Sosyal Müzik

-
Aa
+
a
a
a

Caz ve cazdan etkilenen müzikler

Twitter hesabımızdan programımız sırasında "faydalı" bilgiler paylaşıyoruz. İzlemeyi unutmayın: @sosyal_muzik

 
Perşembe akşamları 21:00-22:00 arası
 
Kayıt Arşivi  ve Podcast  iTunes / RSS
 
Gonca Açıkalın, Sina Hakman
 
51. Yayın Dönemi: 4 Mayıs 2020 - 1 Kasım 2020
Açık radyo
 

Sosyal Müzik

Son iki dönem çaldıklarımızdan Spotify'da olanları bir playlist'e koyduk, 380 parçalık bir playlist oldu. Dilediğiniz gibi dinleyin, paylaşın ve yayın...

06 Ağustos 2020

Yazlık karışık çalma listelerimize devam ediyoruz. Bu hafta liste pek karışık oldu, her telden çalacağız. Bu sıkıntılı zamanlarda, umarız sizin için biraz nefes arası olur.

30 Temmuz 2020

Bugünlerde sinir uçlarımıza dokunan o kadar çok şey var ki! En başta da İstanbul Sözleşmesi’nden çıkma tartışması. Bu anlamsız gündeme karşı ilham verici kadın müzisyenlere sığındık bu gece.

23 Temmuz 2020

Brezilya pandemi yüzünden zor bir kış geçiriyor ama yine de müzikleri dünyayı ısıtmaya devam ediyor. Bu hafta bir Sosyal Müzik geleneğini yerine getiriyoruz: Brezilya'dan harika bir seçki çalacağız...

16 Temmuz 2020

Geleneklerine bağlı programcılarınız, bu gece DJ usulü '18.' Geleneksel Karışık Yaz Kasedi ile radyonuzda!

09 Temmuz 2020

Aylardır evde kalınca hepimizde sırt çantasını alıp gezme özlemi ortaya çıktı. Biz de bu coğrafyadan çok uzaklaşmadan küçük bir müzikal gezi yapalım dedik...

02 Temmuz 2020

Aklımızın kaldığı, ama uzun oldukları için bir türlü çalamadığımız harika parçalardan birkaçını dinletiyoruz bu hafta.

25 Haziran 2020

Eskiden cazbantlar vardı. Dans lokallerinde, klüplerde, düğün dernek varsa mutlaka yerini alırdı bu orkestralardan biri. Onlardan esinlendik, şimdi olsa neler çalardık diye düşündük, eğlenceli bir program çıktı. Bu gece 21:00'de...

18 Haziran 2020

Boşlukta yaratılan titreşimin aynı anda hayret, kafa karışıklığı, coşku, dinginlik verebilmesi ustalıktan başka ne ile açıklanabilir? Bu gece beat ustalarından seçtiklerimizle mikrofondayız...

28 Mayıs 2020

Yavaş yavaş sokağa çıkıp sosyalleşmeye başlayacağız anlaşılan. Peki yeni normal nasıl olacak? Karşılaştığımız insanlara epey mesafeli durup “Merhaba Dünyalı!” demek nasıl bir his olacak? Çok tuhaf...

21 Mayıs 2020

Gençlik bayramını bahane edip programı 19 yaşında iki gence bıraktık: Leyla ve Deniz, caz, rock ve hip-hop’tan seçtikleri parçalarla bu haftaki Sosyal Müzik’in yapımcılığını üstlendiler. Hep birlikte keyifle dinleyeceğiz.

14 Mayıs 2020

Sosyal Müzik'te bu gecelik uzun sohbetlere ara verdik, bol müzikli, eğlenceli, danslı bir program yaptık. Hazır mısınız?

07 Mayıs 2020

Mayıs ayının ve Açık Radyo’nun yeni yayın döneminin hepimize iyi gelmesi, iyilikler getirmesi umuduyla...

30 Nisan 2020

Dünya Caz Günü kutlu olsun!

Yarattıkları harikalar için tüm caz müzisyenlerine minnettarız. Bu gece bizzat onlar için yazılmış, yorumlanmış caz parçaları dinleyeceğiz.

23 Nisan 2020

Herkesin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Hala evdeyiz, bu fırsattan istifade artık pek yüzüne bakmadığımız CD’lerimizi karıştırdık, çok güzel parçalar bulduk. Bu gece anılarıyla beraber CD'lerimizi dinleyeceğiz.

16 Nisan 2020

#EvdeKal -maya devam... Bu bir kaç hafta, evde zaman geçirirken, çalışırken dinlediğimiz, eskilerden-yenilerden pek sevdiğimiz karışık müzikler çalacağız.

09 Nisan 2020

İyi uyku çok derde deva... Hele bugünlerde sağlıklı kalmak için daha da önemli! Bugün uykudan bahseden caz parçaları seçtik.

03 Nisan 2020

Bugünlerde pek fazla plan yapmıyoruz, ama hayatı elden bırakmadan, günü gününe yaşıyoruz. Belli ki bir süre daha böyle gidecek, iyi müzikten destek alarak sıkıntılı günleri bir bir atlatmayı umuyoruz.

26 Mart 2020

Covid-19 yüzünden zor günler yaşıyoruz. Evlere hapsolunca insanın ister istemez morali bozuluyor. Bu hafta moralleri düzeltmek, biraz olsun neşelenmek için parçalar seçtik. Bu virüsün neşenizi bozmasına izin vermeyin...

19 Mart 2020

Bu gece için pop parçaları seçtik, ama tabii ki cazcılardan :) Şarkıları bazen moda olduğundan, bazen özel bir yeri olduğundan, bazen de sırf eğlenmek için tekrar yorumlamışlar. Çok da güzel olmuş!

12 Mart 2020

Dünya Kadınlar Günü'nün esas heyecanı geçen haftaydı ama biz de kendimizce anmadan geçmeyeceğiz. Çünkü Dünya Kadınlar Günü en değer verdiğimiz özel gün! Dördüncü yılımızda yine bu geceyi cazın kadın emekçilerine ayırdık.