken dinlediğimiz, eskilerden-yenilerden pek sevdiğimiz karışık müzikler çalacağız.

09 Nisan 2020

İyi uyku çok derde deva... Hele bugünlerde sağlıklı kalmak için daha da önemli! Bugün uykudan bahseden caz parçaları seçtik.

03 Nisan 2020

Bugünlerde pek fazla plan yapmıyoruz, ama hayatı elden bırakmadan, günü gününe yaşıyoruz. Belli ki bir süre daha böyle gidecek, iyi müzikten destek alarak sıkıntılı günleri bir bir atlatmayı umuyoruz.

26 Mart 2020

Covid-19 yüzünden zor günler yaşıyoruz. Evlere hapsolunca insanın ister istemez morali bozuluyor. Bu hafta moralleri düzeltmek, biraz olsun neşelenmek için parçalar seçtik. Bu virüsün neşenizi bozmasına izin vermeyin...

19 Mart 2020

Bu gece için pop parçaları seçtik, ama tabii ki cazcılardan :) Şarkıları bazen moda olduğundan, bazen özel bir yeri olduğundan, bazen de sırf eğlenmek için tekrar yorumlamışlar. Çok da güzel olmuş!

12 Mart 2020

Dünya Kadınlar Günü'nün esas heyecanı geçen haftaydı ama biz de kendimizce anmadan geçmeyeceğiz. Çünkü Dünya Kadınlar Günü en değer verdiğimiz özel gün! Dördüncü yılımızda yine bu geceyi cazın kadın emekçilerine ayırdık.

05 Mart 2020

Bu hafta Sosyal Müzik'te içimizi umutla dolduran bir konuğumuz var! Genç caz müzisyeni Hakan Başar ile sohbet edip ilk albümünden seçtiği parçaları dinleyeceğiz.

27 Şubat 2020

Sevdiğimiz trompetçiler saymakla bitmez. Baktık ki trompetçilerin mutlaka çalmalıyız diyerek bir kenara ayırdığımız parçaları iyice birikmiş. Bu gece sırasını bekleyenlerden oluşan bir liste ile mikrofondayız...

20 Şubat 2020

Mardi Gras zamanı geldi yine. New Orleans ahalisinin eğlencesine uzaktan bakıp imrenmek yerine kendi şenliğimizi kendimiz yapalım dedik!

13 Şubat 2020

Bu hafta Déja Vu yaşıyoruz. Daha önce çaldığımız albümlerden, fırsat olursa yine çalarız dediğimiz parçaları seçtik. Albümleri ikinci kere çalıyoruz ama parçalar yeni...

06 Şubat 2020

Kışın bu soğuk ve yağmurlu havalarda içinizi ısıtacak parçalardan tatlı bir program hazırladık size. Sıcak içeceğinizi hazırlayıp, radyonuzun başına geçebilirsiniz... :-)

30 Ocak 2020

Caz ile rock arasında gidip gelen, ikisini de sevenler için alternatif, biraz elektrikli parçalar seçtik bugün.

23 Ocak 2020

Yerini başka türlere bıraktıysa da bir zamanların gözde dans müziklerindenmiş caz. Bu gece, ritmiyle yavaş yavaş ve hafifçe salınıp dans edebileceğimiz parçalar seçtik.

16 Ocak 2020

Son iki programda 2019'dan çalamadığımız albümleri dinlettik. Bu program serinin sonuncusu. Yine şahane albümler var, bekleriz...

09 Ocak 2020

2019’da çıkan ama çalmaya zaman bulamadığımız parçalarla devam ediyoruz bu gece...